Skocz do zawartości

Zlot Wiosenny 2013.


DawidĆwikła

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie Rajskie mi odpowiada sporo klenia, trochę lipienia,pstrąga i świnki a i masa okonia- to na Sanie, a na zalewie dodatkowo sum, szczupak i trochę białe ryby. A i piękne widoki, czasem nawet niedźwiedź się pokaże.:D

Besko też mi odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

No cóż... Z tego, co się naczytałem w necie, to na Wiśle w okolicach kanału elektrowni Połaniec rybki biorą właśnie w chłodniejsze pory roku. Jest to więc jakaś alternatywa na wiosenny zlot w obecnie panujących warunkach. Wody nie brakuje. Jak ni zrobimy zlotu w kwietniu, zaraz będzie majowy weekend, a później to już rzeczywiście bardziej będzie letni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewidując to, jaką pogodą przywita nas kwiecień to najbardziej realnym miesiącem na zorganizowanie Zlotu, wydaje się być maj:).Mam nadzieję ,że do tego czasu pogoda oraz nasze rzeki się ustabilizują.Moim zdaniem ,kwiecień należy do najbardziej nieprzewidywalnych (pogodowo) miesięcy w roku a ciągłe śledzenie zapowiedzi synoptyków i zadawanie sobie pytania : "Czy Zlot się odbędzie?" ,jest lekko stresujące:D. Za "majowym Zlotem" , przemawia również fakt zakończenia okresu ochronnego bolenia oraz szczupaka.A więc dyskusja jak najbardziej ale bez podawania terminu.Każda propozycja ,dotycząca miejsca Zlotu będzie mile widziana.A więc

- łowisko ,które daje możliwość połowu różnymi metodami,

- dobry dojazd a także możliwość zaparkowania kilkudziesięciu samochodów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mnie pamięć nie myli to astronomiczna wiosna trwa do 21 czerwca więc jeszcze mamy czas... W zeszłym roku zlot odbył się w maju więc nie ma co bić piany:beer:

chyba że taką:beer::beer::beer::D Zostaje przy Rajskim jako propozycja do rozpatrzenia przez szanowne władze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że majowy zlot to dobra decyzja. Duże grono kolegów,nie może się doczekać naszego "święta":):beer:.Moja propozycja miejsca zlotu to Kamionka koło Sędziszowa Młp.Zbiornik z łagodną linią brzegową,z miejscem na dobry biwak,parking, no i z zapleczem:beer:.W promieniu kilku kilometrów od miejsca zlotu mamy jeszcze dwa zbiorniki;żwirowisko w Czarnej Sędziszowskiej i zbiornik w Cierpiszu.Dodam jeszcze,że rzeka Tuszymka na której powstał zbiornik jest krainą pstrąga potokowego.Myślę,że w tym miejscu frekwencja dopiszę.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na zlot proponowałbym Machów , ponoć wykupując dodatkowe pozwolenie jednodniowe za 20 zł można łowić z brzegu , taka informacje dostałe jak opłacałem kartę . Podejrzewam że na tyle osób na pewno by koś się przywitał z ładnym szczupaczkiem , jedynie co to trzeba by było się dowiedzieć dokładnie bo ponoć limitowana linia brzegowa dostępna jest dla wędkarzy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik, jest dostępny dla wędkarzy na całej linii brzegowej.Dno zbiornika jest muliste, kolor wody jak w Amazonii...bursztynowy.Dominującym gatunkiem jest płoć i okoń,ale można też złowić jazia,leszcza,wzdręgę,karpia,amura,karasia,szczupaka,węgorza.Osobiście polecam metodę spławikową(tyczka,bacik) i spinningową(boczny trok). Jeśli była by decyzja odnośnie zlotu wtedy, dowiem się kiedy są zawody na tym zbiorniku.Na pewno 1 maja,będą zawody mojego koła.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka propozycji dotyczących miejsca Zlotu już się pojawiło na dalsze czekamy ale pośpieszcie się bo czas ucieka a trzeba jeszcze ustalić datę,kwestie techniczne oraz parę innych spraw:).

Moja propozycja będzie bardziej formalna,gdyż dawno tam nie łowiłem i najlepiej jak zweryfikują ją Ci,którzy tam często łowią-ZEK Radymo oraz pobliski San.Choć prawdę mówiąc ,bardziej skłaniał bym się aby odbył się tam dwudniowy Zlot jesienny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.