Skocz do zawartości

Zanieczyszczenia wód


kafel

Rekomendowane odpowiedzi

@Sasanek nie ten koncern :P aczkolwiek kolor wody faktycznie ciekawy:huh: Pamiętam jeszcze za dziecka jak w okolicy ulic Ustrzyckiej, Dębickiej, Sanockiej przesiadywałem nad tą rzeczką :) zawsze było w niej widać jakieś formy życia, a z opowieści ojca wiem, że kiedyś łowiono w niej nawet ryby:P a po tych wszystkich regulacjach, budowie mostków, dróg itp itd ten ciurek moim zdaniem nie ma szans na jakiekolwiek odrodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielony barwnik to fluoresceina, w tym przypadku użyta zapewne do badania szczelności instalacji grzewczej - już kiedyś o tym pisałem.

 

Natomiast chciałbym zwrócić uwagę kolegów na trochę inny temat. Jeżeli nie pasuje do tego działu, to proszę Administratora o przesunięcie.

Widzicie co się dzieje w Grecji i Szwecji? Przejeżdżałem ostatnio koło stawów na Chmielniku w Tarnawce. Wszędzie leśnicy postawili tablice, żeby nie palić otwartego ognia, bo to jest środek lasu. A tu dym ściele się po wodzie, jak w przeboju Deep Purple. Czy naprawdę nie można posiedzieć na rybach nie wypychając sobie gęby świeżo grilowaną kiełbasą? Są też ślady palenia ogniska... Ja rozumiem, że można nie mieć na tyle inteligencji, żeby sobie wyobrazić pożar w lesie. Zapewne część nie rozumie też, co jest napisane na tablicach, wszak sztuka czytania powoli odchodzi w zapomnienie w naszym narodzie. Nie zdziwcie się jednak, jak pewnego pięknego dnia LP wycofają się z umowy o dostępności drogi dojazdowej...

 

Pozdrawiam,

LJ

Edytowane przez LuJu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) bardziej wyczerpujących informacji w karcie charakterystyki chyba nie widziałem. Derylux to nazwa handlowa produktu dystrybuowanego przez poch, którego składu widać nie chce ujawniać, ale najprawdopodobniej to jest właśnie fluoresceina w roztworze wodnym, może jeszcze z jakimiś dodatkami... 

 

https://allegro.pl/fluoresceina-barwnik-do-wykrywania-nieszczelnosci-i7298000033.html?reco_id=d5bdaa02-9045-11e8-9430-b8ca3a691940&bi_s=archiwum_allegro&bi_m=reco&bi_c=Product&

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Fluorescein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko powiedzieć że w ujściu tego potoku łowiłem śliże i piskorze w tym momencie te ryby zanikły a w prywatnym odczuciu przyczyną jest ten barwnik. Kilka lat temu  uczyłem się w mleczaku i badaliśmy tą wodę na pewno BZT5  i nie wiem czy był spektrofotometr. Wyszło z tego że to woda w 5 klasie pomimo wyżej wspomniane ryby tam były. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobie walki z ogólnoświatowym terroryzmem, powinno się skazać za akty terroru osoby odpowiedzialne za takie zatrucia - bo przecież zatrucie wody to akt terrorystyczny (zatrucie chemiczne, a po zabiciu setek, czy tysięcy ryb także biologiczne - bo przecież to wszystko gnije później w wodzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ORINOKO napisał:

Więc bomba przestała tykać i już wybuchła :confused:

 

Godzinę temu, motorhead71 napisał:

Może troszkę przesadziła,ale coś się dzieje ?

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten okręg to jest jakiś żart.. aż się na forum nie chce wchodzić żeby się nie denerwować, a i tak za każdym razem trafia mnie szlag jak widzę to co teraz. Co roku śnięte ryby, nieważne czy zbiornik czy rzeka. Aby tylko zarybić kroczkiem karpia żeby się składki zwróciły co poniektórym, a reszta niech się martwi. Brak słów:mad: Anglicy jak zwietrzyli problem zmniejszającej się populacji brzany na jednej z rzek pod Londynem to z automatu 3 instytucje ruszyły na ratunek, a do tego jeszcze okoliczny mieszkańcy którzy łowią na tej rzece, a u nas? Wiecznie tylko przyducha, żadnego oficjalnego stanowiska, pewnie żadnych rzetelnie przeprowadzonych badań i zamiatanie sprawy pod dywan. A i jeszcze puszczanie większej ilości wody z zapory żeby ryby spłynęły jak najdalej i problem zażegnany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 26.05.2018 o 00:15, ORINOKO napisał:

Może nie PZW ale szkoda, że jakiś debil wylał coś do stawu. Policja i straż była już na miejscu i stwierdzili zanieczyszczenie przez człowieka. WIOŚ też został powiadomiony ale w poniedziałek dopiero sprawdzą. 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Pamiętacie? 

Otrzymałem taki list z policji i sprawa upadła. 

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na twoim miejscu sprawe przekazalbym do prokutatury rejonowej z zapytaniem, dlaczego Wios nie pobralo od razu probek wody, tj zaniechanie obowiazku sluzbowego oraz gdzie sa wyniki badan wody???

Jakiej kategorii bylo zanieczyszczenie i jaki wplyw ma na srodowisko?

Kto stwierdzil ze sa to wody powierzchniowe? Czy ten zbiornik nie jest gleboki na okolo 15 metrów od poziomu zero czi gruntu na skarpie?

Czy to nie przenika do wod głebinowych? a w pobliżu sa ujęcia !!

Pytanie 2 to dlaczego policja nie podjęła proby poszukiwania sprawcy i kto jest za to odpowiedzialny.

Pyt 3, jakie czynności wyjaśniające zostały podjęte? 

W trybie dostępu do informacji publicznej zwróć sie do policji o wglad do akt sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Koledzy oriętuje się ktoś ile kosztuje badanie próbki wody???

Robił ktoś coś podobnego....

Jakieś specjalne naczynia .? 

Ciemne szkło do pobrania próbek czy coś takiego???? Jakieś namiary i wszystko co dotyczy tematu może być priv...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak badanie próbki. Bada się w kierunku wystąpienia konkretnego zanieczyszczenia, trzeba wiedzieć czego się szuka.

Jeżeli sam to pobierzesz to ewentualne badanie jest tylko dla twojej wiedzy. Na pobór próbek też są normy i nie każdy może i umie je pobierać, co widać w cenniku https://wios.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2018/03/Cennik-2018.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.