Skocz do zawartości

Wielopolka


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzisiaj postanowiłem wykorzystać te ostatnie ciepłe dni i wybrałem się na Wielopolkę.

Pierwsze miejsca obdarzyły kleniem 40-stką i okonkiem:).

Znalazłem również takie miejsce w którym brały ponad czterdziestki.Po dwóch spięciach przy kolejnym rzucie byłem pewien,że już tam nic nie będzie a tu pod 50cm złoty kleń uderzył:eek:.

Tylko problem z wyjęciem rybki, bardzo stromy brzeg ściana.

Przy próbie podebrania wpadłem do wody:eek::).

15min. zeszło wdrapywanie się na brzeg.

Szczerze już myślałem że nie wyjdę, nie było za ciekawie no i zimna woda po pas.

Rzeka uczy pokory nawet taka mała.

A propo wypadków to jakieś około 12-15 lat temu chłopak stracił życie na tej rzece.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15min. zeszło wdrapywanie się na brzeg.

Szczerze już myślałem że nie wyjdę,

W tamtym roku wdepłem na Wielopolce w błotko z którego wychodziłem też z 15minut :D Nie miałem woderów, jak w końcu się wygramoliłem z tej mazi i odnalazłem kolegę to miał niezły ubaw, wyglądałem jakbym do zaprawy murarskiej wskoczył po pas -tylko odcień mazi bardziej brązowy :D:D Żeby było ciekawiej brzeg wydawał się dość bezpieczny, niby zapadałem się ale tylko po kostki w błocie, a tu taka niespodzianka :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzisiejszy wypad na Wielopolkę na pewno zapamiętam na długo.:)

Po złowieniu paru ładnych kleni w jednej z miejscówek uderzyła wielka Brzana:eek:.

Walka nie trwała długo, jakieś 10 sekund:).Myślę że i tak bym nie wygrał z rybką.Rybka się zerwała i z nią przynętą.Oby rybce nic nie było.

Takiej dużej ryby jeszcze nie widziałem na tej rzece.

Kiedyś pytał ktoś na forum o brzane na Wielopolce, łowię kilka lat na tej rzece i wydawało mi się trochę nie realne jak na te lata o brzanach na tej rzece.

Miłe wspomnienie i chwila niesamowitych emocji:).

Dołączam zdjęcie klonka:)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Z tego co wiem to Wielopolka jest zarybiana Brzana, i podobno z Gruntu pare sztuk powymiarowych siadlo w okolicach Ropczyc. Mam kolege który wedkuje juz pona 30 lat i mowil ze dawniej Brzana normalnie wystepowala w Wielopolce. Takze jest jakis znak ze jest coraz lepiej na Wielopolce.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.