Skocz do zawartości

Grabinianka


kokos

Rekomendowane odpowiedzi

Wszelkie teorie są ok, ale jak w praktyce złapać takiego śmiecącego? Myślisz, że oni nie patrzą czy ktoś tego nie widzi? Większość pewnie wyrzuca śmieci pod osłoną nocy.

Powiedz mi, że choć raz przyłapałeś kogoś naocznie na tym procederze, to uwierzę Ci z przyzwoitości.

Ja mówię o odcinku leśnym i jeżeli leśnicy nie radzą sobie z tym tematem, to jakie szanse ma pojedynczy wędkarz?

Nadal będę się upierał, że PZW powinno przyłożyć rękę do tego tematu, a nie tylko do naszych portfeli. Jeżeli nie widzą tych śmieci, to oznacza to tylko tyle, że ich stopa nie stanęła od kilku lat na brzegu Grabinianki, czyli... nie była ona zarybiana a tylko zdzierają na to kasę. Nie mówiąc o rozpoznaniu, utrzymaniu naturalnych tarlisk czy stworzeniu nowych. Ważne dla nich jest tylko to, że ciek jest w wykazie i kasa do związku płynie.

Może jeszcze uważasz że, zgodnie z RAPR, każdy wędkarz powinien targać na plecach worki pełne śmieci, a najlepiej przed łowieniem zamówić na swój koszt ciężarówki i pozbierać na nie śmieci? Taka jest skala śmietnika nad tą rzeczką, a regulamin nakazuje uporządkowanie stanowiska przed łowieniem, niezależnie czyje to śmieci.

Chętnie wezmę kamerę i przejdę się brzegiem by to udokumentować, ale kto ze mną pójdzie? Samemu to nic tylko mieć oczy dookoła głowy i wiać zanim się oberwie po mordzie, a Ty mówisz o pstrykaniu fotek? Kto mnie tam znajdzie jak mnie pobiją do nieprzytomności? Ta część społeczeństwa jest zdolna do wszystkiego.

Na koniec - nie odbieram osobiście Twoich uwag, ale myślę, że większość z nas ma podobne obawy i odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przyłapałem ale miałem wtedy 11 lat jeszcze nie wędkowałem było to nad wisłoką wspomniany gruz gość wyrzucał , jeśli pstrykniesz fotke z ukrycia lub nawet nie zauważy wiadomo ze nie staniesz i powiesz uśmiech

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak przyłapałem ale miałem wtedy 11 lat jeszcze nie wędkowałem było to nad wisłoką wspomniany gruz gość wyrzucał , jeśli pstrykniesz fotke z ukrycia lub nawet nie zauważy wiadomo ze nie staniesz i powiesz uśmiech

OK, każdy może mieć szczęście i jasne, że należy jakoś reagować. Inna sprawa, czy po zgłoszeniu odpowiednim służbom, dojdzie do wykrycia i ukarania sprawcy. To tak jak z piciem piwa pod sklepem na wsi - prawo prawem, a przyzwolenie społeczne i przymykanie oka przez władzę jakże częste.

Pochwalam Twoje propozycje w sensie moralnym, ale uważam, że chodzę na ryby wypocząć, a nie narażać własne zdrowie czy majątek na rewanż różnych elementów społecznych.

Proponuję skończyć ogólne dywagacje w tym wątku, tutaj chciałem się tylko odnieść do tej rzeczki, przy okazji podania czysto wędkarskich wieści znad wody :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ma co kopi kruszyć na forum. Wina polega na tym, że nasze kochane społeczeństwo jest "nieucywilizowane". Mam wielu znajomych poza granicami naszego pięknie zaśmieconego kraju i wszyscy twierdzą jedno, czy to Belgia, Francja, Niemcy, Anglia społeczności tamte zostały wychowane poprzez zastosowanie konkretnych kar. Te stosowane na przestrzeni długiego okresu czasu odniosły pozytywny skutek i "ucywilizowały" społeczności. A u nas dokumentujesz zaśmiecanie brzegów rzeki czy lasu, przekazujesz fotki odpiwiednim organom, potem protokoły, przesłuchania, wezwania i co ? Sąd orzeka - ze względu na małą szkodliwość czynu oraz to, że obywatel Kowlaski nie był dotąd karany co stwierdzono, oraz biorąc pod uwagę pozytywną opinię o obwinionym wystawioną przez sołtysa, wójta sąd postanawia wymierzyć karę 300 złotych. Tak to wygląda drodzy panowie!

Wnioski: jeśli drastycznie nie zaostrzy się kar za podobne przestępstwa to wszelka działalność jest skazana na porażkę. Po rozprawie sądowej Kowalski przeliczy, sypałem śmieci do rzeki przez 45 lat. Za wywóz śmieci rocznie płacił bym 400 złotych. Szkoda tych 300 złotych kary, ale i tak wyszedłem na swoje. Teraz trzeba tylko będzie jechac ze śmieciami nocą, żeby nikt nie widział. I TAKI BĘDZIE FINAŁ !!!

