Skocz do zawartości

Składki Okręgowe i Porozumienia


rapala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tak czytam to wszystko i mam do was ogromna prosbe.

Jakas chwile wrocilem zza granicy.Wypadlem z obiegu.Postanowilem wrocic do mojego hobby.No ale dobra nie czas na wspominki....

Mam do was ogromna prosbe.Mianowicie.Mieszkam w jasle.Chce oplacic karte na wody gorskie i nizinne,olewam stawy bo jednak rzeki maja swoj niepowtarzalny klimat i czytam te porozumienia gdzie moge lapac ,a gdzie nie.Czytam teraz ze moge wstrone rzeszowa itp,itd. I powiem wam szczerze ze ni h...ja nic z tego nie rozumie.Wytlumaczcie mi prosze gdzie na jakich rzekach moge na wojewoztwie podkarpackim moge lowic bez strachu po oplaceniu skladek na wedkowanie na rzekach. Chodzi mi glownie o rejon jasla debicy moze biecza i gorlic,no i jeszcze krosna ,dukli jedlicza...

Dziekuje za wszystkie wyjasnienia i przepraszam za tak infantylne pytanie.

Pozdrawiam

Rob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak patrze na linka od kolegi wyzej i dumam odnosnie tego mostu na wisloce w miejscowosci Bukowa.To chodzi o ten na drodze do Pilzna?Na drodze krajowej bodajze 73?Dobrze rozumiem?A co z mozliwoscia lowienia w okolicach Debicy,Pustkowa,Bobrowej Woli?Przeciez to wszedzie ta sama rzeka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w kole w Sędziszowie Młp i pytałem pana o opłaty na Rzeszów w tym roku to mówił że porozumienie z Krosnem wcale takie pewne nie jest,że Krosno może się wycofać.Ciekawe czy jest taka opcja jeśli już oficjalnie podano do wiadomości że porozumienie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś podać nazwę potoku rozgraniczającego wody nizinne Krosna od wód górskich Przemyśla? Wiem, że różne informacje są podawane. Raz słyszałem, że jest to jakiś potok poniżej mostu w Dynowie, a na stronie Krosna jest to potok powyżej mostu.

Nie będąc członkiem Rzeszowa, dopłata na Rzeszów wynosi 175zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie mi rośnie jak czytam urzędnicze idiotyzmy dotyczące podziału terytorialnego naszych wód. N.p. rzeka Wisłoka od niepamiętnych czasów należąca do okręgu Rzeszów z powodu nieznajomości posługiwania się mapą przez jakiegoś urzędniczynę została wcielona do okręgu Krośnieńskiego. Chodzi mi o rejony Bukowa, Skórowa, Błażkowa, Klecia itd. Jak można dokonywać takie podziały. Dlaczego okręg Krosno i Rzeszów nie sprostowały tego od razu. Gdzie Krosno, a gdzie Rzeszów? To tak jak jechać z Rzeszowa do Krakowa przez Przemyśl. Oczywiście że można tylko po co??? Żyję już trochę na tym świecie, wydawać by się mogło, że nic nie powinno mnie już zaskakiwać i dziwić, ale w tym dziwnym kraju, gdzie nawiedzeni urzędnicy stanowią prawa wciąż coś człowieka szokuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś podać nazwę potoku rozgraniczającego wody nizinne Krosna od wód górskich Przemyśla? Wiem, że różne informacje są podawane. Raz słyszałem, że jest to jakiś potok poniżej mostu w Dynowie, a na stronie Krosna jest to potok powyżej mostu.

Nie będąc członkiem Rzeszowa, dopłata na Rzeszów wynosi 175zł?

Odnośnie pierwszej części Twojego pytania to jest to potok Baryczka wpadający do Sanu w Nozdrzcu, tylko on nie rozgranicza wód górskich a wody nizinne Przemyśla, od tego potoku do 700 m poniżej mostu w Dynowie jest woda nizinna a dopiero potem krótki około 2,5 km odcinek wody górskiej, zapoznaj się z nowym podziałem wód górskich w Przemyślu bo dużo się zmieniło.

