Skocz do zawartości

Łowienie ryb metodą angielską Method Feeder


Rekomendowane odpowiedzi

Jutro Ci podrzucę tylko nie wiem w jakich godzinach. Jeśli chcesz zamówić to Rapala podał stronkę fajną Akcesoria karpiowe - Stopery Quick Stops Super Strong XL - KORUM jak będziesz zamawiał to daj mi znać, dopisze coś do zamówienia I jeszcz ekup sobie te igły http://www.foranglers.pl/igly-do-miekkich-przynet-baiting-needle-korum-p-892.html specjalnie do tych stoperów

Ewentualnie z mojego ulubionego sklepu http://www.fishingtackleandbait.co.uk/collections/accessories/products/drennan-quick-stops

http://www.fishingtackleandbait.co.uk/collections/accessories/products/drennan-quick-stops

Edytowane przez mapet77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mapet77 jak będziesz coś zamawiał z strony,którą podlinkowałeś to daj znać :).@Dziencioł jak dwa tyg . temu zamawiałem to jeszcze mieli przeźroczyste,gorzej ,że nie mają czerwonych i żółtych.A tak na marginesie to osobiście zacznę stosować te stopery w karpiowaniu,oczywiście do miękkich przynęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś ma jakiś kij godny polecenia tak do 250zł? Teraz mam Jaxon Inspiral feeder 360 ale musze kupic jeszcze jeden i nie wiem jaki? Ten jaxon wydaje mi sie trochę pałowaty...

Inspiriala miałem w ręce tydzień temu, gościu usiadł nad woda koło mnie i miał dwa nowiutkie, z tego co mówił to jeden o wyrzucie 120 gr. drugi 150 gr, oglądałem oba i tak jak mówisz strasznie pałowate, po prostu bardzo mocne gruntówki, no i waga kijów mnie dobiła, poszukaj kijów francuskich lub włoskich, Mitchelle, Trabucco, w cenie powinieneś się zmieścić, Mitchellki ostatnio oglądałem i przyznam ze byłem pod wrażeniem. Z wyższej półki polecam kije angielskie lub Shimano np. Beast Master

- - - Updated - - -

Fajnie czyli mówisz o większym haku i krótszym przyponie kurde cały czas myślę o tej methodzie :D włosa nie potrafię zrobić ale mam za to takie gumeczki co pellet trzymają z hakiem caly hak jest odłonięty o takie dokladnie http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTayrpwmcZRThGCgXKX-nEPf8978BcXvbczDA2xQut0nuguIQdeiQ i mam nadzieje to rozwiąże problem włosa.

Tutaj gościu pokazuje wszystko od A do Z

http://youtu.be/5sFIUmE4mN8

- - - Updated - - -

Ale kukurydza na włosie czy nadziana na haczyk? bo to różnica... Ja używam koszyka 35g i poniżej 30 bym szczerze mówiąc nie schodził, ale to tylko moje przemyślenia, używałem chwile 25g jak dla mnie jest zbyt lekki.

Jest też opcja , że masz za sztywne wędzisko , ale odsyłam do lektury kolegi z 31 postu.

Też miałem na początku tyle spinek że zaczynało mnie to irytować po dziesiątej każdego dnia. Ale liczy się zainteresowanie , jeżeli jest to dopracujesz swój zestaw, nie ma co się poddawać.

W tej metodzie łowić się powinno tylko na włos, liczne próby nadziewania przynęty na haczyk kończyły się znacznie gorszymi wynikami, widziałem kiedyś film jak Węgrzy łowili na pellet nadziewając go na haczyk i wyniki mieli bardzo dobre , nadmienić jednak trzeba że łowili na karpodromie gdzie pływało tysiące wygłodniałych karpi a na branie czekali około minuty po zarzuceniu wędki, myśle ze ten manewr na wodzie z dziką rybą by im nie przeszedł, tym bardziej że na naszych wodach karp nie będzie rybą dominującą a jedynie przyłowem. Ważna jest jeszcze konstrukcja przyponu, ja używam krótkich 8 do 10 cm, zawsze wiązanych na cienkiej plecionce i z bardzo ostrym i zazwyczaj typowym karpiowym hakiem

- - - Updated - - -

@mapet77 jak będziesz coś zamawiał z strony,którą podlinkowałeś to daj znać :).@Dziencioł jak dwa tyg . temu zamawiałem to jeszcze mieli przeźroczyste,gorzej ,że nie mają czerwonych i żółtych.A tak na marginesie to osobiście zacznę stosować te stopery w karpiowaniu,oczywiście do miękkich przynęt.

Stosuję te stopery , kupiłem kiedyś w tym sklepie

http://www.foranglers.pl/stopery-brazowe-quick-stops-super-strong-xl-p-898.html

stosuję rozmiar najmniejszy bezbarwne, zakładanie przynety bardzo szybkie i wygogne , pewnie trzyma przynętę, nieważne czy to kulka , pellet czy kukurydza

Edytowane przez fish007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś ma jakiś kij godny polecenia tak do 250zł? Teraz mam Jaxon Inspiral feeder 360 ale musze kupic jeszcze jeden i nie wiem jaki? Ten jaxon wydaje mi sie trochę pałowaty...

Może Mikado Ultraviolet , ma bardzo dobre opinie jest, sam go zakupiłem w tym roku i jestem z niego zadowolony, też przed kupnem czytałem i wybór padł na ten kijek , posiadam 360 do 90 gr .

