Skocz do zawartości

Składki i opłaty 2013


Laskovik

Rekomendowane odpowiedzi

Istotna zmiana w krainie wód górskich. Wydłużono odcinek górski od ujścia Osławy do powyżej mostu stomilowskiego w odległości 200 metrów- według mnie do wystającego betonu. Jeśli tak to popularne bałwanki wodą górską. Można łowić na tym odcinku na przynęty sztuczne jak i naturalne, a więc tak naprawdę niewiele się zmieniło, poza opłatą i możliwością zabierania złowionych lipieni(od Osławy w góre całkowity zakaz zabierania). Oj dziadki ponarzekają trochu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca kloego, przede wszystkim zakaz przynęt naturalnych ala robaczek czy żywczyk do tego jedna wędeczka i haczyki bezzadziorowe. Wiosną jak byłem na odc. przy ujściu Osławy zawsze jakiś dziadziu z gruntówkami i siatą w wodzie siedział, a teraz bedzie to w pewien sposób (przynajmniej w teorii i przepisach) ograniczać wędkowanie tego typu na tym odc. i słusznie bo wg. mnie odc. górski powinien kończyć sie powiedzmy w Witryłowie.

Wszystko idzie w dobrym kierunku tylko kto to będzie kontrolował? Ci co bedą chcieli i tak będą tam łowić taka jest rzeczywistość. sam w tym roku kilka razy spotkałem kłusoli na wodach górskich i cóz poradzić? Zawsze próbuje reagować w miare możliwości lub dzwonić do odpowiednich służb czy straży ale ani razu nie skończyło się to powodzeniem i interwencją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Okręg Rzeszów to specjalista w zarybianiu karpiem, te ogromne ilości karpia rokrocznie wpuszczanego to podkarpackich wód są zatrważająco nieuzasadnione, czyżby rzeszowskie wody walczyły o miano karpiowego królestwa. Nic tylko karp i karp, toż to paranoja, jak wszyscy się orientujemy, ta ryba to obcy gatunek, dodatkowo nie rozmnażający się w naturalnym środowisku(poza pełnołuskim którego praktycznie nie ma).

Co się tyczy opłat na następny rok to niestety żadnych korzystnych zmian/reform nie widać, chcąc łowić w całym woj.Podkarpackim, praktycznie nadal musimy wykupić 3 odrębne pozwolenia aby mieć dostęp do wod w promieniu ok.100km, bo te niby porozumienia praktycznie są bez znaczenia. Jedynie wykupując opłatę tarnobrzeską +50zł, zyskujemy możliwość wędkowania na znacznym obszarze, razem z górskimi wodami Sanu(Przemyśl), a i w rzeszowskim okręgu też sobie możemy legalnie łowić, pomijając pseudo zbiorniczki, mamy to wszystko za ok. 316zł a przy rezygnacji korzystania z wydzielonych zbiorników, taka opłata to TYLKO - 206zł. Składki członkowskie 2013

Myślę że przy tak skalkulowanych opłatach, mogą one dla wielu, wielu wędkarzy z Rzeszowa i okolic, być doskonałą alternatywą.

ps. podobno mamy jakąś rewolucja personalną we władzach PZW Rzeszów, czy ktoś ma/zna informacje na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku miałem opłatę Rzeszów. Przesiedziałem na wałach wszystkie swoje wyprawy wędkarskie.

Nic innego jak przenieść się na Tarnobrzeg i za 90zł mam rzeki górskie i nizinne. Nic mi do szczęścia nie jest już potrzebne. :beer::D A Rzeszów niech dalej tak robi. Ciekawe czy obiecana na rok 2013 zgoda z Tarnowem dojdzie do skutku.... (ale to już nie mój problem)

Edytowane przez dawidrekin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś gdzie szukać wykazu zarybień wód okręgu Rzeszów w 2012?

Muszę zobaczyć czy w ogóle jest sens dawać jaką kolwiek kasę ludzikom z akacjowej...nigdy nie spotkałem ich strażnika nad wodą, nie odpisują na maile które do nich pisałem(Regulacja Rzeki Strug), jeśli jeszcze zarybiają tylko akweny które mnie nie interesują w dodatku tylko karpiem-który też mnie nie interesuje-to nie dam im w tym roku ani grosza.

W 2012 opłaciłem składkę członkowską w Przemyślu+wody Przemyśla+porozumienie TBG, Rzeszów osobno, dzięki czemu mogłem łowić na wodach TBG,Rzeszowa, Przemyśla i Krosna

W tym nie wiem czy nie zrobiłbym tak:

Tarnobrzeg członkowska +wody+porozumienie z Przemyślem+Krosno i wybrałbym do tego darmowe porozumienie TBG z Rzeszowem.

Ale dam im jeszcze szansę i muszę zobaczyć wykaz zarybień 2012, jak będzie lipny to pokaże im środkowy palec:cool:

A tak w ogóle przydałoby się zrobić zestawienie ile gdzie trzeba zapłacić, żeby móc łowić w całym województwie :cool:

Edytowane przez apioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najciekawszy wpis jest na samym koncu opłat w tarnobrzegu, który to wpis jest niezgody z ogólnym regulaminem RAPR, który pokazuje że mamy państwo w państwie.

