Skocz do zawartości

Plany wędkarskie na nadchodzący sezon.


Siksa

Rekomendowane odpowiedzi

Moje postanowienia

Wędkować w najprostszy możliwy sposób. Wszystko co się da wykonywać samodzielnie, unikać wspomagania się zanętami i innymi bajerami ze sklepów wędkarskich. Wyremontować wędkę bambusową i stary kołowrotek. Jeździć w każdej wolnej chwili na ryby.

Edytowane przez Sasanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieć więcej czasu na rybki nie tak jak w zeszłym roku!

Oraz zapolować na Sumulusa 150+cm. na Wisełce!Oczywiście:rolleyes:

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez RICARDO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje plany na ten rok to: jak najwięcej razy łapać w okolicy Leska i na Solinie na muchę, złapać potokowca 50+, lipienia 45+, jak najwięcej jeździć na nocki( w tym także na suma, i złapać takiego ponad metr) i jak najwięcej czasu poświęcić na kręcenie much i łapanie na nie. O i bym zapomniał pojechać na San za brzaną i świnką na przepływankę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Priorytetem dla mnie na ten rok to lepsze poznanie jeziora solińskiego i tego co w nim plywa.Chcialbym dobrać się do sandaczy metodą spinningową i kleni.Na drugim planie jest totalny wypoczynek i opcowanie z tą prze*****istą atmosferą jeziora solińskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Tak przeglądałem stare tematy na forum i natknąłem się na ten:)

Niestety, u mnie raczej sezon został już zakończony, dodatkowo pogoda nie pomaga, a brak czasu największym wrogiem wędkarza, czas więc na podsumowanie tego, co "ułowiłem" w roku 2012.

Moje plany brzmiały:

"karp +5kg z łowiska PZW, ładny amur i szczupak +60cm na spinning".

Najważniejszy z tych planów został spełniony, karp +5kg ze stawów w Weryni został wyjęty:)

Co do ładnego amura, to też liczyłem na jakieś 5-6kg, ale niestety, udało się tylko takiego około 3-3,5kg.

Co do szczupaka, to byłem parę razy, ale niestety, nie udało mi się złowić choćby wymiarowego, może dlatego, że ogólnie koncentruję się na karpiach, a spinning to "od biedy". Rejestr zapełniłem, co prawda planowałem więcej połowić jesienią, ale niestety - zmiana szkoły na Rzeszów, wczesne wstawanie na tygodniu i w często brak kompanów do łowienia jakoś tak pokrzyżował mi plany:(

A jak u Was, sezon udany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sezon minął nawet nawet, początkiem roku wydawało się, że będzie to piękny rok do wędkowanie, złapałem parę ładnych świnek i kleni z gruntu na Sanie. Niestety ledwo pojawił się lipiec w kalendarzu i czar prysł, złowienie kiełbika okazywało się sukcesem :). Całą jesień spędziłem na chodzeniu za szczupakiem ale tu też bez rewelacji największemu w tym sezonie brakło 1cm do wymiaru ale jeszcze się nie poddaje został mi ostatni tydzień sezonu i postaram się to jeszcze poprawić.

Plany na przyszły rok to poprawa sprzętu spiningowego, rozpoczęcie przygody z pstrągami (możliwe, że też z muchówką) i złapanie zębatego tak koło 65+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie wiedziałem gdzie umieścić ten temat, więc dodalem go tutaj.

Jest już temat- podsumowanie sezonu 2012, więc wypada rozpocząć pogawędke o najbliższym sezonie:)

A więc zaczne:

Co najważniejsze, to życzyłbym sobie, jak i wszystkim więcej CZASU na wędkowanie, bo w dzisiejszym zabieganym świecie ciężko o znalezienie choćby chwili dla siebie i dla Naszego hobby:(

Plany i marzenia... jak co roku, tak i w nadchodzącym będe planował kilka lub kilkanaście wypraw karpiowych, na 100% pare zasiadek będzie na Sieniawie. Znajomi w tym roku ładnie tam połowili i trzeba będzie sie podpiąć:D, żeby wreszcie złowić "dzikusa";)

Napewno troszke czasu chce poświęcic spinningowi:eek:, odwiedzić Wisłoke i przynajmniej pare razy wyskoczyć na nizinny San:)

A kiedy rozpoczne SEZON 2013... to niestety jest uzależnione od tego kiedy zaczne...chodzić:(:mad:

Połamania(nie nóg) w nadchodzącym sezonie:beer:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon 2013 w moim przypadku będzie typowo spinningowy, oczywiście nie wykluczam sporadycznych wypraw gruntowych (relacje z teściem ;):beer:). Postaram się pobić rekord klenia/brzany (53cm/67cm) i głównie tym rybom poświęcę swój czas. Życzę sobie i Wam dużo więcej czasu na wędkarskie wypady i niezapomnianych chwil nad wodą :beer:.

Edytowane przez Ronaxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo tych planów na rok 2013 :)

Pierwsze, to jak najwięcej spędzić czasu nad wodą :) Kolejne plany mniej ważne, a mianowicie:

-złowić karpia z powierzchni!:cool:

-złowić w końcu amura powyżej 15kg:rolleyes:

-odwiedzić parę razy łowisko w Trzcianie, obecnie było to z przyczyn technicznych nieco utrudnione:D Ale już jest dobrze!

-złowić rzecznego karpia... (realne? może...:rolleyes:)

I wiele innych skrytszych marzeń...

Dobrze będzie jak wykonam chociaż 1/3 tego planu :) Bo samo to, że mogę posiedzieć kilka dni nad wodą w dobrym towarzystwie czy też sam, wystarcza mi w zupełności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być jak najwięcej nad wodą, łowić, łowić i jeszcze raz łowić, a z kolegą Tench jak najbardziej się zgadzam, robić wszystko w kierunku odsunięcia geriatrii w rzeszowskim PZW od koryta do którego za bardzo się przywiązała/przywykła.

Edytowane przez tedi62
gramatyka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.