Skocz do zawartości

Wędki spinningowe


pigon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Przymierzam się do zakupu czegoś na lekkie przynęty. Małe gumy, małe woblery. A i pieniążka nie ma zbyt wiele. Czy ktoś z szacownych kolegów miał do czynienia z n/w kijem?

CORMORAN I-COR ONE ULTRA FAST SPIN 270/3-18g

Będę wdzięczny za opinię?

pozdrawiam

manek_rz

ps.

ewentualnie może ktoś ma na zbyciu jakiś kijeczek w rozsądnych pieniążkach o podobnym cw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Krzysiek, miałem pierwsza wersję classica i w połączeniu z plecionką zestaw pod szczupaka był zbyt sztywny i zaliczyłem mnóstwo spadów w koncowej fazie holu. Rozwiazaniem było znaczne poluzowanie hamulca pod koniec walki z rybą jednak dla mnie było to niepotrzebne wydłużenie zmagań z rybą. Ogólnie kij pod grubszą żyłkę. Do plećki odradziłbym Ci ten zakup i poszulanie czegoś głębiej pracujacego w czasie walki z rybą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam :)

Panowie (i panie) mam do was pytanie .

Mam okazje kupić kij Team Dragon 4-21 270 o numerach seryjnych 28-32-271 w dość dobrej cenie ,interesuje mnie czy ktoś z was używał go do połowu bolenia ?

Sprawdzi sie przy przynętach 10g+guma 7cm ,trille 7cm itp ?

Mam zamiar podpiąć do niego Cormorana Red Master oraz pecionkę PP 15Lb .

Co sądzicie o tym zestawie pod bolka ? kij się nada ? Używał ktoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę was doradźcie mi ,jakiego kija kupić pod bolenia ?

boję się trochę że jak kupie ten kij (TD) to go złamie i będzie kasa wyrzucona na marne .

Jednak boleniowa orka to co innego niż łapanie szczupaków i boję się że ten kij nie wytrzyma takich obciążeń.

Może boję się przez to że właśnie ostatnio łamałem kija spiningowego ?

Myślicie że lepiej kupić ten kij czy jakiś gorszy kij do boleniowej orki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz używał dosyć lekkich przynęt wiec po co obciążać rękę.Ja średnio po zauważeniu żerującej rapy wykonuje po kilkanaście rzutów każda przynętą(do momentu brania)Przez cały dzień jest to tysiące rzutów z uniesioną wędką i dosyć wartkim tempem.Boleń ma silny atak ale już po chwili miota się pod nogami. Pletka 15lb to trochę dużo.Ja używam plecionki takiego kalibru ale jak łowisz na Wiśle to musisz liczyć na przyłowy i częste zaczepy.Przynęty boleniowe stawiają mały opór więc ogólnie linkę można odchudzać. Jeśli myślisz tylko o boleniu to kup wędkę krótszą gdy ją się trzyma w pionie staje się jakby lżejsza.Wędkę musisz mieć bardzo szybką a akcji szczytowej gdyż tak jest ci potrzebna.Wędka musi być czuła,chociażby po to by szybko zareagować po długim wyrzucie i braniu..Bushwhacker-XLNT-213-10-30g.

Nie jestem Żadnym fachowcem od wędek mówię tylko jaką wędka przyjemnie trzyma się bolenia.Prawda jest taka że nie wędka łowi ryby. Poza tym przyjdzie czas że nie bedziesz patrzył na te wszystkie opisy i zachwalania o milionach psi i matach toraya,Tylko weźmiesz kija w łapę i powiesz to jest to.Póki co pozdrawiam i powodzenie w przechytrzaniu boleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam :)

Panowie mam do was pytanie ,czy ktoś z was używał niżej wymienionych wędek ?

Interesuje mnie kij do 30g pod bolka/opcjonalnie pod szczupaka i sandacza .Długość minimum 270cm :)

Pochodziłem po sklepach i ogarnąłem kilka kijków ,widziałem fajne D.A.M ale grubość blanku przy uchwycie mnie przerażała .

Tak więc znalazłem takie kije :

Jaxon variant Pro Texa Spin 10-32g 270cm ma fajny wygląd ,ale nie wiem czy nie jest za sztywną pałą .

Savege gear MMP 10-30 274cm

Robinson Cortez spin expert 270cm 10-30 Tylko że on kosztuje 300zł ,ale kijek fajny :)

Przeczytałem jeszcze o Dragonie express i Jaxon XT pro limited edition new conept 270cm 10-30 .

Tych dwóch ostatnich nie miałem w rękach ,ale może jakieś opinie od was uzyskam :)

Zastanawiam się najbardzej nad Jaxonem variant ,ponieważ ma ładny wygląd i fajnie mi kołowrotek do niego pasuje :) Waga wędki to 195g i nie wiem czy to nie jest za dużo :) Cena to 170zł ,więc nie przekaracza mojego budżetu :)

Kasę jaką mogę przeznaczyć to 200zł :)

Proszę was o opinie ,jakieś porady tak żebym w przyszłym tyg kupił już kijka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm jutro pójdę do sklepu i może go pomacam Dzięki za podpowiedź :)

Swoją drogą strasznie mnie korci ten jaxon :)

Fajnie wygląda a z Kołowrotkiem składa się w jedną całość ponieważ są takich samych kolorów :)

Tylko czy to nie jest za bardzo sztywny patyk ,i czy 194g to nie za dużo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wybór padł na dwie wędki są to :

Jaxon variant Pro Texa Spin 10-32g 270cm oraz

Robinson Cortez spin expert 270cm 10-30.

Jaxona mogę mieć za 170zł a Robinsona za 250 zł :eek::)

Panowie (i panie) który kij polecacie ?

Łowił będę głownie na Wisłoku ,jako że mamy czas na bolka to głownie on będzie główna rybą .Jesienią chce zapolować na szczupaka oraz sandacza ,ale to będzie rzadkość :) Przynęty to gumy oraz woblery do 22g jak to jest w przypadku przynęt boleniowych :) Do tego będzie kołowrotek Cormoran Red Master 3000 oraz pletka 15 Lb :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.