Jump to content

Przynęta na świnki


Recommended Posts

Witam

choć nie jestem zwolennikiem łowienia na spławik lub grunt to na wakacjach łowiłem z ojcem świnki na białe robaki przy użyciu zanęty jasnej dokładnie nie pamiętam na jakie ryby była ona przeznaczona. Czytałem że świnki biorą również na ugniecioną bułkę kajzerkę.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli mówimy o letnich świnkach to nr.1 jest pęczak,zarówno na przynętę jak i zanętę.Łatwy w przygotowaniu i wydajny w nęceniu.Wszędobylskie uklejki mniej na niego reagują a jako przyłów często na haku ,meldują się leszcze,klenie,płocie.

Link to comment
Share on other sites

Owszem,ja świnki łowie głównie na feeder więc stosuje zanęte do koszyczka na wody płynące,natomiast mój kolega łowi świnki głównie na przepływankę i on również nęci ale troche inaczej,używa zanęty robionej przez siebie gdzie bazą są otręby.

Link to comment
Share on other sites

Świnka, jak to świnia:D, gdy dobrze żeruje, to bierze na prawie wszystko. Łowię często na gwiazdki, dopalone często zapachem i mam podobne wyniki do tych, jak był łowił na białego czy pęcak.:)

Link to comment
Share on other sites

Nom białe robaczki są skuteczne, niestety uciążliwą rzeczą jest ciągłe obskubywanie ich przez uklejki.:) Macie może panowie jakąś metodę żeby ,,odstraszyć" je z łowiska? :)

Taaa, więcej drapieżnika w wodach powinno je odstraszyć ;)

Link to comment
Share on other sites

Biały na świnkę chyba jest najskuteczniejszy, przynajmniej jeśli chodzi o feedera.

Uklejki odstraszam wielkością haczyka i ilością tego co na nim wisi :) .

Przepisów na zanętę świnkową znajdziesz multum w internecie, chociaż mi siadają jak stosuję zwykłą, sklepową zanętę z napisem "Rzeka". Podstawa to znaleźć miejsce gdzie świnki są, a jak żerują można je złowić nawet na suchą muchę, co mi się zdarzało.

Edited by LuJu
Link to comment
Share on other sites

W ubiegłym roku najlepszym sposobem na świnkę był biały+ kaster lub pszenica (ukleja niechce brać na pszenice)w samym środku rynny na Wisłoku.Łowiąc na bata w ciągu 3 godzin łowienia łapałem po 5 szt .Kolega łowiący na zwykłą wędkę bliżej brzegu nie złapał nic,także sposób ma duże znaczenie.Ewentualnie paproch 2.5 cm biały lub żółty, kilka sztuk też się pokusiło na paprocha szczególnie wiosną.

Link to comment
Share on other sites

Najważniejsze jest znaleźć miejsce, gdzie żerują świnki. A jak nie żerują , to sobie możesz złotem podsypywać i nic z tego. Ja używam zanęt Boland a jak mam gest :P to i Trapera sobie kupię. Rzeka, feeder, leszcz, nie polecam płociowej, bo słabe wyniki przeważnie miałem na nich. Do tego glina, prażone, czasem gotowane konopie, pieczywo fluo i do boju. A i pinka w zanętę obowiązkowo. Po powodzi w 2010 r, po krótkiej półgodzinnej burzy złowiłem chyba 17 szt w 1 godzinę, gdzie najmniejsza miała 35 cm. (to se ne vrati... :D).

Link to comment
Share on other sites

Mi w tamtym roku znakomicie sprawdzał się makaron(gwiazdki, niewielkie kolanka) po ugotowaniu i dodaniu czerwonego barwnika 2/3 dodawałem do zanęty a reszta służyła jako przynęta na haczyk.

Przeważnie na brania nie musiałem długo czekać, a czasami zamiast Świnki na brzegu meldował się ładny leszcz lub kleń, o certach nie wspominając :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Na świnki z "mojego" łowiska najlepsze są dżdżownice kopane nad samą wodą ;) pod warunkiem że woda jest lekko trącona przez deszcz. Do tego przepływanka, tak aby robak był wleczony po dnie.

Niestety od tego roku to już odcinek górski, więc robal odpada ;)

A jako ciekawostkę powiem że miałem też niezłe efekty na .... skórkę chleba z powierzchni.:)

Link to comment
Share on other sites

Na świnki to można kupić sklepową zanętę na świnki/płocie np traper ale do tego jeszcze Ugotować pęczak i dosypać pieczywko Fluo , nie zaszkodziła by jeszcze pinka :)

Ps. płatki kukurydziane też można dodać:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Witam chciałbym się dowiedzieć jaka jest najlepsza przynęta na świnki na woisnę i lato. Zapraszam do dodawania postów

Przynęta na świnki to głównie robactwo - najlepsza jest tu pinka. W zależności od intensywności brań można zakładać jedną pinkę na haczyk nr 18 lub 2 i więcej na haczyk nr 16-14. Pora roku nie gra żadnej roli. Ot, cała filozofia. Interesują się nią świnki w każdym rozmiarze występujące w danej rzece, nawet ponad półmetrowe egzemplarze. Białe robaki też są dobre niemniej jednak moim zdaniem pinka w pierwszej kolejności. Zasada dotyczy zarówno łowienia na spławik jak i z gruntu. Ograniczeniem są oczywiście miejsca gdzie nie wolno stosować robactwa czy też ukleje, wtedy oczywiście należy poeksperymentować z parzonym pęczakiem, płatkami lub kukurydzą z puszki, którą też wtedy doskonale przechwytują brzany i klenie. Przygotowanie i podanie mieszanki zanętowej na świnki

Edited by Matthis
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy