Skocz do zawartości

Wędki spinningowe


pigon

Rekomendowane odpowiedzi

Co do jakości wykonania to ciężko się nie zgodzić, że naprawdę starannie poskładane -montaż, korek ...prima sort!! ale komponenty są zupełnie zwyczajne, żadne tam tytany czy Soft Touch'e

...w większości uchwyt Fuji DPS +przelotki alconite-chyba, że jestem w błędzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdziwisz się, ale jakością wykonania. Komponenty też z najwyższej półki Fuji. Mam go już kilka ładnych lat i jakoś nie pęka. I nie SŁYSZAŁEM nic złego o tych kijach. Słyszeć a widzieć to ogromna różnica.

Chyba jednak nie z najwyższej półki. Poza tym, bynajmniej dla mnie o walorach użytkowych wędki decyduje blank i jego uzbrojenie. Do tego dochodzi wyważenie wędki, komfortowy "chwyt" i dodać mógłbym długość dolnika. Oczywiście bezdyskusyjna jest odpowiednia akcja, przenoszenie blanku i jego wytrzymałość.

Czy coś jest piękne wizualnie czy nie, czy też równa / nie równa nitka omotki, piękne ringi, wykończenia korka itp nie maja dla mnie prawie żadnego znaczenia. Jak dla mnie to nie design jest narzędziem tylko blank i właściwe jego uzbrojenie. To są moim zdaniem czynniki które decydują o skuteczności kija a co za tym idzie naszych połowów (czułość, wytrzymałość, zacięcie i hol ryby).

Jedni mogą zachwycić się super uchwytem Fuji, pięknym korkiem, przelotkami Fuji SIC, ładnym napisem i "idą" w wędkę jak w dym bo przecież takie komponenty, ich jakość, itd. A co gdyby ta wędka miała blank najtańszego Jaxona bez napisu? (zakładam że tego nie wiemy lub też nie za bardzo potrafimy ocenić blank).

A co jeśli kij miałby odpowiedni dla nas blank (czuły, wytrzymały o odpowiedniej akcji przy prowadzeniu jak i w holu), plus np. Alconity lub PB i tańsze, plus średniej jakości korek z brzydkimi omotkami, słabym wykończeniem itd.

Pierwsza 1000 zł, druga 500. Jaki wybór? Ja idę jak w dym w druga propozycję :)

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości wykonania to ciężko się nie zgodzić, że naprawdę starannie poskładane -montaż, korek ...prima sort!! ale komponenty są zupełnie zwyczajne, żadne tam tytany czy Soft Touch'e

...w większości uchwyt Fuji DPS +przelotki alconite-chyba, że jestem w błędzie?

Mój Golden River, jeden z początku serii nr 0045 posiada: korek portugalski klasy AAA, uchwyt Fuji VSS D17 wykończony korkiem, z góry na dół wszystkie SIC, omotki Gudebrod. A wykończenie jest perfekcyjne.

Nie wiem jak później, z tego co sie orientuję to cena spadła więc podejrzewam że i komponenty mogły być niższej jakości.

- - - Updated - - -

Zgadzam się z Tobą @Salmo_Pike w zupełności. Posiadam taką właśnie okoniówkę. Żadna firmowa, Mikado, jednak nie oddam jej za żadne pieniądze. Nie wyobrażam sobie wyprawy na okonie bez tego kija.

Jednak dobrze jest mieć coś ładnego, i jeżeli jeszcze jest to funkcjonalne i sprawia nam radość to trzeba się z tego cieszyć.

Trochę snobizmu (w granicach rozsądku)nikomu nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to faktycznie ładnie ubrany ;)

Machałem parę razy nad wodą hm80 SilverDemon Ryby7, co do wykonania ciężko się do czegoś przyczepić-wygląda to naprawdę dobrze, wyważenie bez zarzutu, dolnik do łokcia, przenoszenie tego co się dzieje z przynętą takie jak powinno być. Kwestia blanku jest rzeczą indywidualna, mi osobiście nie do końca akcja pasuje, ale jeśli komuś taka odpowiada to może śmiało kij kupić, tym bardziej, że często jest do wyrwania na allegro za 600-700zł.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam.

