Skocz do zawartości

Wędki spinningowe


pigon

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki wszystkim za rady wybór pad na Dragon Milenium Pike zamówienie złożone.

Pozdrawiam

Juz po zawodach pewno, ale łowiłem tym kijem około pół roku. Wykonanie przyzwoite i cena też. Ale kij sztywny i pałowaty może dobry na szwedzkie metrówy. Wziął go znajomy do łowienia sandaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Do łowienia boleni wędka nie musi spełniać jakiś super wymagań. Ważne żeby miała dość głęboką akcję, ponieważ boleń potrafi podczas brania rozgiąć kotwice czy nawet ją złamać. Ważne aby nie była za słaba, tak minimum 20g wyrzutu. Od kilku lat bolenie łowie na Dragona Super Fast 2,7m 5-25g. Wędka obsługuje przynęty do 35g, czyli tyle ile mają znane mi przynęty na rapy. Od lipca używam jej do łowienia brzan. Z tym, że tutaj używam w większości przynęt tonących. A na jesień obganiam nią szczupaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki kij polecacie pod bolka?:)

Ja polecam ci kij widoczny na zdjęciu, które zamieściłem z bolkiem. Kupiłem go w tym roku za 190 zł i uważam rewelacja. Akcja fast, świetna praca i możliwość dalekiego, celnego rzucania. Gramatura od 3-14, ale spokojnie rzucam boleniowymi wobkami, ma duży zapas mocy. Na Wisłok jest w sam raz, a i klenie fajnie się na niego łapie. Jeśli łowisz na Wiśle lub Sanie to kij Siksy będzie lepszy, żyłka 18-20 u nas wystarczy. Ważne by kołowrotek dobrze dopasować, raczej z większym przełożeniem, umożliwiającym szybsze zwijanie. Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazodentysta a co to za wędka jeśli można spytać:) Sęk w tym, że kij 3-14g mam i chciałbym go uzupełnić czymś oczko wyżej, miałem jeszcze Kongera Cobre 5-20g 2,7m, ale złamałem z miesiąc temu górny skład, więc szukam czegoś w jego miejsce.

Ewentualnie jeszcze muszę się przespacerować do sklepu wędkarskiego koło PKP i zapytać ile by złamana część kosztowała-o ile będzie w ogóle dostępna bo kupowałem ten patyk w 2006roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam co prawda wersję Jaxon XT - PRO Spinning (do 5-20g) ale to również szybki kij.

Wk..wia mnie tylko w nim długi dolnik.

Jak typowo pod bolenia, szykość i dolnik nie przeszkadza - brałbym na Twoim miejscu. :D

Edytowane przez Danin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest parę różnych kijków z tej serii: http://www.jaxon.pl/Katalog/235_163_wedziska/5030_jaxon-xt-pro/Produkt/20234_spinningi-xt-pro-new-generation-fast-tip-spin.aspx

W porównaniu do Team Dragon 270 4-21 który macałem w innym sklepie nie wydał mi się taki pałowaty, TD nawet nie bardzo chciał zamerdać szczytówką przy wymachach na sucho i jakoś mi nie leżał:)

dzięki za opinie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apioo

niedawno zakupiłem kijek Konger IRI Lucky 305. Ciężar wyrzutu to 3-10g ale kij ma spory zapas mocy. Na "średnią" brzanę i mniejszego bolka powinien wystarczyć. Długość pozwala na nie podchodzenie zbyt blisko do brzegu i niepłoszenie ryb, dodatkowo trzymając go w górze podczas spływu "smużaka" z prądem mamy cały czas żyłkę napiętą i możemy co chwilę przytrzymywać woblerka w nurcie.

Za to łowienie kleni i jaśków na małe woblery to czysta finezja... :) Dalekie rzuty i dobre czucie pracy przynęty i brań - fajna praca szczytówki i szybkie przekazywanie do dolnika. Żyłkę mam 0.16 i zastanawiam się nad 0.14 ;)

Hol "trzydziestaka" w silnym nurcie to fajna zabawa.

Mam porównanie do Dragon Millenium Super Fast 2.70 5-25g i dragon przy kongerku to jak kij od szczotki.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj niestety nie mogę. Byłem, wczoraj po pracy chwilę na miejskim odcinku.. Generalnie kiepsko i duża presja wędkarska.

Equs Bravo to dobry wybór. Na pewno nie straciłeś. (po za $$$ :))

Ugadamy się wkróce na Wisłok to porównamy kijki :cool:

Edytowane przez ordy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Dla wszystkich,którzy mają dylemat na temat wyboru wędek do połowu sandaczy niech będą pomocne odcinki (108,109,110) "Z wędką nad wodą" LINK w telewizji T...;):D.Wiadomo że wybór stacji telewizyjnych jest duży ale tą i prowadzącego jakoś idzie przeżyć:D

Nawet nie wiedziałem o tym programie. Hm, no proszę - nawet Robert Taszarek w niektórych występuje.. Niektóre odcinki faktycznie są fajne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tego Kongera odpuściłem na rzecz kolegi ale rozglądam się za kijem boleniowym. Kijem będę łowił głównie na Wisłoku ale pasuje żeby miał zapas mocy w razie wypadu na San.

Wpadł mi w oko kij CORMORAN ITO CRANK 2,70/30 i Dragon Guide Select Thrill 2.95 m/7-28 lub Dragon Guide Select Tiger 2.75m 10-35g. Miał ktoś z Was do czynienia z tymi kijami lub ma coś godnego polecenia?

PS. Leszku z tego co pamiętam to chciałeś zakupić sobie Dragona z tej serii:>

Edytowane przez ryba7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ryba7 Dragon Guide Select Viper cw 3-18 posiadałem .Łowiłem nim nie długo bo zrezygnowałem ze spiningu rzecznego ,ale kij szybciutki .Wykonanie super troszkę przegrubiony blank ale pracował fajne,trzeba trochę nim połowić żeby się przyzwyczaić.Tuba rezonsowa a raczej brak tuby to pic na wodę.Powiem tak w takiej cenie rozglądał bym się za czymś innym,czasem na allegro są takie ciekawe kije z pracowni że szok i za małe pieniądze.

Aaa zapomniałem kij leci na pysk ,krótsze wersje nie ,lecz 2.70 i wyżej miały taką tendencję ,cw też jest zaniżone.

Edytowane przez kroku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.