Skocz do zawartości

Kołowrotek do spinningu


nug

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku chodzi płynnie, ale zdarza się, ze często robią sie na nim "brody". Trzeba go też smarować co sezon, bo "rzęzi" i zaczyna ciężko pracować. Poza tym ma taki bajer, jak łożysko w szpuli, ale czemu to ma służyć? Mam jeden parę sezonów, ale nic nadzwyczajnego, używam go w ekstremalnych warunkach: mróz, deszcz, bo mi go nie żal. kilku znajomych ma i chwali, kilku też ma, lub miało, i uważają, że to dziadostwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam,

Chłopaki szukam dobrego kołowrotka do wędki Konger Maximum Plus 2,70cm 2-12 gram. Ma być to kołowrotek do połowu zarówno okonia na wodzie stojącej ale również kleni, Jazi w rzece. Przynętami głównie będą nie wielkie paproszki i woblerki. Na spiningu znam się średnio a kiedy woda nie pozwala łowić muchą to zawsze fajnie pochodzić ze spiningiem. Dysponuję kwotą 200zł.

Pozdrawiam Paweł.

Edytowane przez pawelgibadlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zielony w tym co piszecie o zabawkach made in china:D niepolecam żadnego ,szkoda zapychać świat dziadostwem.Dla mnie kręciołek spinnigowy zaczyna sie od modeli Shimano Stradic czy Daiwy Emblem Japonia i górę:P.Kupujac pomyśl o czymś co bedzie sie kręciło pare sezonów,różnica jest taka jak przesiaść się z Peugota do Audi:).

Edytowane przez Kajtelek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy czym Stradic to peugot wykonany z plastiku :D Mam Zauberka 2000 i Stradica FH 2500 i tego się nie da porównać...lekki deszczyk i stradic chodzi jakby chciał a nie mógł-na jesieni był smarowany przez Zorro, myślę może mu coś zaszkodziło od jesieni, oddałem niedawno do ponownego przeglądu i się dowiedziałem, że w środku jest we wzorowym stanie tylko ten typ tak ma:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatniej kraksie mój technium idzie póki co do lamusa. Rozglądam się za kołowrotkiem typowym pod UL, który będzie używany do ciągania przynęt do max 5-6cm, głównie jednak do robactwa i woblerków do 3-4 cm.

Co polecacie w cenie do 300 złotówek? Na oku mam red raca chyba tego najmniejszego lub zaubera. Ciekawi mnie też slamer 260 i dragon fishmaker.

Chętnie posłucham opinii doświadczonych kolegów z forum którzy używają te lub w podobnej klasie kręciołki.

Wędka do jakiej podepnę młynek to gł. iri Lucky.

Z góry dziękuję.:beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w innych wielkościach fishmakera, ale ja mam największego:D:beer: i rozmiar ten ma tendencje do łapania żyłki pod szpulę. Przy każdym wędkowaniu zdarza się to przynajmniej kilka razy. Przy ciężkich przynętach jest w miarę ok, ale już przy lekkich i delikatnych rzutach robi się prawdziwa rzeźnia i można dostać szału. Poza tym kołowrotek daje rady, ale nie wziąłbym go drugi raz właśnie z tego powodu. Penn to do ciężkiej orki, a nie łowienia kleni. Wziąłbym Zaubera bądź arca w rozmiarze 2000. Chyba, że coś nowego ze stajni Spro? Gdybym potrzebowałbym nowego kręciołka to bym się skusił na to:

ZaltArc XS > Spro > Kołowrotki uniwersalne w tym spinningowe > Sklep wędkarski FISHING-MART

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zaubera 3000 od 2 lat. Wszystko działa jak należy. Cichutki i precyzyjny, nigdy mnie nie zawiódł. Żyłka się nawija równiutko i nie plącze się ani nie wchodzi pod szpulę. Jedyny jego mankament to składana rączka. Po tych 2 latach zrobił się mały luz. Nic strasznego ale jest. Używam go do spinningu na Wisłoce takimi przynętami jak opisałeś i ta wielkość jest idealna. Jednak następny kręcioł jaki kupie to Red Arc. Z ciekawości i dla tego że on nie ma tak składanej rączki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"..Do zaoferowania mam NOWY kołowrotek SHIMANO STRADIC 2500FJ Jest to najnowszy model STRADICA na rok 2012!!!Jest to wersja na usa,gdzie już zebrał pozytywne opinie.."

Eeeee tam...Stradic FH też był na rynek USA, to to samo co ceniony FA tylko z inną korbką-nie twierdzę, że to złe kołowrotki, jedynie, że jak na nie popada to już tak super nie kręcą ;)

Po za tym ten z linku to nowość więc nie wiadomo czy porządny, zresztą mam wrażenie, że ciężko było by mu solidnością dorównać np. zauberowi, ja ze swoim upadłem na beton podpierając się na nim całym ciężarem ciała-fakt, że urody mu to odjęło, ale się nie rozpadł! ;)

Żeby nie było z zauberem też mogą być kłopoty, pierwszego który kupiłem wymieniłem bo źle nawijał(nie wiedziałem, że wystarczy podregulować podkładkami), drugi szybko zaczął źle chodzić, okazało się, że był fabrycznie nieposkręcany :D ,ale po serwisie nie mogę o nim złego słowa powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.