Skocz do zawartości

Lipie


lukxes

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem 1 raz na lipiu 1 łowiłem w nocy soboty na niedziele i żadnego brania .Łowiłem z gruntu na kulki proteinowe i pellet (krab,śliwka,kałamarnica,halibut,) Bardzo mnie to zdziwiło bo to podobno najlepszy zbiornik karpiowy w naszym okręgu miał ktoś jakies efekty w tym roku na lipiu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wcale nie dziwne to nie jest zbiornik do połowu karpia łatwo i przyjemnie nawet w nocy . Często tam chodzę ze spinem i większość obstawiona przez tych samych ludzi. Nęcenie to jakieś 50 x rakietami w markery i to mało . Ryba tam jest ciągle przekarmiona i złowi coś ten co zanęci więcej ( według ich logiki) jedynie możesz próbować na kroczki bądź leszczyki ( a to mało kogo tam interesuje). Już dawno to łowisko wyleciało z mojego zestawu do połowu karpi ( bo nie interesuje mnie połów zapłać xxx zł żeby może coś złapać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cuż dziś prawie 8 godzin bez najmniejszego brania:/ dookoła wędkarze tak samo. Pełne lipie wedkarzy ryb zero, zero oznak żerowania ryb, nawet drobnica przy brzegu się opalała. Podjechalem zobaczyć czy ktoś łowi na lipiu 2 i było trzech wędkarzy. Chłopaki podpowiedzcie czy któremuś z Was udalo się coś ladnego złowić na lipiu 2. Tam przynajmniej nie trzeba przez godzine oglądać bombardowania wody spombami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cóż... na lipiu 2 spędziłem dość mało czasu ale słyszałem od miejscowych że pływają tam karpie,leszcze (dość duże), karasie i szczupaki. Byłem tam 3 tygodnie temu i miałem chyba gorszy dzień albo złą zanętę/przynętę [pellet Łowca] ale złapałem tylko 3 uklejki od 5 do 10 cm przez 4 godziny siedzenia.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A tak na marginesie: Miał ktoś do czynienia z tym pelletem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym sie dowiedzieć jak wygląda sytuacja na lipiu 2, czy da rade coś tam złowić konkretnego, na co sie nastawić, słyszałem ze pływa tam duzo leszcz 40+ i czy to prawda, czy lepiej sie nastawić na karpie? a może coś innego ?

Ja w tym roku przestawiłem się całkiem na lipie 2. Jeżdżę zwykle na ryby z synem i na noc. Po jednym wypadzie na czarną gdzie bezczynnie bezczynnie przesiedzieliśmy kilka godzin na ostatnim chyba wolnym stanowisku jeżdżę wyłącznie tam. Nasz rekord to 9 ryb w tym 2 karpie 40+ i 2 leszcze 40+ (kilka też się spielo) najładniejsza ryba to sazan 40+ złowiony przez mojego syna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie odnośnie wyrobiska zaznaczonego na zdjęciu. Czy są tam jakieś rybki? Czego się można spodziewać i na co nastawiać? Na jakich zasadach można tam wędkować? Własność kruszgeo czy pzw? Pozdrawiam.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę NIE CYTOWAĆ poprzedniego postu.

Kolego znajdziesz tam szczupłego, okonia, bolenia, płoć, krąp, leszcz, karp, karaś. O amurze nic nie wiem ani o sandaczu i sumie. Ale kartę musisz mieć bez zezwolenia.

Łowienie ryb to nie hobby, to oderwanie się od rzeczywistości i ... ludzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Jak wygląda sytuacja na lipiu z karpiami ? Był ktoś ostatnio ?

Tak, byłem, karpie i inne rybki super dokarmione i pływają sobie beztrosko. Spomby i inne rakiety latają Jak F-16 nad Irakiem mieszając jedynie rozgrzane powietrze. Poziom irytacji wędkujących wyjątkowo niski- 32%. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Bylem widziałem i usłyszałem. Od 5.40 do 12.20 jeden karp, słyszałem że jedna osoba była od 17 wczoraj do 10 dzisiaj zero brań. Chyba wszystkie koty już sobie pojadły tymi rybami. :(

Brań co prawda nie bylo za wiele ale tylko dwa stanowiska połowiły, ekipa na 7sce i na 5. Wyniki z tych stanowisk: Amury 12,13,15 i 17.5 oraz karpie od 5 do 15 kg + 2 sumy metrowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem z bratem od środy do piątku popołudnia i w czwartek siadł 1 karp 4 kg i 3 amury 2 po 10 kg i jeden 8 kg w piątek 1 karp ok 1 kg i karaś 1,2 kg w piątek skończyła się nam kukurydza do nęcenia i ustało koledzy Krika przyjechali i siedli koło nas wysypali wiadro i na dzień dobry amur 14,8. Siedzieliśmy miejsce przed inwalidami . w innych miejscówka podobno nie za wiele się działo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.