Skocz do zawartości

Zbiornik w Męciszowie koło Pustkowa.


adamus78

Rekomendowane odpowiedzi

Siema

gdzie jest info o zarybieniach chętnie rzucę okiem :) Co do tego Męciszowa to byliśmy tam na rekonesansie kilka tyg temu. Ot takie kolejne doły po wykopkach jak Otałęż czy Czarna. Stawów jest kilka dokładnie nie wiem na których można będzie łowić. Niby nic ale zawsze to jeden zbiornik większy żeby rozłożyć presję wędkarską :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego Męciszowa to byliśmy tam na rekonesansie kilka tyg temu. Ot takie kolejne doły po wykopkach jak Otałęż czy Czarna. Stawów jest kilka dokładnie nie wiem na których można będzie łowić. Niby nic ale zawsze to jeden zbiornik większy żeby rozłożyć presję wędkarską :)

Zbiorniki jest dwa tzw Męciszów 1 i 2 jedynka jest wyłączona z wędkowania jeszcze są tam wykopaliska.Co do ryb to jest tam mnóstwo karasia niewiele karpi zostało, teraz tymi zbiornikami opiekuje się koło Pustkowskie będą zarybienia i zakaz połowu na jaki czas nie wiem . Jak będę coś wiedział więcej dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj byłem na tych stawach ogólny czas łowienia 2,5h (spławik i grunt )było kilka brań niestety nie udało się nic zaciąć.

Tutaj łowiłem lewa strona

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Środek

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Prawa strona

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Sami zobaczcie co jest na brzegach widok smutny lecz prawdziwy

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez gunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj byłem na tych stawach ogólny czas łowienia 2,5h było kilka brań niestety nie udało się nic zaciąć.

Tutaj łowiłem lewa strona

Krajobraz księżycowy, te zbiorniki są głęboko położone a co do brań pewnie karasie skubały mieliśmy tam zawody to były takie od paru cm ukleje kiełbiki i maleńkie karpiki.Będzie tam ciężko siedzieć na nocce jest kilka miejsc do rozbicia namiotu (blisko wody). Koło Pustkowskie będzie teraz tam gospodarzem to mam nadzieje ze będą zarybienia innymi gatunkami ryb . Są to świeże zbiorniki może 3,4 lata i trzeba lat żeby tam jakieś wyniki były i poszanowania ryba nie brać co popadnie tak jak do tej pory nawet tym maleńkim karpikom nie darowali .Teraz to się zmieni, od kąt tablice stoją jakby mniej pseudo wędkarzy PSR i SSR tam zaglądają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zakazu łowienia to na pierwszym stawie kopią i tam jest zakaz wejścia i kąpieli a na drugim są tablice z zakazem kąpieli i tablica gospodarza zbiornika czyli Złotego leszcza z Pustkowa.

Nie ma na niej regulaminu ani jakiejkolwiek tablicy z zakazem.

A co do ryb rozmawiałem z jednym Panem mówił ze złapał kilka płotek i kiełbi/mówił tez iż w tym roku wyciągnął karpia na 3,5 kg.

A woda faktycznie piękna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grzelo40+ sytuacje na wilczej znam, sam bombardowałem ZG PZW w Warszawie nawet p. Kustusz - rzecznik prasowy ZG mi odpisał na maila, lecz nie ważne nie o tym chciałem. Tylko w Męciszowie, w Dębicy na "pawełkowym" stoja podobne zakazy ale nikt nie raczy podać kto i jaką uchwałą tak zadecydował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Macio33 - czyli jak jakiś dureń zrobił czysto formalny błąd i nie podał numeru uchwały to już Twoim zdaniem oznacza, że zakaz można lub wręcz należy olać? Czyli jak sobie banda autochtonów przyjdzie i zapoluje na przedświąteczne karpie to jest OK i tak być powinno? Gratuluję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak nie uważam, ale dla mnie za dużo w PZW jest tych "durni". Najprościej postawić tablice "Zakaz połowu ryb do 31.12.2013roku" ale to jakby nie wystarczające dla mnie. I twierdzę , że skoro ktoś popełnił błąd niech go naprawi jak najszybciej. W przypadku Męciszowa , ok jest to nowy zbiornik pozyskany w poczet akwenów PZW , ale nie rozumiem sytuacji na stawie TC Dębica (zbiornik C) w styczniu zapłaciłem za możliwość wędkowania na tym stawie a teraz mi ja zabrano, w dodatku nikt się nie wysilił by zrobić to zgodnie z zasadami i prawem. Mało tego nie ma nawet tej uchwały na stronie internetowej ZO PZW Rzeszów. Chyba jednak zbyt dużo "durni" zasiada w zarządach PZW.

Tyle moich wniosków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ilości durni we władzach PZW obaj się na pewno zgadzamy. :beer:

Co do tego, że wszelkie formalne działania (jak np. zakaz połowu na jakimś akwenie) powinny być w formalny sposób i porządnie przeprowadzone - też.

Zastanawiam się tylko, czy ważniejszy jest formalizm, czy jednak ochrona wody?

Jeśli taki zakaz faktycznie jest, to znaczy taka uchwała była podjęta, tylko ktoś zapomniał o tym wspomnieć w ogłoszeniu o zakazie, to wypadałoby mu to wytknąć w kilku szczerych żołnierskich słowach:D. Gorzej, jeśli faktycznie uchwały nie ma, a tabliczka z zakazem to czyjaś "radosna twórczość". Wtedy by wypadało ją zutylizować, a tego społecznika, jeśli się go uda ustalić, delikatnie naprostować, najlepiej we współpracy z Okręgiem. Tylko z tym może być pewien kłopot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z @Macio33.Tutaj chodzi o to aby osoby decyzyjne podejmowały swoje decyzje zgodnie z prawem oraz przestrzegały ich właściwego wykonania. Skoro są jasne wytyczne odnośnie tablic informacyjnych to muszą być przestrzegane bo w przeciwnym razie dojdziemy do takigo paradoksu ,że nawet sołtys będzie mogł sobie taką tablicę ustawić.My wędkarze powinniśmy się tego domagać ponieważ to my tworzymy i utrzymujemy tą organizację i mamy prawo do RZETELNEJ informacji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie koledzy te zbiorniki mają dopiero parę lat a to dzięki autostradom a poniekąd wiem że takie pokłady żwiru to się ciągną do samej Wisły ,a wracając do tematu to koło z Pustkowa zaopiekowało się tymi dwoma zbiornikami i zarybiło, to co mają już metrowe szczupaki pływać, sandały i karpiska, chwilka panowie. Jest wprowadzony zakaz to powinno każdego obowiązywać .Rybki się zaklimatyzują to poszalejemy wiem że ten mniejszy ma obowiązywać zasada złów i wypuść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ukleja , ze koło w Pustkowie się tym zajęło "CHAWAŁA" im za to, ale każdego obowiązują jakieś przepisy. Skoro koło -zarząd okręgu się nie wywiązuje dlaczego wymagają od wędkarzy stosowania się do nich... Skoro postawili tablice niech będzie ona właściwa i zgodna z przepisami.

Według mnie na każdym akwenie przez 10-14 dni powinien obowiązywać zakaz połowu ryb, w celu by ryba rozeszła się po wodzie. Zarybienia powinny być podawane do publicznej wiadomości i powinny być pod ścisłą kontrola opiekuna wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.