Skocz do zawartości

Lipie


lukxes

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę nie rozumiem słów '' Obrońców Carppubu'' . Nikt tu nikogo nie broni. Nie tylko klub Carppub organizuje zawody na tym zbiorniku. Chodzi tylko o to, że coraz więcej ludzi najeżdża na ludzi łowiących karpie, z tego względu, że siedzą długo nad wodą, zajmują stanowiska, łowią ryby i wypuszczają. Nie nasza wina, że w okolicy jest tylko jeden zbiornik, na którym jest możliwość zorganizowania takich imprez. Nikt nikomu nie broni w startowaniu w takich imprezach. Zapraszam wszystkich na zawody karpiowe, zobaczycie co to znaczy brać wędkarska :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudownie kolejny raz kiedy chciałem pojechać na imieniny sobie połowić na 21 wrz oczywiście k***a zawody. Za co ja płace no masakra. Kolejne 200zł za wjazd na zawody dopłacał nie bede bo to totalny idiotyzm da się to jakoś zgłosić do odpowiednich władz? To juz zajmijcie sobie Lipie od kwietnia do listopada tak najlepiej będzie kółeczko wzajemnej adoracji bedzie też szczęśliwe. Słów brak na taki proceder, duża liczba wędkarzy podziela moje zdanie więc nie jestem odosobniony. Dziekuje dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie 200 zł, sa zawody nawet za 75 zł od osoby. Wskaż mi zbiornik w tej okolicy gdzie można zrobić zawody, na którym pomieści sie tyle ludzi i jest duża ryba, to chętnie sie to przemyśli, zawsze jakieś urozmaicenie. Nie do nas pretensje, że akurat jest jedyny zbiornik z dużą rybą. Miej pretensje do innych, że gdy jeden zbiornik jest zajęty nie masz gdzie łowić :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nasza wina, że w okolicy jest tylko jeden zbiornik, na którym jest możliwość zorganizowania takich imprez.

Jest to też jedyny zbiornik, w jakim jest sens "karpiować", podobno.

To może niech "brać wędkarska" sobie założy własne stowarzyszenie i wydzierżawi ten zbiornik? Będzie Wasz i tylko Wasz. Sami sobie zarybicie, sami sobie połowicie. A jak ktoś "inny" będzie też chciał - zapłaci.

Są już w Polsce przykłady na sprawne funkcjonowanie takich małych stowarzyszeń, nawet na podkarpaciu.

Ale póki co to jest woda PZW i chyba każdy, kto do PZW należy powinien mieć możliwość łowienia tam. A faktem jest, że baardzo dużo weekendów jest wyłączona z powodu kolejnych zawodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nikomu tam nie zabrania łowić :] Nie we wszystkich zawodach startuje, i jak jest zajęty zbiornik to nie robię z tego jakiegoś szumu tylko robię sobie przerwę ;] Ktoś ma w planach zorganizować coś takiego ,to jeśli PZW nic do tego nie ma, organizuje sobie zawody i tyle. A że jest paru takich ludzi to jest i kilka zawodów. Amen :] Tyle ode mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byly pytania odnośnie wyników na zawodach i nic,tylko jakieś kłótnie i wyzwiska. Macie zdzjęcia albo filmy to pokażcie.Mi to odpowiada że ryby przez 3 dni mają żarcia po uszy. Tylko woda śmierdzi zgniłym żarciem .Robicie więcej szkody niż pożytku panowie .Dobrze że macie jedno miejsce do tych waszych szpanerkich zabaw ,to jedno jest zje.....ne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zaraz, chwila a dlaczego mam nie bronić swojego koła i klubu ?

Jak ktoś tam wyliczył było w tym roku na Lipiu zorganizowane 7 różnych imprez.

Ale dlaczego wszystkie są podpinane pod Carp Pub ?

Zawody organizowane były m.in. przez Sekcję Karpiową- 2 edycje, chłopaków z Łańcuta, 2 imprezy Carp Pubu plus dochodzi do tego Potyczka Miast która była wspólnie organizowana z Krosnem, Jasłem, Bieczem i Łańcutem i za rok przenosi się już na Siepietnice no i ostatnie zawody organizowane przez "osoby prywatne".

