Skocz do zawartości

Przynęta na świnki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

choć nie jestem zwolennikiem łowienia na spławik lub grunt to na wakacjach łowiłem z ojcem świnki na białe robaki przy użyciu zanęty jasnej dokładnie nie pamiętam na jakie ryby była ona przeznaczona. Czytałem że świnki biorą również na ugniecioną bułkę kajzerkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biały na świnkę chyba jest najskuteczniejszy, przynajmniej jeśli chodzi o feedera.

Uklejki odstraszam wielkością haczyka i ilością tego co na nim wisi :) .

Przepisów na zanętę świnkową znajdziesz multum w internecie, chociaż mi siadają jak stosuję zwykłą, sklepową zanętę z napisem "Rzeka". Podstawa to znaleźć miejsce gdzie świnki są, a jak żerują można je złowić nawet na suchą muchę, co mi się zdarzało.

Edytowane przez LuJu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku najlepszym sposobem na świnkę był biały+ kaster lub pszenica (ukleja niechce brać na pszenice)w samym środku rynny na Wisłoku.Łowiąc na bata w ciągu 3 godzin łowienia łapałem po 5 szt .Kolega łowiący na zwykłą wędkę bliżej brzegu nie złapał nic,także sposób ma duże znaczenie.Ewentualnie paproch 2.5 cm biały lub żółty, kilka sztuk też się pokusiło na paprocha szczególnie wiosną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze jest znaleźć miejsce, gdzie żerują świnki. A jak nie żerują , to sobie możesz złotem podsypywać i nic z tego. Ja używam zanęt Boland a jak mam gest :P to i Trapera sobie kupię. Rzeka, feeder, leszcz, nie polecam płociowej, bo słabe wyniki przeważnie miałem na nich. Do tego glina, prażone, czasem gotowane konopie, pieczywo fluo i do boju. A i pinka w zanętę obowiązkowo. Po powodzi w 2010 r, po krótkiej półgodzinnej burzy złowiłem chyba 17 szt w 1 godzinę, gdzie najmniejsza miała 35 cm. (to se ne vrati... :D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w tamtym roku znakomicie sprawdzał się makaron(gwiazdki, niewielkie kolanka) po ugotowaniu i dodaniu czerwonego barwnika 2/3 dodawałem do zanęty a reszta służyła jako przynęta na haczyk.

Przeważnie na brania nie musiałem długo czekać, a czasami zamiast Świnki na brzegu meldował się ładny leszcz lub kleń, o certach nie wspominając :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Na świnki z "mojego" łowiska najlepsze są dżdżownice kopane nad samą wodą ;) pod warunkiem że woda jest lekko trącona przez deszcz. Do tego przepływanka, tak aby robak był wleczony po dnie.

Niestety od tego roku to już odcinek górski, więc robal odpada ;)

A jako ciekawostkę powiem że miałem też niezłe efekty na .... skórkę chleba z powierzchni.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam chciałbym się dowiedzieć jaka jest najlepsza przynęta na świnki na woisnę i lato. Zapraszam do dodawania postów

Przynęta na świnki to głównie robactwo - najlepsza jest tu pinka. W zależności od intensywności brań można zakładać jedną pinkę na haczyk nr 18 lub 2 i więcej na haczyk nr 16-14. Pora roku nie gra żadnej roli. Ot, cała filozofia. Interesują się nią świnki w każdym rozmiarze występujące w danej rzece, nawet ponad półmetrowe egzemplarze. Białe robaki też są dobre niemniej jednak moim zdaniem pinka w pierwszej kolejności. Zasada dotyczy zarówno łowienia na spławik jak i z gruntu. Ograniczeniem są oczywiście miejsca gdzie nie wolno stosować robactwa czy też ukleje, wtedy oczywiście należy poeksperymentować z parzonym pęczakiem, płatkami lub kukurydzą z puszki, którą też wtedy doskonale przechwytują brzany i klenie. Przygotowanie i podanie mieszanki zanętowej na świnki

Edytowane przez Matthis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.