Skocz do zawartości

Kamionka


LukaszZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witojcie,

Dziś byłem pierwszy raz w tym roku w Kamionce za szczupakami. Pogoda paskudna, brań żadnych a jakieś 3h biczowałem wszystkim co miałem w arsenale. To łowisko jest dla mnie zagadką. Byłem tam chyba 5 razy. 4 razy nie było nawet podbicia. Za to w listopadzie zeszłego roku wyjąłem ze znajomkiem 3 szczupaczki ok 70cm i parę mniejszych.

Ktoś jeszcze walczy na Kamionce i wie gdzie szukać kaczodziobych?:D

Jak będę tam next time zrobię kilka zdjęć do galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może co się tam dzieje na dzień dzisiejszy. Przydadzą się informacje o wszystkich gat ryb ale najbardziej interesuje mnie szczupak.

Byłem z kumplem w niedziele i trafiliśmy prosto do piekła. Była chyba jakaś impreza rodzinna WSK Rzeszów. Narodu za trzęsienie. Wszystko zawalone ludźmi na całej długości zbiornika. Ale wędkarzy też było troszkę. Wytrzymałem tam ponad godzinę co i tak należy uznać za sukces. Brań żadnych nie odnotowano. W zeszłym roku łowiono tam dosyć dużo fajnych szczupaków w przedziale 60-80cm. Sam wyciągnąłem 3x 65cm. Wszystkie wróciły do wody. Zbiornik jest dosyć głęboki (3-6m) bo chyba w 2004 roku był "remontowany".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pierwszy raz wędkowałem na tym zbiorniku. Bilans dnia to: jeden szczupaczek złowiony(miał z 20cm), jeden mi spadł przy samym brzegu(był niewiele większy od tego wspomnianego) dodatkowo zaliczyłem odprowadzenie jakieś większej rybki(olbrzym to nie był, ale znacznie większy od tych dwóch szczupłych). Ryby brały przy tych przybrzeżnych chaszczach na obrotówki 3 i 4 Mappsa. Ogólnie jak dla mnie zbiornik dość nieczytelny, roślin praktycznie w ogolę nie ma i ciężko wytypować stanowisko drapieżnika.

Byłem z kumplem w niedziele i trafiliśmy prosto do piekła. Była chyba jakaś impreza rodzinna WSK Rzeszów. Narodu za trzęsienie. Wszystko zawalone ludźmi na całej długości zbiornika.

Na takie imprezy trzeba uważać bo w cieplejszych miesiącach dość często organizowane są tam różnego rodzaju pikniki i wtedy zjeżdżają się ludziska z okolicznych miejscowości i dobrych warunków do wędkowanie raczej nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

byłem jakiś tydzień temu na tym zbiorniku na szczupaka z kolegą i udało nam się złowić dwa szczupaki miały około 45 cm jeszcze nie były wymiarowe ale poza tym brały tam okonie na obrotówki nr.1,2 są tam również ładne karpie widziałem jak wędkarze wyciągali 4,5 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

efekty średnie gdy byłem tam ostatnio,a było to 26 sierpnia pogoda była do kitu złowiłem 2 szczupaki jeden niewymiarowy a drugi miał 59 cm:)a jeśli chodzi o spławik to łowiłem też na bacika 5m i złowiłem pare płotek i ładnego karasia 31cm i to było by na tyle:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jadąc górą to przez Brzeźnicę do Ocieki, potem Żdżary i Kamionka a jadąc dołem to do Sędziszowa E4 a w Sędziszowie na lewo na Kamionkę. Za duży to on nie jest, fajne zejścia do samej wody, a co do głębokości to na akwenie jest chyba do 1,5 m - ale pewności nie mam, a na zalewie to przy korycie to nie wiem ile jest. Gdy była stara tama to było mniej niż 2m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jadąc górą to przez Brzeźnicę do Ocieki, potem Żdżary i Kamionka a jadąc dołem to do Sędziszowa E4 a w Sędziszowie na lewo na Kamionkę. Za duży to on nie jest, fajne zejścia do samej wody, a co do głębokości to na akwenie jest chyba do 1,5 m - ale pewności nie mam, a na zalewie to przy korycie to nie wiem ile jest. Gdy była stara tama to było mniej niż 2m

Na pewno jest głębiej. W okolicach koryta jakieś 3-5metry. W pozostałej części już zdecydowanie płycej ok 1,5 w porywach do 3m.

Był ktoś tam ostatnio za szczupaczkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widzę ze muszę porobić stalki z linki do roweru bo ładne rybki tam grasują:D a ja zaplanowałem wyjazd na czwartek zkupiłem parę blaszek abc i zobaczymy jak sie spisują pozdro

Żebyś się czasem nie przeliczył :P

Co prawda miałem 25cm przypon ale rybka poszalała trochę po powierzchni i nie wyglądało to nawet na wymiarowego szczupaczka. Rozmawiałem z miejscowymi i jasno stwierdzili że krótki okres kiedy po kamionce pływały 60tki i 70tki z zarybienia już dawno minął i wszystko zostało wyciągnięte i zjedzone. Ja tam już nie jadę. No może jeszcze z raz na koniec sezonu koło listopada.

