Skocz do zawartości

Zawody spinningowe z cyklu Grand Prix - WKS


Andre

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj widzialem gdzie poszedłeś bylem od samego rana i ćię widzialem , chodż nie brałem udziału .

Obydwaj z Mariuszem łowiliśmy poniżej mostu. ------------- Sam wyprułeś pierwszy z kolegą , a dopiero potem wszyscy się rozeszli ja to widzialem lepiej z góry a teraz wypisujesz że tak nie bylo . Ale to jest twoja sprawa .Przyglądnołem ci sie dobrze na samym początku puchar tylko nie wiedzialem za co z samego rana dla mnie to bylo dziwne . Brakło pucharów na wczesniejszych zawodach, czy jak a możer zapomieli ci dać hihihihihihi i w brzeznicy sobie przypomnieli .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż właśnie razem z Kolegą Mariuszem wyruszyliśmy w tym samym kierunku, towarzysząc sobie przez pierwsze 1,5h zawodów. Nie za bardzo więc rozumiem o jaki "wałek" chodzi. "Wędrując lewym brzegiem Wisłoki w poszukiwaniu grubej ryby na leśnej polanie odbyłem krótkie spotkanie z pięknym odyńcem.(...). Razem z Kolegą Mariuszem wyruszyliśmy lewą stroną Wisłoki naprzeciwko ujścia Wielopolki. Zresztą nie będę wdawał się w niepotrzebną dyskusję, która prowadzi do donikąd. Dla mnie definitywnie, koniec tematu. Puchary rozdane przed zawodami były za poprzedni sezon - klasyfikację generalną oraz za poprzednie zawody - Grand Prix Wisłok - Babica Kolonia. Pozdr.M:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobić sobie zdjęcię z "wypożyczoną " rybą to ....jak zrobic sobie zdjęcie w najnowszym modelu super bryki i opublikować to na NK...albo z żoną znajomego :). Moze i masz wyniki ale klasy troche ci brakuje...Lat masz kolego baardzo dużo , doswiadczenia życiowego zapewne jeszcze wiecej skoro do wszystkiego podchodzisz tak profesjonalnie to rób relacje czy tez sprawozdania ze swoimi wynikami w tle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co to bicie piany wystartujmy najpierw w zawodach i dyskutujmy o wynikach.

Gwoli wyjaśnienia zasad punktacji GPX Okregu Rzeszów to wklejam to co napisalem na forum PZW.

"Zasady ustalania wyników zawodów, sposób punktowania i klasyfikacji zawodnika w Spinningowych GPX Okręgu są niejednolite .Okręgi PZW różnie to rozwiązują i przykładowo Okręg Krosno punktuje pierwsze 20 miejsc, punktacją 20 punktów za 1 miejsce 1 punkt za 20, oraz 0 punktów za brak ryby. Okręg Kraków do klasyfikacji rocznej tylko pierwsza dziesiątkę z każdej tury, punktacja 10 punktów za 1 miejsce 1 punkt za 10 miejsce, oraz 0 punktów za brak ryby. To tylko dwa przykłady w innych Okręgach jest jeszcze inaczej co łatwo sprawdzić.

Zasady punktacji i ustalania wyników zawodów w okręgu rzeszowskim zostały zaproponowane przed GPX 2011 roku i są mutacją zasad Spinningowych GPX Polski. Najważniejsze podpunkty z zasad punktacji w naszym okręgu to:

-Klasyfikacja w zawodach jednoturowych przy założeniu 30pkt za 1 miejsce ,1 pkt za miejsce 30.

-Wyniki klasyfikacji indywidualnej w zawodach jednoturowych ustala się na podstawie liczby punktów zdobytych przez zawodnika.

-Przy jednakowej ilości punktów o kolejności zawodnika decyduje dłuższa ryba, a jeżeli i ona jest równa zawodnicy otrzymują liczbę punktów równą średniemu miejscu, które by zajęli

przykład 1: dwóch zawodników na miejscu 7 – sumuje się (24+23):2= 23,5 punktów każdy;

przykład nr 2: trzech zawodników ma miejsce 8 – sumuje się (23+22+21):3=22 punkty każdy).

-Zawodnicy którzy nie złowili ryby otrzymują liczbę punktów równą średniej wartości miejsc nie przydzielonych

przykład 1: 25 zawodników, jedenastu z nich sklasyfikowano na 11 miejscach z

punktacją od 30 do 20, następni zawodnicy otrzymują (25-11):2=7 punktu każdy;

przykład nr 2: 33 zawodników, sześciu z nich złowiło ryby i otrzymują punkty od 30 do 25 i 27 zawodników, którzy nie złowili żadnej ryby otrzymują (30-6):2=12 punktów każdy;

przykład nr 3: 33 zawodników, trzydziestu z nich złowiło ryby, a trzech nie złowiło żadnej. Ci ostatni otrzymują (30-30):2=0 punkty każdy) w tym przykładzie niekonsekwencja to 30 zamiast 33 ale punktujemy tylko pierwszą 30kę.

-Zawodnik zdyskwalifikowany jest klasyfikowany na 31 miejscu jeśli ilość zawodników jest mniejsza od 30, lub na miejscu ostatniego zawodnika plus 1 przy ilości zawodników większej niż 30.

-W przypadku dyskwalifikacji, kolejni zawodnicy utrzymują swoje dotychczasowe miejsca (np. zawodnik „X” sklasyfikowany na 3 miejscu został zdyskwalifikowany, następny zawodnik utrzymuje swoje miejsce i otrzymuje 27 pkt.)."