Edytowane przez Trish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie mi rośnie jak czytam urzędnicze idiotyzmy dotyczące podziału terytorialnego naszych wód. N.p. rzeka Wisłoka od niepamiętnych czasów należąca do okręgu Rzeszów z powodu nieznajomości posługiwania się mapą przez jakiegoś urzędniczynę została wcielona do okręgu Krośnieńskiego...

Kolego tak patrzac po mapie to blizej tym miejscowoscia do Jasla,Krosna niz do Rzeszowa.Zreszta Polska to dziwny kraj.Bareja wiecznie zywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młody jeszcze jestem i nie znam się dobrze na tym urzędowym języku , jak oplacilem składki na RZ to rozumiem że mogę na tarnobrzeskiej Wiśle łowić bez przeszkód . dodam że w wykazie wód nie zawarli jeszcze porozumień .

Możesz tylko książeczkę Tarnobrzeg musisz wybrać bezpłatnie u skarbnika,ale jeszcze ich nie mają. Kazali pytać w przyszłym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,teraz to jest dla mnie czeski film,może mi ktoś tak po chłopsku wytłumaczyć gdzie mogę wędkować?Mam opłacony okręg Rzeszowski

dokładnie chodzi mi o Wisłę,San,i Wisłok.No i z jakim okręgiem mamy porozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak to w koncu jest.

Gdzie moge lowic?

Oplacilem rzeki gorskie i nizinne okregu krosno.

M7eszkam obecnie w Jasle i teraz taka prosba do was,bo czytam te tabele na stronach pzw i jakos tego nie moge ogarnac co ,gdzie,jak i na co.

Zagmatwane to wszystko.

A i co z porozumieniami??

Gdzie mi jeszcze wolno lowic poza okregiem?

Z gory wam wszystkim dziekuje za prostowanie mojej ciemnej glowy ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jeżeli chodzi o "porozumienie" miedzy ZO Krosno I ZO Rzeszów, dotyczy ono dwóch obwodów rzek Wisłok i Wisłoka. Operat wodny uzyskuje się na dany obwód rybacki, w tym wypadku rzeki. Okręgi doszły do porozumienia i te dwa obwody na Wisłoce i Wisłoku. które znajdują się na terenie obydwu okręgów są dzierżawione przez ZO Krosno. Wędkarze z ZO Rzeszów mogą tam wędkować, przestrzegając przepisów obowiązujących na wodach Krosna (np. potrzebują rejestru połowów ZO Krosno).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy to nie liczylem na cud w tym roku i rozszerzenie porozumien...Szlachta PZW rzadzi sie swoimi prawami czy swoim interesem. Tak bylo i tak bedzie :(

Przyjezdzam zwylke na 3-5 tyg w roku do rodzicow ktorzy mieszkaja w Boguchwale pod Rzeszowem. Czyli placim za Wislok 175 PLN. Chcac wybrac sie nad Soline lub San w okolicach Sanoka lub Wisloke powyzej Jasla musze doplacic 200PLN (lub 30 pln za dzien!) a gdyby mnie czasem fantazja poniosla i chcial sobie pobrodzic w Sanie kolo Dynowa to albo musze zaplacic 200PLN skladke roczna lub 30PLn za dzien (gorskie). *****iscie to wyglada. Jak sie gdzies pomylilem to prosze proprawic.

Ps Choc musze przyznac ze w Przemyskim licencej kilkudniowe wygladaja najrozsadniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma zakazu spiningowania od 01.09 do 31.01.

Przy czym dalej mamy w tym czasie okres ochronny pstrąga, moim zdaniem zniesienie zakazu spinningowania to chybiony pomysł.

Okres ochronny zgodnie z RAPR:

- pstrąg potokowy :

a/ w rzece Wiśle i jej dopływach od jej źródeł do ujścia rzeki San, w rzece San i jej

dopływach oraz w rzece Odrze i jej dopływach od granicy państwowej z Republiką

Czeską do ujścia rzeki Bystrzycy oraz w rzece Bystrzycy i jej dopływach od 1

września do 31 stycznia,

Edytowane przez apioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.