Skocz do zawartości

Wielopolka


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Piszę, bo po latach wróciłem w rodzinne strony i chętnie też wróciłbym na Wielopolkę połowić jak za starych dobrych lat. Kiedyś łowiłem tu często, ale jak ostatnio poszedłem nad rzekę to od razu stwierdziłem, że kiedyś było tych ryb znacznie więcej. Pływała masa różnych gatunków i w dużych ilościach.

Ostatnio łowię dużo na Osławie, ale wróciłbym do poczciwej Wielopolki. Jeśli ktoś ma ochotę wspólnie powędkować to chętnie się wybiorę i wymienię poglądy. Klenie na Osławie łowię na woblery pływające i smużaki. Jakie przynęty najlepiej podchodzą lokalnym pstrągom i kleniom - nie wiem. Gdzie najfajniej połowić (w których odcinkach) też nie wiem. Chociaż trochę poczytałem forum.

Jakby miał ktoś ochotę na wymianę poglądów, jak było kiedyś na tej rzece, i wspólne wędkowanie, to zapraszam. Chętnie bym, wyskoczył. W zamian zapraszam na miejscówki na Osławie na Kleniowe polowania.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem i mogę powiedzieć , że w rzece jest pełno drobnicy.Złapałem kilkadziesiąt kiełbi , słonecznic i małych płotek.

Czekałem na większe okazy, ale niestety nic.Przynajmniej się nie nudziłem, bo co zarzut to rybka:).Ogólnie ciekawe miejsce.Woda dosyć głęboka, nurt strasznie powolny, tak,że spławik 1g radził sobie znakomicie.Przy brzegu małe wiry, ale na przeciwległym brzegu wygląda ,jakby tam woda zawracała na długości 2-3 m.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
mógłbyś mi krótko wyjaśnić jak tam dojechać z Dębicy

W Brzeźnicy jadąc w stronę Mielca za radarem jest kościół. Skręć za kościołem w lewo i asfaltową drogą do samego końca. Droga kończy się na ostatnim domostwie. Odok gospodarstwa jakieś 50 m. w lewo widoczny wał a za nim Wielopolka. Idąc z nurtem dochodzisz w 10 minut do opisywanego miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W załączeniu mapka - trochę prymitywna:), ale może pomoże.

Czerwona linia to główna droga. Odradzam parkowanie na końcu tej drogi ponieważ w jednym z gospodarstw mieszka "dziwny" koleś, który zawsze ma jakieś wątpliwości.

Na łuku jest mała drużka. Można tam spokojnie wjechać i zaparkować na skraju lasu - czerwona kropa. Zielona linia to już spacerek - dochodzimy do wału Wielopolki i idziemy w kierunku ujścia, brzeg jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Po kilku wyjazdach na większe rzeki z marnymi rezultatami odwiedziłem dziś naszą Wielopolkę.

Brały klenie i to duże no i okonie.

Uważam że przy takim pochmurnym dniu jak dziś o wiele większe są szanse na kleniowanie.

Tylko jedno zdjęcie udało się zrobić bo aparat mi się popsuł:(:)

Pozdrawiam

- - - Updated - - -

Okonek z Wielopolki

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jadę w przyszłym tygodniu na Wielopolkę tuż poniżej Ropczyc. Będę na tej rzece łowił pierwszy raz. Planuję zabrać spinning i muchówkę. Możecie polecić jakiś dobry odcinek w niedalekiej okolicy Ropczyc (tylko i wyłącznie wody nizinne - w ramach porozumienia międzyokręgowego)? Czy można tam liczyć na jakiegoś okonia na paprochy? Czy raczej tylko klenie na woblery? Jakie ryby tam przeważają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :)

Faktycznie, rzut beretem od Ropczyc. Na pewno się tam wybiorę. Może jakieś inne odcinki ciekawe? Na ryby myślę, że uda mi się wyskoczyć ze 2-3 razy w ciągu kilku dni. A swoją drogą... niestety nie posiadam wobków kleniowych, bo w mojej okolicy trudno o złowienie tej ryby. Biorą również na jakieś twisterki paprochy?

Jak na tym odcinku wygląda sprawa z zaczepami pod wodą? Z tego co czytałem, to jest ich sporo ogólnie na tej rzeczce, ale może na tym odcinku jest akurat trochę lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.