Skocz do zawartości

Dobre buty na lód


Sasanek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Szukam butów na jesienne i zimowe wędkowanie także na lód. Podzielcie się opiniami na temat jakie wam się sprawdziły:) Dziś wedkowłem z brzegu mialem trepy i dwie pary skarpet i po pól godziny palce i stopy bolały mnie od zimna:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem trzeba rozgraniczyć dwa pojęcia: buty na lód i buty zimowe (terenówki). Te ,które używamy na lodzie powinny mieć przede wszystkim grubą podeszwe izolującą stopy od lodu,powinny być wysokie (śniegowce),mieć wyjmowany gruby wkład,najlepiej filcowy oraz być raczej wsuwane a nie sznurowane.Podeszwa powinna być wykonana z materiału antypoślizgowego,to ważne ponieważ na śliskim lodzie o upadek nie trudno.Z doświadczenia polecam poszukać czegoś w ofercie.Norfinu.Może nie tanie ale warto zainwestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam coś ala Lemigo Pioner 908 (musiał bym sprawdzić czy to ta firma, ale wyglądają identycznie) - bardziej z przypadku niż z wyboru, ale są OK. Bardzo ciepłe dół buta do wysokości kostki gumowy, a w środku wyłożone są polarem.

Jeśli chodzi o chodzenie po lodzie to używam nakładek z kolcami Robinsona - świetna sprawa. Używam ich także do brodzenia w Sanie, jak na jesień kamienie pokrywają się śliskimi glonami, żeby nie zmoczyć d***y ;)

ROBINSON Nakładki antypoślizgowe na buty ICE SHOES - Outdoorzy.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, no zawodowcy nie oszczędzają, a pytałeś o dobre buty nie wspominając o cenie;))

sam używam lemigo vermont,

trochę śmieszy mnie tylko informacja przy nich typu -70, ze niby można używać w takich temperaturach, a potem informacja: "Zachowują elastyczność nawet w temperaturze – 70°C" - czyli że nie pokruszą,złamią??,

to podobnie jak z żyłkami sraxona że nie dość że pogrubione to wytrzymałość podana nie liniowa w kg tylko jaką rybę w kg można na nią wyholować - taki marketing mały...

a co do butów jak dotąd nie zawiodły, sucho i ciepło - ale to było przy -15, no i cena ok 150zł

na minus to ich zewnętrzne rozmiary, noszę rozmiar 44 a but w tym rozmiarze wizualnie wygląda jak rozmiar 48+, na początku się potykałem, no i nie da się samochodem w nich jechać bo dwa pedały się wciskają;))

kolejna kwestia to spód podeszwy wykonany z panki, mało trwały, mogliby pociągnąć jakąś twardszą gumą, po kamieniach w rzece lepiej nie chodzić, ale na lód czy na łódkę jest ok

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Wwdlug mnie buty na lód i łódkę na zime muszą byc nieprzemakalne. Wole wysuwane niż wiązane. Tylko trochę tansze niż te dla kadry:p
Edytowane przez aro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie, czy łowił ktoś przy temp. -30 ???

Ja raczej bym sobie odpuścił. Uważam, że na lód wystarczające są piankowe budy lemigo lub podobne które można kupić poniżej 100zł.

Ale w sumie kto bogatemu zabroni....:D mieć butki do -70:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aro bardzo fajne te lemigo:beer: trochę się boję znów kupić buty tej firmy:( ale mam do Ciebie pytanie ja też nosze rozmiar 44 i ciekaw jestem czy kupowałeś buty rozmiaru 44??

Jeszcze jedno mnie pytanie, czy w takich butach chodzicie w samych zwykłych skarpetach czy ubieracie bawełniane??:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, ja chyba wziąłem 45, jutro sprawdzę dokładnie, jakby było inaczej to dam znać bo nie pamiętam na 100%.

No i te 45 ubiera się dość ciasno przy 2 skarpetach, mimo że o rozmiar większe ale wkładka jest dość gruba, co do skarpet do używam zazwyczaj 2 pary, na stopę bawełna, a na nie syntetyki np narciarskie, najważniejsze żeby nie uciskało bo wtedy nie ma krążenia i stopa drętwieje i marznie.

Vermonty to chyba najwyższy model wśród kaloszy "lemingów", są jeszcze ciut droższe camuflage ale to to samo tyle że kolor.

Tu jest jedna para w dobrej cenie: http://allegro.pl/buty-lemigo-vermont-877-rozm-45-i3781230699.html

Edytowane przez aro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te sprawdzone prze zemnie więc mogę polecić

Buty wojskowe zimowe PROTEKTOR wzór 933 (3799394946) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Buty extreme cold weather G-tex ROZ. 8M UK (3790219830) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. - warte każdej złotówki:beer:

Kumple używają

HUNTER SPECIAL

Te też ciekawe

Kamik Fargo - Askari.pl

YETTI PRO

Jeszcze jedna sprawa obuwie zimowe powinno być odrobinę większe bo inaczej w każdych będzie zimno:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.