[h=1][/h]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy powli zastanawiam się nad zastosowaniem tej metody, tylko nurtuje mnie jedna kwestia skoro stosujecie koszyczki o masie nie przekraczającej 40-50gram, to rozumiem, ze metoda stosowana jest na wodzie stojącej na nurt rzeki typy Wisła, Wisłoka już się nie nadaje? Następne pytanie jeśli zastosuję przynętę nie pływającą lub nie unoszącą się np. Kukurydze czy pellet czy metoda będzie równie skuteczna...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również posiadam Mikado Ultraviolet do 90gr tylko, że o długości 4,20. Kij naprawdę godny polecenia, ma pięć wymiennych szczytówek, da sobie radę na małych i średnich uciągach. Myślę, że za te pieniądze to będzie strzał w dziesiątkę.;)

tak jest to metoda połowu na wody stojace, ale na rzekach gdzie woda stoi czasami np. pomiędzy ostrogami też jest skuteczna, nie wiem jak u innych kolegów ale ja stosuję w 90 % przynęty tonące, jeżeli używam pływających to w odległości 1,5-2 cm od haczyka na przyponie zaciskam ołowianą śrucinę 0,4-0,8 gr, tak żeby uniesiony z przynętą haczyk był tuż nad koszykiem z zanętą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następne pytanie jeśli zastosuję przynętę nie pływającą lub nie unoszącą się np. Kukurydze czy pellet czy metoda będzie równie skuteczna...?

Wczoraj forumowy kolega @żółwik007 nad jednym z podkarpackich zbiorników zaporowych właśnie na taką kuku,hak nr.8,żyłkę 0,18 na przyponie no i oczywiście metodę,złowił pełnołuskiego karpia 10.30 kg.Emocjonujący hol,kilka dobrych odjazdów i po 10 minutach był na brzegu-gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na nocce na Lipiu 12 leszczy z czego 6 takich ładnych łopatek i wszystko na methode na zwykłym koszyku spradczyne nieśmiałe podciągnięcie mwtoda jak narazie spawia się świetnie macie jakieś doświadczenia z soliną i methoda? czy tam prąd nie będzie za duży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeci wypad z methodą i trzeci raz połowiłem "na bogato". Dzisiaj połowiłem sporo karpia i kilka ładnych 35-40cm karasi. Fajne łowienie, ale w końcu któryś z wędkarzy nie wytrzyma i albo dostanie zawału, albo nasadzi mi mesztów po zadzie:D . Powoli zaczynam kumać tą methode. Kilka fotek w innym dziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy wypad z methodą zaliczyłem w sobotę:) ogólnie było słabo ale własnie na methodę udało się wyciągnąć kilka rybek! I wszsytko było by ok gdyby nie niedziela...kilka godzin nad wodą i tylko dwa normalne brania i dwie spinki;/ to by było do przyjęcia ale mój kompan na zwykłe gruntówki złapał 8 rybek?Stosowałem kulki 16mm, przycinałem je bo za duze mi sie wydają a mniejszych nie miałem, haczyk nr.6 kulki pływające. Może ktoś ma jakieś rady dla początkującego?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Koledzy powli zastanawiam się nad zastosowaniem tej metody, tylko nurtuje mnie jedna kwestia skoro stosujecie koszyczki o masie nie przekraczającej 40-50gram, to rozumiem, ze metoda stosowana jest na wodzie stojącej na nurt rzeki typy Wisła, Wisłoka już się nie nadaje?

Na plynaca wode zakladasz koszyczek w zaleznosci od uciagu wody. Powiedzmy 90-120g. Wedka dlugosci 390-420.

- - - Updated - - -

Mam pytanie za $1000 dla wyjadaczy znad stawow i jezior. Jak obczaic czy punkt w ktorym lokujemy przynete z koszyczkiem nie jest porosniety zielskiem? Wielkie dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na plynaca wode zakladasz koszyczek w zaleznosci od uciagu wody. Powiedzmy 90-120g. Wedka dlugosci 390-420.

- - - Updated - - -

Mam pytanie za $1000 dla wyjadaczy znad stawow i jezior. Jak obczaic czy punkt w ktorym lokujemy przynete z koszyczkiem nie jest porosniety zielskiem? Wielkie dzieki

Jeśli chodzi o pierwsza część wypowiedzi to nie sądzę aby któraś z firm produkujących koszyki do "Method Feeder" miała takie gramatury w swojej ofercie. Jest to typowa metoda na wody stojące lub całkiem wolno płynące.

Po zarzuceniu jak ściągniesz koszyk i są na nim ślady zielska to na 100% łowisz w zielsku;)

Kolego szel.mik na muliste dno to proponuję spróbować z małą gramaturą koszyczka. Wszędzie gdzie łowię to dno ma jakąś warstwę mułu i na efekty nie narzekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pierwsza część wypowiedzi to nie sądzę aby któraś z firm produkujących koszyki do "Method Feeder" miała takie gramatury w swojej ofercie. Jest to typowa metoda na wody stojące lub całkiem wolno płynące.

Piszac koszyczek mialem na mysli koszyczek a nie method feeder. Te ostatnie wiadomo tylko na wody stojace a kolega pytal o rzeke.

Dzieki za podpowiedz z zielskiem na haku. Moze inni maja jescze inne patenty? Bylbym wdzieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.