Plan przewidywał Czarną ale cholercia skręciłem z zły objazd i wylądowałem nie tam gdzie trzeba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z tego co LukaszZ pisze jedynym sposobem żeby utrzymać na starcie duże drapieżniki w tej wodzie pasowało by wprowadzić zakaz spinningowania ze 2 sezony po zarybieniu. Niestety mentalność większości osób jest taka ,że jak tylko szczupak ma wymiar to posiada 80% szans na zakończenie żywota.

Byłem wczoraj przejazdem na Kamionce bez sprzętu się porozglądać.

Młody chłopak nielegalnie wyspinningował .(Bo z pod samego progu miejsce między przepławką a progiem poniżej tamy) na tej stojącej wodzie ok 60cm szczupaka.

Wiadomo ,że nieraz niejeden z nas chciałby spróbować śmignąć pod jakieś spiętrzenie lub przed nim. Ale są zasady i przepisy PZW które to ograniczają i dobrze. To wydarzenie widziało wiele innych osób poza mną i żoną. Jest ono świadectwem albo bardzo słabej aktywności kontroli Straży Rybackiej albo dużej odwagi tego chłopaka szczególnie jeśli chodzi o porę i miejsce połowu. Ten szczupak mimo ,że pewnie i tak by sobie spłynął pod młyn i dalej w Tuszymkę ,tak to został potraktowany głową o pobliskie schody a odpowiedzią na moje zwrócenie uwagi był płytki ironiczny uśmiech .

Sama ryba mu wzięła na jaskrawego rippera podczas gdy potem z pyska wyleciał jej 10 cm okoń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie

Kamionka rybami godnymi odnotowania obdarzyła mnnie dopiero jesienią.

Wcześniej podczas kilku wypadów głównie niewielkie płotki, okonie i jazie.

Jesienią kilka szczupaków (niewymiarowe pistolety) i karp 4,3 kg.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Byłem ostatnio kilka razy na Kamionce ale na spinningu tylko. Potwierdzam co napisał LukaszZ z tym drapieżnikiem ,że mocno przebrany już . Nie trafiłem ani jednego szczupaka nawet wymiarowego. Miałem za każdym razem kontakt z gośćmi od żywca łowili regularnie rzadko takie w granicach 50 cm.

I jeden mi się poskarżył : ,,Co ten szczupak tutaj nie rośnie wcale..? W tamtym roku łowiłem takie same ,nie rozumiem ''. Jeden z wyjazdów zrekompensowałem sobie okoniami na które polowałem przy wejściu Tuszymki do Kamionki. W zasadzie już w samej Tuszymce w tym lasku. Dopadłem stadko :D . Wcześniej wykorzystałem techniki cichości i kamuflażu jak się to robi na tej rzece. Złowiłem 6 sztuk w granicach 20-30 cm.

Zdjęcie największego tylko. Wszystkie wypuszczałem na bieżąco.:)

W zasadzie ten połów powinien się odnosić do Tuszymki ,ale rybostan i charakter tej wody ciągle się miesza z Kamionką.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w Kamionce i mogę powiedzieć, że wyjazd udany połowicznie. Metoda gruntowa. Złowiłem 2 karpiki (podobno wpuścicli) pod wymiar i spiołem kilka metrów od brzegu karpia 50-60 cm. (takie już łowiliśmy tu w tym roku). Niestety przypon nie wytrzymał. Zestaw miałem delikatny gdyż próbowałem złowić płotkę na żywca. Troszkę szkoda bo aparat był przygotowany, ale jak stwierdził kolega od czasu do czasu trzeba coś zerwać.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Kamionka jest dosyć ciekawym zbiornikiem, ale raczej dla spławikowców i grunciarzy - ciężko tam zlokalizować drapieżnika - woda jest kompletnie "nieczytelna".

Ryby jakie tam łowiłem (po rozwaleniu starej tamy) to: płoć (trafiają się już takie ponad 22 cm), jaź (większość niewymiarowa), mały okoń, sporadycznie kleń.

Jest też karp, ale łowiąc tam zawsze wybieram zanęty płociowe - a karpie w nich raczej nie gustują.

Wcześniej (przed rozwaleniem starej zapory) było tam sporo małych i średnich leszczy, ale obecnie cienko z nimi (a szkoda).

Wyniki jakie tam uzyskiwałem to (średnio) po kilkanaście płoci, kilka/kilkanaście jazi + jakiś klenik bądź okoń (na ok. 3-4 godz. wędkowania) - wszystko na odległościówkę - na bata bądź tyczkę wyniki powinny być lepsze.

Po zawodach spławikowych organizowanych przez koło sędziszowskie, można dać sobie spokój z łowieniem na co najmniej tydzień - ryby są skłute i totalnie przenęcone, także o przyzwoite wyniki bardzo trudno.

Lubię ten zbiornik, ponieważ jest dosyć "trudny" - ryby żerują tam (z reguły) dosyć chimerycznie, w związku z czym trzeba "kombinować" - ale ja to lubię.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam byłem dziś na Kamionce po południu ale, nic nie brało na spining. Może by coś na grunta.

Dowiedziałem się dziś o zawodach ,które odbędą się na kamionce .

29.05.2011r. – Z okazji Dnia Dziecka (spławikowo-gruntowe) miejscowość: Kamionka

11.06.2011r. – Puchar Sędziszowa (spławikowo-gruntowe) miejscowość: Kamionka

7.08.2011r. – Memoriał Stanisława Śliwy i Puchar Sklepów

(spławikowo - gruntowe; za wyjątkiem batów i tyczek) miejscowość: Kamionka

źródło: pzwamur.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.