Wszyscy narzekacie, wszyscy klniecie więc po jakiego grzyba jeździcie na Lipie ?

W rejestrze jest 20 innych zbiorników na których podobno ryba też jest... przynajmniej wg. PZW.

Ale tutaj trzeba zaznaczyć kolejną przypadłość "polaczków" tzn. "przyjście na gotowe".

Jest posprzątane, nie ma już problemu z kąpiącymi no i jest ryba.

Skoro Januszku78 "duża ryba była tam od zawsze" powiedz mi :

Dlaczego 5 lat wstecz na Lipiu nie było takiego parcia i presji ?

Dlaczego wcześniej nikt się nie odważył zrobić zawodów ?

Dlaczego Sekcja Karpiowa przestała robić zawody na Zalewie w Rzeszowie ?

Dlaczego na wszystkich zawodach organizowanych w tym roku na Lipiu na każde jedno wolne miejsce przypadało 4 chętnych ?

Wytłumacz dlaczego wędkując w tym roku na Lipiu spotkałem osoby z Sanoka, Krosna, Nowej Dęby, Stalowej Woli, Jasła gdzie populacja zbiorników kilkukrotnie przewyższa to co ma do zaoferowania Okręg Rzeszów ?

Dlatego że ludzie mają dość "lamentów" takich jak Twoje...

Wolą usiąść w towarzystwie ludzi podobnie myślących, wypocząć nad wodą, spotkać się ze znajomymi czasami z drugiego końca Polski i nieraz przesiedzieć tydzień bez brania a już na zakończeniu zawodów zapisują się na przyszły rok !!!

Mają dość słuchania że rybę się wypuszcza, że szlaban zamknięty, że kolejne zawody, że wymiar zwiększony, że zakaz zabierania itp itd !!!

Ludzie żyjemy w 21 wieku !!!

A teksty w stylu " woda śmierdzi zgniłym żarciem " to już mistrzostwo :D

Masz rację ta z Wisłoka pachnie :D

Gratuluję :)

Mój chomik jest mądrzejszy :)

Pozdrawiam tych co wiedzą o co chodzi w naszym hobby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam Lipie od zawsze ,wiem ilu się tam utopiło,ryby są duże dzięki wam ,bo je dokarmiacie "tym co jest naturalne"cieszy mnie fakt że chociaż chomik jest mądrzejszy i nie sypie tego syfu do wody.Po każdych waszych zawodach woda jest syf!

.Ryby to stworzenia żywe i trzeba dbać o nie. Etycznie i ekologicznie ,bo jest 21 wiek , a nie łatwizna w wiaderkach ze sklepu.Ja nie łowie na wisłoku ,ale znam takich co łowią .Paskudne hobby!Dalekie od ekologii i natury w rzeczy samej!Gratuluje mądrości chomikowi.

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ktoś poruszył temat dużej ilości zawodów na Lipi i tu nagle taka afera:) ,

Januszs78 ma racje faktycznie jest ich dużo ,napisał prawdę a kolega Szpilka nie wytrzymał i piszę jak dziecko (rozpłacz się) pewnie podpowiedział mu jego chomik tą odp.bo prawda w oczy kole :mad:

Ale taka jest prawda ,nie raz zajeżdżałem na Lipie a tam zawody.

Gość piszę prawdę i dostał Bana za co się pytam,czytałem jego post i nic wulgarnego w nim nie widzę dać mu :beer: a nie bana.

Chomika możesz zgłosić do nowej edycji Mam Talent pierwsze miejsce gwarantowane.:D:):eek:

Edytowane przez FISHMAN78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mogłeś czytać jego post, jak został edytowany?

Przed zbanowaniem był widoczny kilka minut,a później kolo edytował coś tam zmienił,jestem na forum co dziennie od godziny 7.00 niestety taka praca :D ,mam czas na przeglądanie i zazwyczaj zanim zacznę pracę to sprawdzam co się dzieje na forum ,a szczególnie na Lipiu.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.