Skocz do zawartości

Łowienie ryb metodą angielską Method Feeder


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie :) sprawa wygląda tak. Mój tata planuje sobie kupić na ten sezon feedera właśnie pod metodę. Ma na wydanie ok 250-300zł. Długość minimum 3,6m i cw ok 120g. Rybki jakie będzie łowił to od płoci po karpie +10kg oraz jak sie uda to nawet takie+15kg :D. Mogli byście coś polecić? A może ktoś ma jakąś fajną używkę na sprzedaż? pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie :) sprawa wygląda tak. Mój tata planuje sobie kupić na ten sezon feedera właśnie pod metodę. Ma na wydanie ok 250-300zł. Długość minimum 3,6m i cw ok 120g. Rybki jakie będzie łowił to od płoci po karpie +10kg oraz jak sie uda to nawet takie+15kg :D. Mogli byście coś polecić? A może ktoś ma jakąś fajną używkę na sprzedaż? pozdrawiam :)

Polecam

DAM Sumo GT4 Method Feeder - 3,90m 30-100g , łowiłem na kije do 75 gram i też dały by rady większym karpiom więc 100 gr będzie optymalna, kije 150 gram są już pałowate wiec zero finezji chyba że ktoś lubi takimi kijami łowić, cena około 230 zł

Mitchell Fluid 363 60/100 Feeder przyjemny kijek 220 zł

Mitchell Avocet Powerback Feeder 12ft lub 13ft 393/ 120gr również przyjemny kijek ale ja bym wybrał Fluida około 250 zł

Z tych trzech najlepszy w/g mnie jest DAM , chyba że uda się kupić w tej cenie używkę Shimano Beastmaster 3,9 / 110 gr. wtedy bierz w ciemno , ale trudno trafić. Nie polecam kijów Jaxona, Mikado i podobnych , łowiłem już prawie wszystkimi więc mam pewne rozeznanie, no ale to tylko moje subiektywne odczucia. Widziałem jeszcze w akcji kije Trabucco, Spro, Garbolino też ciekawe ale poza Trabucco u nas praktycznie niedostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku kilku osobom poleciłem ten kołowrotek NASH H-Gun FR5

Nash.com.pl ? H-Gun FR5

bardzo przyjemny kołowrotek o płynnej pracy, spoko wyholował już kilka karpi pod 15 kg więc i z większymi nie będzie problemów, wolny bieg zwłaszcza przy łowieniu federem na "lenia" czyli z babką tak jak gruntówką z pewnością się przyda, kiedy biorą słabo i nie chce mi się cały czas patrzeć na szczytówkę, wtedy włączam wolny bieg i wiem że mi ryba wędki do wody nie sprzątnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanie. Niedawno polecałeś wędkę Avocet Powerback Feeder. Wiesz gdzie mogę ją dostać w Polsce? wszystko przeszukane z marnym skutkiem, znalazłem tylko na Ebayu z Niemiec, ale doliczając przesyłkę to mogę dołożyc te 100 zł do lepszej wędki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fish007

a co sądzisz o tych dwóch kijach:

Trabucco Precision XT Feeder Plus 360 - 90gr | sklepTrabucco

Trabucco Precision XT River Feeder 390 - 150 gr | sklepTrabucco

przymierzam się do ich zakupu i szukam opinii na ich temat.

Mam zamiar ich używać głownie do metody bo na nowym łowisku muszę daleko rzucać.

Pozdrawiam

Edytowane przez marek118
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fish007

a co sądzisz o tych dwóch kijach.......................

Ja bym wziął Trabucco Precision XT Feeder Plus 360 - 90gr mocy ma dosyć , wyciągniesz każdą rybę i będzie frajda z holu , 150 gram dla federa to już zbyt dużo, są już pałowate i dosyć ciężkie, przerabiałem takie i wszystkich się pozbyłem, teraz najmocniejszy mój feeder to Beastmaster 110 gr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź.

mam jeden 100g 3,6m i też uważam że hol na nim to czysta przyjemność a ten mocniejszy chcę kupić bo mam San bardzo blisko-ostatnio na nim nie łowie ale w tym roku może wybiorę się pare razy nad rzekę. A tam potrzeba większej mocy aby łowić w rynnach daleko od brzegu więc te 150 g może się przydać.

Na fb masz opisany micropellet Benzar-można go kupić w Polsce? podobno Traper w tym roku ma wypuścić na rynek jakiś mikropellet do metody.

Edytowane przez marek118
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź. .............

Tego Benzara w Polsce nie kupisz raz kupiłem w Czechach jedno opakowanie na próbę i był OK, więc jak teraz spotkam to pewno znowu kupię, ale polecam mikropellet Lorpio sprawdzony i bardzo dobry, jak potrzebujesz czegoś drobnego to Lorpio ma w ofercie Crush pellety też dobre i sprawdzone

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast myślę przyszłościowo (raczej 2016) o połowie brzan (San, Dunajec - w odcinkach, które znam są sztuki do 3 kg, czasem większe) w dość silnym nurcie. Też biorę pod uwagę te dwie wędki Trabucco. A jakie jest wasze zdanie?

RH

Pytanie głównie do Fish'a: z tego co pamiętam łowiłeś w wakacje 2014 gdzieś na komercji w województwie Podkarpackim, jakie łowiska byś polecił, bo mogę tam spędzić w tym roku parę dni?

RH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy rozważa zakup wędki: Trabucco Precision XT Feeder Plus 360 - 90gr, czy na pewno da się tym wyciągnąć karpia 10+ ?

RH

Na moim 100 gramowym federku wyciągnąłeś w Bąkowie karpia około 8 kg / wtedy jak się spotkaliśmy pierwszy raz /, dzieciaki miały ma tego federka w tym dniu prawie 10 , potem jesienią zaliczyłem na niego takiego około 13 kg, z tego co mogę powiedzieć to pewno dałby radę i takiemu 20 + więc kij 90 gramowy pewno też da radę, trzymałeś kij w ręce więc odpowiedz sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie głównie do Fish'a: z tego co pamiętam łowiłeś w wakacje 2014 gdzieś na komercji w województwie Podkarpackim, jakie łowiska byś polecił, bo mogę tam spędzić w tym roku parę dni?

RH

Polecam Staw u Domina koło Dynowa, innych nie zaliczyłem. tu można o tym poczytać

http://www.fishing.org.pl/f30/staw-u-domina-1476/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Możecie polecić jeszcze jakieś żyłki na przypony i główne, właśnie na rybki 4+. Kupiłem już plecionkę Suffix'a na przypony, ale chcę zrobić eksperyment i na jednej wędce mieć przypon z plecionki a na drugiej z żyłki i zobaczyć różnice.

PS: Hol ryby na wędce Fish'a był dla mnie totalnym szokiem.

Moje pseudowędki (których mam pełno w garażu) zachowywały się jak stare polonezy w stosunku do dobrego audi. Ale w zimie trochę sprzęt podrasowałem... :)

RH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.