Jeszcze jedno na koniec. Pokrzywdzony Kowalski nastawi całą swoją rodzinę na obcych przebywających na terenie rzeki. Zapowie dzieciom - ciąć opony, wybijać szyby, co mają nam tu jakieś obce chu...e się szwendać.

Opisany powyżej przypadek to nie forumowa fikcja, ale udokumentowana prawda sprzed 2-ch lat. Pozdrawiam ekologicznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze to że lasy wycieli pod autostradę i odwodnili teren oraz puścili Nitkę prawie przy tej Rzeczce to też jest na pewno na niekorzyść tej że rzeczki.Samo to że w dorzeczu były prowadzone prace przy budowie autostrady jest już ingerencją w tą rzeczkę.Szkoda słów.:mad::(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! z tego co się orientuje to teraz za wywóz śmieci zapłacić będzi musiał każdy:) w jaki sposób opłata bedzie naliczana zależy od władz miasta bądź gminy np. opłata od ilości ludzi zameldowanych w domu, tak wiec czy masz kosz czy nie i tak zaplacisz! Mam nadzieje ze to zmieni choć troszkę stan rzek i lasów! bo czy opłaci się gonić nad wodę lub do lasu z workiem śmieci?kiedy i tak opłata za wywóz zostanie naliczona?! Moim zdaniem jest nadzieja na poprawę ale to musi potrwać...no chyba ze sie mylę???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie są zabudowania blisko wody albo droga tam jest najwięcej śmieci, swoją drogą to nie rozumiem jak można wyrzucać np stare wiadra i inne metale jak złom jest po 1zł za kg, 3,5 kg i winiacz tani jest, może musimy edukować miejscowych w tym temacie. Wielopolka w Ropczycach w górę od mostu na 3-GO Maja to samo góry śmieci i szamba. Mam jeszcze pytanie czy ktoś z kolegów wie może czy można wodę z dróg puszczać bezpośrednio do rzeki, bo niby inwestycje nowe a sól całą zimę spływa i to w wielu miejscach specjalnymi kolektorami jak zima trwa 7 miesięcy to niedługo tylko śledzie tam będzie można złowić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Pawle i tu masz rację na drogach jest dużo syfu i to wszystko idzie do rzek.:mad:Czemu nie zrobią jakiś osadników gdzie bakterie zrobiły by dużo roboty nie trzeba żadnych oczyszczalni dla takiej wody aczkolwiek mogły by być..Ale Polska bidny kraj.Przy autostradach ponoć takie osadniki są choć wątpię w ich skuteczność jeśli są to betonowe korytka:rolleyes::mad:

Ciekawy filmik przedstawia skuteczny sposób oczyszczania rzeki....

Edytowane przez RICARDO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Filmik ciekawy a z efektywnymi mikroorganizmami już się spotkałem, ojciec był rolnikiem i uważał, że doskonale rekultywują glebę po środkach ochrony oraz nawozach sztucznych. Są one dostępne w Polsce (EM), miałem nawet kiedyś pomysł aby spróbować w trakcie lata kiedy woda jest najcieplejsza zaaplikować te organizmy do pewnego stawu gdzie jest 1m wody i 1,5 m mułu wtedy były tam 45 cm okonie tzn. 1 złowiłem i setkę 35-38. W 2005 roku przyducha i znalazłem z tej mikro wody ok 30 okoni blisko 50cm i 2 szczupaki dłuższe niż głębokość wody nawet karasie padły. Z powodu wg. mnie utrzymującej się pokrywy lodowej wiosną i całkowitego ,,zakwitu" wody. Nie wiem czy em dokonały by redukcji mułu, ale widziałem jak użyte na odchody kur pozbawiły je całkowicie nieprzyjemnego zapachu zmniejszyły objętość o połowę i nadały wygląd oraz konsystencję wilgotnego torfu. A tzw kurzenice śmierdzą nieludzko. Podobno w środowisku wodnym EM są nieporównywalnie skuteczniejsze jednak giną w niskiej temperaturze. Kiedyś może powrócę do eksperymentu jak stan posiadania na to pozwoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam Koledzy,

Czy komuś udało się coś złowić w tym roku na tej rzeczce? Ja byłem na niej z 4 razy, z czego raz woda była mocno podniesiona, a kolejne wypady to wody prawie nie było, ryb też za bardzo nie widziałem, za to ilość śmieci niestety się nie zmniejszyła.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pisze ze swojego doświadczenia z ta rzeczką spędziłem na niej wiele godzin,a co do kropka to można złowić tylko tak jak piszesz trzeba się nakombinować.Osobiście odpuściłem sobie ją jest urokliwa ale są ciurki gdzie dużo łatwiej o kropka niż tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.