Skocz do zawartości

Żwirownia w Zwięczycy-Rzeszów


mapet77

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

1) Tołpyga to w sumie OK, szkodliwa ryba, widziałem ich tam ok 11

2) Sum, hmm jeśli tam jest taki sum to nic dziwnego, że w ostatnich latach coraz mniej ryby tam było. Prezes koła które opiekuje się tym łowiskiem sam mówił, że muszą zapolować na suma bo im niszczy łowisko

3) Karpie to akurat kiepsko, że dostały w łeb. Szkoda, bo miejsce jest najlepszym łowiskiem w pobliżu Rzeszowa, z urozmaiconym dnem i wieloma gatunkami ryb. Powinno być łowiskiem czysto sportowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, kicek napisał:

Potwierdzałem dziś info w sklepie panryba, podobno to prawda,PZW zrobi odłów pod koniec roku, woda ma być spuszczoną, zbiornik pogłębiony i zarybiony pod komercję. 

to pewien pijus ze Zwięczycy będzie musiał poszukać innej stołówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proste jak budowa cepa.........powstanie stowarzyszenie, lub prywatna dzierżawa i łowisko będzie funkcjonowało jak należy, a dla części mięsiarzy utnie się możliwośc zapełniania lodowek i słoiczków. Oby się udało, życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minutes ago, tedi62 said:

To proste jak budowa cepa.........powstanie stowarzyszenie, lub prywatna dzierżawa i łowisko będzie funkcjonowało jak należy, a dla części mięsiarzy utnie się możliwośc zapełniania lodowek i słoiczków. Oby się udało, życzę powodzenia.

No to malo widziales :)

 

A wracajac do tematu. Mialem na mysli "detale" takie jak:

 

- Bedzie C&R czy jakas inna forma limitowania tego co wedkarz sobie tam zlowi?

- Zarybianie. Jesli tak to czym?

- Czy nie przeistoczy sie to np w mekke karpiarzy gdzie kazdy spiningista to cialo obce ktore nigdy nie powinno sie tam pojawic

- Kto i jak bedzie tego pilnowal?

- Czy nastapi zmiana lini brzegowej? No i co z tym prywatnym kawalkiem?

- Jakie beda oplaty itd itd

 

Fajnie by bylo gdyby sie ktos tym zaja ale z glowa. Lubie ta miescowke z wielu powodow ale chyba najbardziej za dziki charakter tej wody oraz fakt ze mozna bylo (w najlepszym okresie) zlowic tam i pare wzdreg i szczupaka i karpia wiec nie wialo nuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dziś na żwirowni zwieczycy wreszcie zrealizowałem swój plan :) najpierw pół godziny obserwowałem kilka stanowisk zanim wytypowałem dobre miejsce. Wędka nr 1 zanęta nr 505 torpeda na haczyku tutti frutti od baitech. Wędka nr 2 pelet złota rybka + na haczyku truskawka od meus. Oba w miejscu ze zdjęcia w pobliżu grążeli i powalonych drzew. Cel jest jeden, najpiękniejsza ryba polskich wód, niekwestionowany król: lin. Na zestaw 1 brały leszcze jeden za drugim :) niektóre miały nawet ponad 50cm. Na zestaw 2 dwie spinki, ryba uciekła w grążele. W pewnym momencie branie na obie wędki, obie zacięte, na zestawie nr 1 opór mniejszy więc odpuszczam, holuje zestaw 2. Kilka minut walki i w podbieraku ląduje piękny  lin! Wreszcie! Po tylu próbach :)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa, powiem tak, ta woda jest taka, że jak się źle miejscówkę wytypuje i nie trafi z przynętami to nie ma co marzyć o rybie. Dziś też kombinowałem z zaletami i przynętami łącznie było 8 różnych zapachów w tym ten od baitech był w 3 kolorach i nie każdy działał. Do tego łowiłem tam w różnych porach dnia i nie zawsze rybki współpracują :)

Edytowane przez kicek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.