-Jeden najsłabszy wynik w sezonie nie jest brany pod uwagę,

-Od roku 2012 Kadra Okręgu na okres 1 roku z klasyfikacji dwuletniej."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaros

"Zrobić sobie zdjęcię z "wypożyczoną " rybą to ....jak zrobic sobie zdjęcie w najnowszym modelu super bryki i opublikować to na NK...albo z żoną znajomego . Moze i masz wyniki ale klasy troche ci brakuje...Lat masz kolego baardzo dużo , doswiadczenia życiowego zapewne jeszcze wiecej skoro do wszystkiego podchodzisz tak profesjonalnie to rób relacje czy tez sprawozdania ze swoimi wynikami w tle."

Pozwól, że o mojej klasie czy jej braku zdecydują inni. Niekoniecznie pewna ( zazwyczaj stała ) grupa tego forum. Proszę również nie robić ze mnie starca, bo jak na przeżyte dwadzieścia lat czuję się jeszcze dość młodo. Co do profesjonalizmu to proszę wykazać się własnym na zawodach. Wtedy pogadamy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie skończcie ten temat. :) Jezeli ten kolega co złowił klenia pozwolił koledze Mateuszowi zrobić sobie zdjęcie, to sobie zrobił. Nie warto "najeżdżać" jeden na drugiego :). Wkoncu jesteśmy wędkarzami.

Jakby był kłusolem to co innego a on tylko zrobił sobie zdjęcie z rybą kolegi.

:D:D;)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz trochę w piórka obrosłeś coś mi się wydaje.. Wywołujesz wszystkich do spotkania na zawodach, mam więc i ja dla Ciebie propozycję - zapraszam Cię na zawody GPX Okręgu Lubelskiego. W naszych spotkaniach (5 w cyklu) startowało około 80 osób na każdym. W tym momencie jesteśmy już podzieleni na dwie ligi. Przy tak dużej konkurencji o takim doświadczeniu (np. Mistrz Polski p. Grzegorz Odolecki) można walczyć o wielką klasę zawodniczą. Nie chcę w żadnym wypadku ubliżać zawodnikom startującym w Waszym GP, ale serdecznie zapraszam Cię na choćby obserwację zawodów I ligi naszego GP. Tam nikt nie fotografuje się z cudzymi rybami, nie ma obszernych relacji na stronach PZW, czy też na forach wędkarskich, a chętni są i to co roku co raz to więcej i więcej. Parcie na szkło masz spore, ale tak jak już parę osób napisało - dobrze to dla Waszego GP raczej nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomaszu za zrozumienie.

@Gimzi - Z dozą wielkiej satysfakcji przyjmuję zaproszenie i skorzystam ze sposobności, jak tylko nadarzy się taka okazja. Będzie to nie tylko porcja nowego doświadczenia z zawodniczego punktu widzenia, ale przede wszystkim godny temat na wiele ciekawych materiałów dziennikarskich. W naszym cyklu Grand Prix również startują znani w Polsce zawodnicy, jak choćby Antoni Ochalik czy Tomek Nowak. Jest również wielu innych chłopaków, od których można się naprawdę dużo nauczyć.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nmzc. :)

(ja sie nie powinienem wypowiadac bo mam dopiero 16 lat ,ale pomyslmy wszyscy...)

Czy warto na kogos "najezdzac" ,o to ,ze sobie ktos zrobil zdjecie z ryba innego wedkarza. I to na dodatek jeszcze ten wedkarz pewnie pozwolil Mateuszowi zrobic zdjecie.

Edytowane przez Tomekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj odbyły się zawody w Chodaczowie na Wisłoku,ogólnie woda kawowa była.Szału z rybkami nie było przeważały klenie ale i te nie bardzo skubały.Udało mi się złowić dwa klenie co dało mi piąte miejsce.Dżungla w tym Chodaczowie niesamowita,krzaki i pokrzywy na dwa metry ale na koniec zawodów było dobre jedzonko w wykonaniu Leszka i oczywiście jego Żonki za co szacun :)ps.wreszcie nie wracamy do bazy głodni z Siksą po pięciu godzinach zawodów i nie posilamy się wracając do domu w przydrożnych barach,a tak bywało w poprzednich latach ;)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jak Marcin napisał mała dżungla w Chodaczowie, Mi udało się złowić klenia i okonia, nie było rewelacji 2 brania i 2 rybki, pod koniec spadł mi jeszcze taki wymiarek co dało mi miejsce 4, rybki dopiero zaczęły się pokazywać jak słoneczko wyszło, a tak woda była martwa. Także składam podziękowania dla Leszka i jego żonki za smaczne jedzonko i do następnego :)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. W tych trudnych warunkach na woblerka skusił się 44 kleń, który zadecydował o zwycięstwie w tym dniu. Dołowiłem jeszcze dwa trzydziestaki i byłem minimalnie lepszy od Arka, który miał pięć kleni za co zgarnął nagrodę ufundowaną przez Leszka za największą ilość złowionych ryb. Za przepyszny posiłek też powinna być nagroda. Cieszy mnie że zawody GP odżyły w tym sezonie wśród zawodników i sponsorów. Dzięki również dla Pawła za załatwienie napoju dzięki któremu można było przetrwać trudy wędkowania:beer:

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.