Skocz do zawartości

Zalew Sieniawa Besko


Pittspeed

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Mimo bardzo złej pogody postanowiłem wybrać się dzisiaj nad Sieniawę. Jeśli chodzi o wędkowanie (spining) to totalna porażka. Bardzo silny wiatr,mętna woda .Choć jedną rybę i to całkiem sporą 70+ widziałem (łatwiej znaleźć niż złowić):). Ale wędkowanie tak do końca nie było głównym celem tej wyprawy. Odkąd wędkuje na Sieniawie nie widziałem tak małego stanu wody. Dokładna foto-dokumentacja pozwoli w przyszłości oszczędzić parę przynęt.A i ulubionym miejscówką przy tym stanie wody warto się przyjrzeć.;)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Czernisławce daleko się nie zapuszczałem ,byłem poniżej mostu .Miejscówki naprawdę ciekawe ,można się wiele dowiedzieć np.że karcze są tam do pasa wysokie:) Natomiast powyżej mostu jeszcze kilka set metrów wodę widać, lodu brak.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Całe zdarzenie miało miejsce na małym "parkingu" bezpośrednio za mostem ( Czernisławka) jadąc w stronę Odrzechowej. Jeśli ktoś z okolic słyszał o takim zdarzeniu (nawet przez przypadek) i może zidentyfikować sprawców tej bezczelnej kradzieży niech skontaktuje się z Policją. Szkoda gadać. Chamstwo w biały dzień. Poszkodowani to moi koledzy. Z resztą tak jak każdego innego wędkarza, choć jak widać może i nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 Grudzień (tego nie potwierdzam na 100%) i nie koło WOPR, tylko zaraz za mostem, jak wszyscy parkują. Nie wiem co to jest za urządzenie (ogrodzone). Jakaś oczyszczalnie czy studnia. Mniejsza z tym. Kto tam łowił to wie o co chodzi. W każdym razie w okolicy mostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Można powiedzieć że wychowałem się nad tym zalewem i podzielę się wszystkimi informacjami na jego temat.

Ryba która tam występuje to głównie:

Kleń, karp, okoń, sandacz, szczupak, płoć, sum

kiedyś pstrąg oraz troć wędrowna

w górze na Rudawce:

kleń, pstrąg, brzanka (nie brzana)

przed zalaniem zalewu

lipień

Ostatni panuje tam popyt na suma i rzeczywiście jest on łowiony. Na sandacza polecam głębiny - trupek.

Karpia mnóstwo ale ma on swoje ulubione miejsca żerowania.

W lecie klenie z łódki oraz znakomite efekty na płytszych miejscach w nocy. Troling jak najbardziej. z pod lodu okoni mnóstwo - sieja sporadycznie (nie jestem ekspertem).

Poza tym lubię tam łowić bo jest w miarę dziko i np. nie nap... w lecie przez cała noc muzyka jak to jest nad soliną.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ryba która tam występuje to głównie:

Kleń, karp, okoń, sandacz, szczupak, płoć, sum

Pozdro

Zapomniałeś tylko napisać w jakich ilościach ;)

Dobrze, że jest duże parcie na Suma i Karpia. Może dzięki temu inne ryby w końcu odżyją, bo na tą chwilę jest cienizna. Szkoda gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tam łowisz często zapraszam do znajomych.

W projekcie początkowo miał być to zalew dla ryb łososiowatych. Ale jak to zwykle bywa nie wyszło.

Co do karpia - zgadzam się bo traktuję to rybę jak świnię hodowlaną. Ale sum chyba szlachetniejszy. Karpia jest dużo w Sieniawie można go doskonale zaobserwować w lecie jak się spławia - z zapory oraz na wysokim brzegu od strony Pastwisk także z mostu na Czernisławce.Sumów nie łowię - ale wiem że jest go ostatnio na tyle że specjalnie z dalszych okolic ludzie przyjeżdżają. Okonia można szukać w małych zatoczkach np. po prawej stronie mostu na Czernisławce. Przynętę trzeba opuszczać na dno i bardzo wolno prowadzić. Klenie najlepiej w lecie z powierzchni lub nocą z gruntu. Sandacz klasycznie na trupka = możesz próbować koło kościoła w Sieniawie - tam lubią być większe sztuki. Szczupak na nadnaturalnej wielkości przynęty. Sam zainteresowany jestem sieją, szukam eksperta od tej ryby na tym zbiorniku.

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, na sieniawie łowiłem dość często z mojej obserwacji wynika że okonia i sandacza jak na lekarstwo w ostatnich latach. Ogólnie to ciężko w tym roku nawet płotkę złowić. Nie wiem co się stało z tym zbiornikiem, to że zarybiają sumem to nie wiem czy jest powód do zadowolenia. Łowię także i spod lodu w tamtym roku okonia prawie zero , a także i płotkę było cięzko złowić. Mam kolegę był na sieniawie w tym roku blisko 100 razy na spining efekt ani jednego miarowego sandacza, to już chyba ślepy powinien mu wziąść.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego widzę że jesteś w temacie mógłbys powiedzieć jak sytuacja z karasiem tym naszym złotym czy występuje bo dziadek zawsze mi opowiadał że na Sieniawie były piękne karaski.:)

Z karasiem ciężko. Raz złowiłem na odnodze w Sieniawie Nie jestem entuzjastom tej ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do karpia - zgadzam się bo traktuję to rybę jak świnię hodowlaną.