Cytuje:

Składki roczne pełne dla członków PZW na wszystkie wody Okręgu (ogólnodostępne* i zbiorniki wydzielone**) – uprawniające do wędkowania wszystkimi dozwolonymi w Okręgu metodami wynikającymi z RAPR i regulaminów wewnętrznych Okręgu.

i na samym końcu coś co zaskakuje bo nie jest w regulaminie a jest dozwolone w RAPR.

Cytuję:

Na terenie Okręgu PZW w Tarnobrzegu obowiązuje zakaz połowu metodą trollingową.

Ja nie wiem co za idioci tam pracują. Panowie władza z Tarnobrzega. Zakazujecie coś czego nie wpisujecie do regulaminu. I potem każdy sąd podważy wam zapis. A biedny wędkarz niech płaci za waszą bezmyślność, głupotę i ignorancje.

A żeby ciągnąć dalej. W okręgu Tarnobrzeg mamy tylko regulamin pod tytułem:

[h=2]Regulamin wędkowania na wydzielonych zbiornikach wodnych[/h]

Wiec już sama nazwa sugeruje o co biega i czego dotyczy. A w tym to regulaminie czytamy:

Paragraf IV punkt 13.

13. Na wszystkich wodach Okręgu PZW Tarnobrzeg, obowiązuje zakaz łowienia metodą trollingową.

A potem:

VI. Wykaz wód na których obowiązuje niniejszy Regulamin.

i następuje wykaz zbiorników.

To pokazuje jak jesteśmy szmaceni przepisami w których jeden przepis wyklucza drugi, ktoś kto pisze te regulaminy jest idiotą do kwadratu. Chyba nie przeczytał ani razu tego regulaminu w całości.

Takich idiotyzmów jest więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarnobrzeg będzie miał porozumienie z Krosnem?

Mało prawdopodobne, byłoby zbyt pięknie:cool:

W tym nie wiem czy nie zrobiłbym tak:

Tarnobrzeg członkowska +wody+porozumienie z Przemyślem+Krosno i wybrałbym do tego darmowe porozumienie TBG z Rzeszowem

Mało czytelnie napisałem. Opłaciłbym:

Składkę pełną na Tarnobrzeg+członkowską w tym okręgu

Porozumienie z Przemyślem (50zł)

Składkę pełną w Krośnie

Wybrał darmowe porozumienie z Rzeszowem

i cieszył się możliwością łowienia w całym województwie z wyłączeniem zbiorników okręgu Rzeszów i jego "wód górskich" ;)

- - - Updated - - -

A jak ktoś łowi np na samym Wisłoku i nie odczuwa potrzeby jeżdżenia na zbiorniki to może opłacić w Tarnobrzegu składkę podstawową 90zł +członkowską 66zł i za 156zł móc łowić w ramach porozumienia z Rzeszowem, Tedi też o tym słusznie pisał-do tego 50zł porozumienie z Przemyślem i masz wody płynące 3 okręgów za 206zł:cool:

- - - Updated - - -

Dorzucasz 180zł i masz całe Krosno włącznie ze zbiornikami -jak najdzie Cię ochota w lecie pobiwakować nad Soliną;)

Edytowane przez apioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apioo, teraz to mnie rozbudziłeś na dobre i zasiałeś zaniepokojenie. Przeczytałem jeszcze raz:

,,Składki roczne pełne dla członków PZW na wszystkie wody Okręgu (ogólnodostępne* i zbiorniki wydzielone**) – uprawniające do wędkowania wszystkimi dozwolonymi w Okręgu metodami wynikającymi z RAPR i regulaminów wewnętrznych Okręgu."

Rozumiem, że jednak tylko 2 stówy za wszystkie wody Okręgu (ogólnodostępne* i zbiorniki wydzielone**).

No chyab że nie umiem czytać ze zrozumieniem czego wcale nie wykluczam dzisiejszego ranka:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, to ja Cię jednak nie zrozumiałem, wybacz :)

200zł za wszystkie wody TBG-tak jak piszesz(oczywiście plus członkowska 66zł)

jeśli jednak komuś nie zależy na zbiornikach TBG może opłacić składkę podstawową 90zł(oczywiście plus składka członkowska 66zł) która uprawnia go do :

"Składka roczna podstawowa ulgowa z tytułu deklaracji do wędkowania tylko w wodach ogólnodostępnych - wody nizinne i górskie (z wyłączeniem zbiorników wydzielonych), wszystkimi dozwolonymi w Okręgu metodami."

W obu przypadkach można wybrać(a przynajmniej wydaje mi się,że można) darmowe porozumienie na wody nizinne Rzeszowa, a wody płynące Przemyśla nizinne i górskie będą w ramach porozumienia TBG-Przemyśl za 50zł.

Jeśli coś pokręciłem proszę o sprostowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.