Czytałem kiedyś artykuł o doborze wędki spiningowej pod pstrąga w rzekach.

Cytuje jego jedno ze spostrzeżeń.

"Inną zasadą doboru,wędki będzie dobór odpowiedniej sztywności kija.

Najlepszym tego przykładem niech będzie fakt, iż doskonale sprawdzające się do połowu pstrągów w rzekach o wolnym i średnim uciągu szklaki z E-glassu kiepsko zdają egzamin na szybkiej wodzie.Szybkie i sztywne wysokomodułowe konstrukcje węglowe działaj tam niezawodnie,zaś w wolniejszych uciągach wydaje się,jakby nie przekazywały wiadomości spod wody.

Trudno się nie zgodzić z autorem tekstu na łamach "Wiadomości Wędkarskich".

Sam łowiłem w tam tym roku szklakiem i powiem że praca przynęty była bardzo odczuwalna na kijku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W doborze wędki największe znaczenie mają chyba indywidualne preferencje wędkarza. Jednak nie rozumiem tego modnego pędu do wędek szybkich. Szczególnie na pstrąga. Odnoszę nieodparte wrażenie, że producenci starają się nas trochę naciągnąć na pewne trendy. To oczywiście moje prywatne zdanie i mogę się mylić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym stylu. Poza tym ryba na miękkim kiju zachowuje się spokojniej, lepiej znosi holowanie, mniej się stresuje, czyli patrz zalecenia C&R :).

Mam pewne doświadczenie z kijami muchowymi, które z zasady są miękkie (nawet kiedy są szybkie, chociaż ja i tak wolę wolne) i ryby holuje się zdecydowanie przyjemniej. Z resztą, co tu porównywać...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Panowie. Ja od jakiegoś roku używam Wędki Shimano Stradic 5-25g. kijek super paraboliczny, zero spadów ryb. Spiął mi się tylko jeden srebrniak bo plecionka owinęła się o gałązkę. Kijem ma u mnie dożywocie ze względu na swoją pracę, wygląd i dostępność. Bardzo ciężko go zdobyć. Kto go ma wie o czym mówię.

Polecam go z czystym sumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak się składa, że byłem posiadaczem tego kijka:) z racji tego, że głównie nastawiam się na łowienie kleni kijek jak dla mnie był odrobinę za twardy. Co do wykonania nie mam żadnych zastrzeżeń jednak pod klenia mi nie spasował. Moim zdaniem bardziej nadaje się na łowienie średnich wielkości szczupaków, boleni, a nawet brzan. Oczywiście to tylko moja opinia. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Nie posiadam taliego mocniejszego kijka...i trafiła mi sie okazja...czy ten kijek bedzie sie nadawał na szczupaka-sandacza na wode stojąca np. czarna sędz. i rzeke np.wisłok,san przynęty...gumy-koguty???

obawiam się że nie będziesz zbyt dobrze czuł gum leszy by moim zdaniem był wyrzut do 20 no zalezy od gramatury przynęt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seba77 ja łowie na Wisłoce, Strzegocicach patykiem do 20g nie zakładam cięższej główki jak 16g,łowie tylko gumami.Co do kogutów to łowiłem kiedyś ale tylko z brzegu i nie da się łowić nimi z brzegu komfortowo co innego z jakiegoś pływadełka,tak ze jak tylko leży ci patyk i cena dobra to bierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Daiwa Megaforce to wklejka. Wersja 2-14 na Wisłoku daje rade. Kij pod okonia, ale i przyłów w postaci wymiarowego szczupaka bez większych problemów da się wyholować. Jest w porządku do woblerów do 4/5 cm maksymalnie , czy gumek tej wielkości, jak i do troka.

Edytowane przez karol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.