Skocz do zawartości

Stawy Rzemień


LukaszZ

Rekomendowane odpowiedzi

Co gryzą najczęściej według was szczupłe na 1-ce lub 2-jce

Ja ze spinningiem byłem w rzemieniu z 5 razy na tych wakacjach, wszystko łapałem na jedynce na kopytka relaxa w kolorach biało-czerwonych oraz żółtych z główką 10 gram. Na samym końcu jedynki jest najwięcej szczupłych, tylko jest tam sporo zaczepów :)

Edytowane przez f4tal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Planujemy z kolegą wybrać się na te stawy w piątek lub w niedzielę. W związku z tym mam kilka pytań: Jak ostatnio z braniami sytuacja wygląda (planujemy wędkować na stawie nr 2 i nastawiamy się na karpie) ? Czy są może planowane jakieś zawody w tych dniach na tej wodzie ? I jeszcze odnośnie nęcenia, bo w zezwoleniu pisze że nie wolno nęcić, czyli mam rozumieć że zakładam przynętę, rzucam i czekam bez żadnego podnęcania ? :)

Proszę o odp :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o żadnych zawodach nic nie wiem. Co do nęcenia to można nęcić tylko i wyłącznie naturalnymi ziarnami np.kukurydza, konopie itp. (tylko proszę cię ugotuj te ziarna do nęcenia, bo już nie mogę znieść :mad: jak ktoś nęci surowymi i robi tym wielką szkodę rybom). A ten zapis w zezwoleniu zastał zmieniony. Pozdrawiam.

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stajesz z której strony chcesz. Nie ma znaczenia w ilości brań. Każdy staje tak jak zawsze stawał. Kwestia przyzwyczajenia. Większość wędkarzy rzuca pod zatopione krzaki. Oczywiście wystają więc będziesz widział gdzie. Ja osobiście czasem stawałem na grobli, a czasem od pensjonatu. Rzemień to takie kwadratowe jezioro i z każdej strony możesz stanąć. Najmniej ludzi staje od drobi, bo są krzaki. Wszędzie jest mniej więcej taka sama głębokość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o żadnych zawodach nic nie wiem. Co do nęcenia to można nęcić tylko i wyłącznie naturalnymi ziarnami np.kukurydza, konopie itp. (tylko proszę cię ugotuj te ziarna do nęcenia, bo już nie mogę znieść :mad: jak ktoś nęci surowymi i robi tym wielką szkodę rybom). A ten zapis w zezwoleniu zastał zmieniony. Pozdrawiam.

Sorki że tak wychodzę poza temat. :rolleyes:

Mam takie pytanie, dlaczego nie powinno się nęcić surowym ziarnem ???

Z tego co wiem na stawach hodowlanych karmią surową pszenicą i kukurydzą ???

Ktoś mnie oświeci :cool:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, dlaczego nie powinno się nęcić surowym ziarnem ???

Z tego co wiem na stawach hodowlanych karmią surową pszenicą i kukurydzą ???

Krzyśku, surowa kukurydza jest bardzo ciężkostrawna przez rybki, ponieważ zawiera dużą dawkę celulozy. Możemy ją wytrącić poprzez gotowanie bądź też fermentację. Właśnie dlatego w stawach hodowlanych do wody idzie do wody sporo surowego ziarna. Ryba się zapycha i trawi w nieskończoność, co dla właścicieli takich wód jest bardzo ekonomicznym rozwiązaniem. Należy przy tym pamiętać, że choć do wody idą wywrotki surowego ziarna to są one dostarczane wymiernie do ilości ryb które tam się znajdują i nie występuje efekt "przesycenia" który może grozić zdrowiu rybce. Surowa kukurydza najprawdopodobniej nie jest szkodliwa dla karpii, jeżeli jest podawana w rozsądnych i przemyślanych ilościach i w okresach kiedy ryba nie żeruje jak świnia, napychając się na zaś np. wiosna. Wtedy to pęczniejące w przewodzie pokarmowym surowe ziarno może być faktycznie szkodliwe dla ryby. Podsumowując, jeżeli chcesz żeby ryba nie mogła się wysrać, czego konsekwencją będzie brak brań - to syp. Jeżeli chcesz mieć brania, odpuść nęcenie surowizną :) Mam nadzieję że argumenty przemówiły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.