Mocne słowa kolego @salomon:mad:.To jest forum WĘDKARSKIE a nie hodowców trzody chlewnej!Uważaj aby ktoś Ciebie nie potraktował w ten sam sposób!Na tym forum każdy gatunek ryby jest traktowany z szacunkiem i na równych zasadach!To samo się tyczy ludzi,którzy preferują określoną metodę połowu.

P.S.Sorry za offtopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego widzę że jesteś w temacie mógłbys powiedzieć jak sytuacja z karasiem tym naszym złotym czy występuje bo dziadek zawsze mi opowiadał że na Sieniawie były piękne karaski.:)

pozdrawiam

Na złote karasie zapraszam wiosną na zalew Blizne;):beer:

Jeśli chodzi o rybostan to mam podobne zdanie jak olo1, poczynając od lodu do lata nie połowiłem za bardzo, jesień odpuściłem całkowicie na poczet rzek. Znajomy jeździ tam bardzo często i też nie ma się za bardzo czym pochwalić, poza 50 cm potokiem który skusił się na paprocha wiosną.:confused::beer:

Apropo trzody chlewnej to coś mi się wydaje że jeszcze będziemy płacić grube pieniądze, żeby sobie tej "trzody", a raczej bardzo pospolitej polskiej ryby połowić.

Nieładnie z tą trzodą... oj nieładnie:mad:. Nie jestem zapalonym karpiarzem, ale podobnie jak większość prawdziwych wędkarzy mam szacunek do każdego gatunku występującego w naszych wodach.

Karpiowanie to już dla niektórych życie... znam kilku takich zapaleńców i wiem, że nigdy nie mówili o karpiach jak o ŚWINIACH...

Edytowane przez lisses
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego widzę że jesteś w temacie mógłbys powiedzieć jak sytuacja z karasiem tym naszym złotym czy występuje bo dziadek zawsze mi opowiadał że na Sieniawie były piękne karaski.:)

Karasia było sporo w Sieniawie po wielkiej powodzi w 1980 r. Podobno wtedy woda rozmyła stawy w Odrzechowej i stąd w zbiorniku karasie i karpie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocne słowa kolego @salomon:mad:.To jest forum WĘDKARSKIE a nie hodowców trzody chlewnej!Uważaj aby ktoś Ciebie nie potraktował w ten sam sposób!Na tym forum każdy gatunek ryby jest traktowany z szacunkiem i na równych zasadach!To samo się tyczy ludzi,którzy preferują określoną metodę połowu.

P.S.Sorry za offtopa.

Sorki jeśli kogoś obraziłem. Ale tak uważam i już. Nie jest to dla mnie ryba szlachetna. A w większej ilości karmi się ją paszami jak wieprze - stąd moje porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego widzę że jesteś w temacie mógłbys powiedzieć jak sytuacja z karasiem tym naszym złotym czy występuje bo dziadek zawsze mi opowiadał że na Sieniawie były piękne karaski.:)

pozdrawiam

Co do karasia nie wiem,ale w tamtym roku zlowilem trzy ładne liny w jeden ranek wiec i karasie powinny byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie czy ten zbiornik jest zarybiany? Jeśli tak, to jaką rybą i w jakich ilościach?

W sezonie 2012 chyba trzeba będzie zainteresować się innymi łowiskami. Zobaczymy co będzie na wiosnę. Jak woda się nie podniesie to czarno to widzę.

A niech Ci ość na wieki w gardle stanie. Amen.

Mateusz - najgorszemu wrogowi źle się nie życzy. Uważaj na ości ;)

Edytowane przez Triple
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do karasia nie wiem,ale w tamtym roku zlowilem trzy ładne liny w jeden ranek wiec i karasie powinny byc

Może masz jakieś doświadczenia z siejąm i trocią w tamtym rejonie. Z tym linem i karasiem jestem trochę zdziwiony bo to naprawdę tam rzadkość. Podejrzewam że były łowione na ujściu tarnawki lub na odnodze w Sieniawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sieją przestano zarybiać Sieniawę dobrych parę lat temu....naturalne tarło raczej się nie udaje w tym zbiorniku ze względu bardzo częstą mętną wodę, a tego zapłodniona ikra i narybek siei nie toleruje.

Byłem świadkiem złowienia kilku siei w okolicach mostu na Czernisławce (z lodu). Dawno temu, kiedy cofka jeziora zaczynała się pod mostem na Wisłoku, sieje brały tam na dużej wodzie na robaka i na spinning (sam jedna złowiłem na Meppsa).

Trocie to też chyba wspomnienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też za czasów wody pod mostem w Pastwiskach złowiłem sieję,a troć to widziałem jedna na własne oczy i złowił ją kolega na spina,miała ok 50 cm.Dodam,że miało to miejsce ok 5 lat temu w rejonie WOPR.Wynikało by,że wytarta w zalewie bo ostatnio chyba nie zarybiano tym gatunkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.