Skocz do zawartości

Węgorz coś o nim


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie o węgorza mianowicie ostatnio miałem szczęście złapać węgorza i poruszyliśmy ze znajomym temat jego mięsa czy dobre i jaka to dziwna ryba a inny znajomy dodał że ma toksyczną krew i ze coś z nim się robi ale nie wie co, miałbym pytanie czy to prawda ze ma trującą krew i co się robi bo przecież niektórzy zabierają te ryby i jakoś je muszą sprawiać chciałbym wiedzieć na przyszłość bo ostatnio u nas można je coraz częściej spotkać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie o węgorza mianowicie ostatnio miałem szczęście złapać węgorza i poruszyliśmy ze znajomym temat jego mięsa czy dobre i jaka to dziwna ryba a inny znajomy dodał że ma toksyczną krew i ze coś z nim się robi ale nie wie co, miałbym pytanie czy to prawda ze ma trującą krew i co się robi bo przecież niektórzy zabierają te ryby i jakoś je muszą sprawiać chciałbym wiedzieć na przyszłość bo ostatnio u nas można je coraz częściej spotkać.

Coś ten kolega zalatuje mi niezłym bajkopisarzem. Węgorz to pyszna rybka, szczególnie uwędzona - po prostu rewelacja. Pamiętam z czasów dzieciństwa jak wcinałem je kilogramami na Mazurach :) U nas rzadki, wolę wypuścić. W zeszłym roku wyciągnąłem prawie 80cm na Porębach Rzochowskich :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sądzę, że mogę odpowiedzieć na twoje pytanie.

Węgorz ma toksyczną dla ludzi krew dlatego należy uważać podczas sprawiania złowionej ryby.

Najlepiej upewnić się, że nie ma się żadnej, nawet najmniejszej ranki na dłoniach, by wykluczyć ryzyko przedostania się toksyn do krwiobiegu. Co bardziej ostrożni mogą założyć rękawiczki jednorazowe.

Samo sprawianie węgorza to dość osobliwa operacja - po zabiciu ryby (upewnić się, że węgorz NA PEWNO nie żyje - to dość żywotna rybka) należy naciąć jego skórę dookoła, tuż za głową i ściągamy ją z ryby wywijając na "lewą stronę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie wyczytałem na stronie naszego kochanego PZW ze Minister Rozwoju Wsi wprowadził rozpoządzenie z dniem 11 06 2010 podnoszące wymiar na 50cm i okres ochronny od 15 czerwca do 15 lipca

hmm, okres ochronny dla wegorza? żeby sobie mógł wyskoczyć nad m.sargasowe i spowrotem? to możne by mu jakieś wczasy pod grusza zrobił, pewnie by lepiej na tym wyszedł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, okres ochronny dla wegorza? żeby sobie mógł wyskoczyć nad m.sargasowe i spowrotem? to możne by mu jakieś wczasy pod grusza zrobił, pewnie by lepiej na tym wyszedł...

Moze sz,p, minister niewie ze wegorz sie unas niema tarła wedkarzom bach w srodku sezonu zmiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie wyczytałem na stronie naszego kochanego PZW ze Minister Rozwoju Wsi wprowadził rozpoządzenie z dniem 11 06 2010 podnoszące wymiar na 50cm i okres ochronny od 15 czerwca do 15 lipca

Żyję już prawie czterdzieści lat i naprawdę mało co potrafi mnie jeszcze zdziwić ale i tak kocham ten Kraj Kwadratowych Jaj:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Łowiłem 3 lata węgorze w szkocji, czasami miałem problemiy i skaleczyłem się odpinając węgoza, lecz tylko zapiekło przez kilka godzin i na ty się skończyło

nieraz łowiłem po 10 wegorzy przez noc, zawsze były problemy z odpięciem tej ryby, albo głęboko połkneła, albo się pozwijała tak, że żyłke całą poplątało

inny problem co miałem to zabicie tej ryby

na początku nie mogłem jej zabić waliłem młotkiem kilka razy po głoiwie, głowa się spłaszczyła a węgoż dalej żył, nie jestem sadystą, ale węgorza nie da się zabić tak jak każdą rybe

najlepszy sposób, dowiedziałem się od typowych specyjalistów od tej ryby to

wrzucić do wiaderka i zasypać sola, zdycha w 2 minutry

prubowałem już inne sposoby i nic nie dały, 24h od złowienia, jak bedzie w worku i tak bedzie żył, (to też prubowałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.