Skocz do zawartości

Stawy w Trzcianie tzw "Dyndy"


Bastuś z Bratko

Rekomendowane odpowiedzi

w poniedziałek też wybrałem sie do Trzciany i ku mojemu zdziwieniu wiatru nie było prawie wogule także bardzo przyjemnie sie łowiło. Pewnie z zarybien te karpiki malutkie bo tez myślałem że mam karasia a tu takiego bąbla wyciągnąłem. Osobiście nie złowiłem ale w poprzednich latach zdarzało sie że ktoś węgorza złowił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mam racje ale, chyba zbyt dużym błędem to nie było w końcu o ile wiem nad każdym zarybieniem czuwa ichtiolog, tym bardziej że coś tam łowiono. Co do mięsiarskiego lobby przemilczę bo w związku z tym żadne zarybienie nie da efektu. Świadczy o tym zredukowanie populacji większych karasi w tej wodzie, nawet te ryby udało im się przytępić.:(

Edytowane przez wróg publiczny
błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem 3 godziny z synkiem, ja pilnowałem odległościówki, on miał za zadanie kontrolować szczytówkę w feederze. W tym czasie złowiliśmy, w większości na feedera, kilkanaście karasi srebrzystych i kilka karpi (ale największy nie miał chyba nawet 30cm). Cieszy mnie, że dziecko ma największą frajdę z wypuszczania ryb :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Dziś chodź bez okazów jestem zadowolony, bo był to mój pierwszy wypad z takimi wynikami :D

1 niewymiarowy okoń

5 karasi 20cm

29 karpi od 18-25cm i kolega 6karpi od 20-27cm

a oprócz tego kilka nie dokończonych holów i masa nie wykorzystanych brań ;)

Dla początkujących i wędkarzy których cieszy każda ryba może i to ciekawe łowisko, ale ja pamiętam nie tak odległe czasy kiedy to można tam było złowić w ciągu 2-3 godzin kilkadziesiąt karasi w wymiarze 20-30 cm i pojedyncze ale w miarę przyzwoite karpie, a gratką dla wytrawnych łowców były spore amury.:( Szkoda że ichtiofauna tego zbiornika została tak zdewastowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Skoro nie ma tego zakazu to pewnie miejscowi mięsiarze wycięli go w pień. Byłem tam ostatni raz kilka lat temu i widziałem jak nosili złowione amury pod kurtkami i wrzucali do rowu w celu póżniejszego wrzucenia do wora umieszczonego na rowerze. Po kilku podobnych doświadczeniach na tym ...."łowisku" powiedziałem dość i w takich wodach kija nie zamoczę nawet jakby mi zapłacili. Nie potępiam oczywiście prawdziwych miłośników wędkarstwa, którzy lubią te klimaty, bo każdy wędkuje tam gdzie lubi, ja lubię coś innego i tyle w temacie, którego meritum był odwołany zakaz połowu amura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lama, miesiarzom to zakaz niestety nie przeszkadza :mad:

nie dawno ( około 1 miesiąc temu) ktoś wyciągnął tam amura ponad 50cm o ile się nie mylę ( na kukurydzę)

Nie ma zakazu połowu ani zabierania amura wiec nie wiem o co sie pieklisz. @mapet77 głębokość na obu taka sama-ok. 1,5m. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, zastanawiam się gdzie jutro wyruszyć na ryby, i myślałem o Czarnej Lub trzcianie, jak myślicie gdzie jest łatwiej coś wyciągnąć z wody (mam na myśli ryby nie śmieci), jakie tutaj są ryby??

Nigdy jeszcze nie byłem na żadnym z tych zbiorników. A wiadomo wszystkich trzeba wypróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek polecam Ci trzciane. Woda łatwiutka w porównaniu do Czarnej, głębokośc wody praktycznie identyczna w obu stawach. Na bacika czy spławikówke możesz popróbować karaski, a feeder i odległościówka na jakieś większe rybki typu karpiki czy linki. Do zanęty spróbuj dodać zmiksowanej kukurydzy albo po prostu dorzuć w łowisko zwykłej puszkowej. Mnie przeważnie się to sprawdzało :) Połamania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.