Skocz do zawartości

Miętusy, czy łowicie te ryby? są tu jacyś miętusowcy?


adamo

Rekomendowane odpowiedzi

Deszcz w listopadzie:ph34r: ....... Właśnie wróciłem z kolejnego podejścia..:rolleyes: gdzie te przymrozki,dupsko mokre bo glebę zaliczyłem ,wypizdziło mnie a te skubańce nic .....nawet myślałem że jednego mam przy zwijaniu? a tu kawałek zardzewiałej rurki od rowera.

P.S. 

Trzy tygodnie temu wyciągnąłem zardzewiałą smarownice ?wzięła na ukleje ?myślałem że to bomba ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogratulować koledze 100 procentowej miejscówki na miętusa a znalezienie takiej to 80 % sukcesu choć podejrzewam że był to przyłów bo samym celem był sandacz.Też byłem wczoraj,nie wytrzymałem.Na filecika cisza ale próbowałem na wątrobę i coś skubało dość energicznie parę uderzeń i cisza i tak co 15 minut ale nic do zacięcia.Dziś mnie też nosi może spróbuje kto wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie poniżej Rzeszowa czy nawet samej zapory uważam, że już miętusy nie występują. Niski poziom wody, zbyt wolny przepływ, zanieczyszczenia, coroczne kilkukrotne splywy martwych ryb, wycięcie większości nadbrzeżnych drzew. Wnioski nasuwają się same. 

Szczerze to w tym roku, w tym ścieku nie mam ochoty nawet spróbować. Przez ostatnie 3 lata miętusa nie złowiłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Chciałbym w tym roku, może na tym długim weekendzie spróbować złapać swojego pierwszego miętusa, ale jak przedmówca pisze, ze na jedynym odcinku na którym łowie go nie ma to mam teraz dylemat :D ktoś wcześniej mówił o Wisłoce. Albo Wisłok powyżej zapory? Nie pytam o miejscówki czy coś tylko gdzie jest sens mniej więcej pojechać żeby od razu się nie zrazić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Czekamy na marzec kolego! Niech sie rybka wytrze...bo zapomniałeś o okresie ochronnym......

Kolega Skowron555 chyba ma rację bo na odcinku od Trzebowniska do Jasionki już drugi rok nic........

Przykre jest to że nawet Sandacza nie złapałem...tylko klenie zjadały uklejeczki ?

Moim zdaniem ta ryba powinna być wpisana do całkowitej ochrony..

Edytowane przez raftik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

Witam Ja nie złowiłem ale w tym roku słyszałem o zarybieniu miętusem na Sieniawie od wedkarza którego dosyć często widzę na tym zbiorniku i widać że to nie jest amator ale podejrzewam że narybek lub coś podobnego        

A jeśli chodzi o przynętę to raczej mała żywa ukleja z gruntu 6-8 cm 

Po za tym tam jest czysta zimna woda i głęboka     jeśli miałbym obstawiać pewna miejscówkę gdzie można złowić tą rybe to wybrałbym Sieniawe   

I 2 dniową zasiadkę         Ale musicie mieć dobry namiot i śpiwór bo nikt tam nie wytrzyma w nocy   

Na Solinie kilka lat temu złowiono Miętusa na 73 cm chyba o 23 godzinie w październiku  na ukleje    Nawet zdjęcie było w Wiadomościach Wedkarskich    mam wieści z 1 ręki bo to złowił Tata dziewczyny mojego ex znajomego ze szkoły   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.