Skocz do zawartości

Składki Okręgowe i Porozumienia


rapala

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nic w tym rok nie zabrałem, co też widać po moim rejestrze. Ciekawe czy jestem wiarygodny? ;)

O to to to to....

Właśnie ciekawe...

Jakoś mi nie żal. Nie sądziłem że aspołeczność w takim wydaniu może być tak wygodna. I gdzieś mam czy wpis trwa minutę czy 30 sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no datę wpisać tak czy inaczej musisz, więc 30 sekund z głowy (no 3 minuty z szukaniem długopisu).

Mało tego, kiedyś oddawałem w Rz. pusty (tzn. z datami połowu, ale bez ryb, bo w ciągu roku miałem apetyt tylko na dorsza) i usłyszałem, że mógłbym coś jednak wpisać, bo jakoś tak wygląda... może chodzi o to, że jak zbyt wielu będzie te puste rejestry oddawać, to potem z analizy statystycznej wyniknie, że ryb mniej w łowisku, a przecież składki na coś idą ;)

Edytowane przez LuJu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tych rejestrow...w jesieni 2013 roku miałem taka sytuacje. Podczas kontroli straży społecznej, jeden strażnik gdy sprawdzał mój rejestr zobaczył prawie cały rejestr wypełniony datami bez żadnych ryb. Wtedy zapytał mnie:

Pan nie łowi w ogóle ryb???:eek:

Ją mu na to, że łowie lecz je wypuszczam. Wtedy dziwnie na mnie popatrzył :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja również miałem takie same zdarzenie odnośnie rejestrów , miałem kontrole na wodą przez straż społeczną zobaczył same daty i zapytał a ryby gdzie więc powiedziałem że łowie tylko dla przyjemnośći .

popatrzył na mnie jak na głupiego i odszedł sobie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tych rejestrow...w jesieni 2013 roku miałem taka sytuacje. Podczas kontroli straży społecznej, jeden strażnik gdy sprawdzał mój rejestr zobaczył prawie cały rejestr wypełniony datami bez żadnych ryb....

Bez żalu...

Ale pewnie między innymi z tego powodu mam te 30 sekund więcej na łowienie ryb :D Niektórzy nie potrafią zrozumieć, że można wypuścić wszystko co się złowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okręgu rzeszowskim zostało wydrukowane 200 szt pozwoleń z rejestrem połowów i mają być rozdane osobom wiarygodnie wpisującym swoje dokonania,reszta jest bez ewidencji-takie słowa usłyszałem od Pani w zarządzie okręgu rzeszowskiego.

Jak dla mnie to stworzenie sobie furtki do nadużyć, bo rzeczywiście jest coraz więcej wędkarzy stosujących się do C&R...

Stąd ktoś pomyślał, że lepiej gdyby "nieco" podnieść statystyki wyławianych ryb, dając rejestry potocznie zwanym "mięsiarzom" i dla uciszenia przeciwników, kilku wędkarzom którzy nie wpisali nic w poprzednim rejestrze.

Przecież ryb ubywa szybciej niż to wynika z rejestrów i trzeba to jakoś wytłumaczyć; być może mieć mocny argument do podniesienia składki by ratować nasze biedne wody. Można by wiele pisać o tym, ale generalnie cieszę się, że nie będę musiał z długopisem w drżącej dłoni sprawdzać daty itd., by nie zostać "kłusolem", który źle coś wypełnił i trzeba mu wlepić karę. No i tłumaczyć się przed strażą dlaczego nie wpisałem żadnej ryby przez cały sezon.

Tyle, że zasadą powinno być "wszyscy albo nikt".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jakich nadużyć , przynajmniej u mnie w kole pobranie tego rejestr jest dobrowolne .Wątpie też żeby jakikolwiek "mięsiarz" chciał mieć dokument gdzie musiałby wpisywać ilość ryb jakie zabrał ,bo mu się należą.Co do sprawdzania rejestrów przez straż to nikt ze strażników z którymi działam żaden nikomu nie groził wzywaniem policji czy też innymi karami, bo nie dokonał wpisu .Zawsze podczas kontroli dawaliśmy długopis żeby ktos uzupełnił rejestr.Podczas rozmowy z jednym z wyższych rangą strażników psr dowiedziałem się ,że oni też tak postępują(aczkolwiek zawsze może zdażyć się jakiś nadgorliwy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okręg Rzeszów brak rejestru polowu, duże zmiany w regulaminie, trochę górnych wymiarów. Niektóre bez sensu np. Górny wymiar karpia we wszystkich wodach okregu, co oznacza że w rzekach także. Nie ma dolnego wymiaru ani limitu: karpia, sandacza, szczupaka. Czyli obowiązuje regulamin PZW. Teraz miesiarze, handlarze, koczownicy będą zabierać legalnie po trzy kroczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ze nie ma całkowicie, obowiązuje regulamin główny PZW i dodatkowe ograniczenia w okręgu. I tak np. w poprzednich latach Rzeszów ograniczał karpia do dwóch szt na dobę i wymiar od 35cm, teraz nic nie pisze czyli w przypadku karpia mamy wymiar 30cm i 3szt. Szczupak poprzednio był 1szt teraz będzie 2szt ale w tym przypadku to dużo nie zmienia, bo ciężko o jednego. Ale karpiki po zarabianiu będą trzepac legalnie, prawie każdy kroczek ma kolo 30cm. Sandacz nie pamiętam ale chyba w głównym jest 45cm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co ? Niepotrzebnie zapłaciłem pełną składkę 340 zł okręg Zamość ? Chciałem skorzystać z porozumienia na wody Rzeszowa ..... skoro tak to hu*** im w **** NIECH ŻYJE KŁUSOWNICTWO !!

Czyli opłacaliście Rzeszów do 2014 roku i należeliście jako członkowie. W roku 2015 zmieniliście okręg i automatycznie członkostwo to :

Nie możecie korzystać w 2015 z porozumień w kwestii wyjaśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ze nie ma całkowicie, obowiązuje regulamin główny PZW i dodatkowe ograniczenia w okręgu. I tak np. w poprzednich latach Rzeszów ograniczał karpia do dwóch szt na dobę i wymiar od 35cm, teraz nic nie pisze czyli w przypadku karpia mamy wymiar 30cm i 3szt. Szczupak poprzednio był 1szt teraz będzie 2szt ale w tym przypadku to dużo nie zmienia, bo ciężko o jednego. Ale karpiki po zarabianiu będą trzepac legalnie, prawie każdy kroczek ma kolo 30cm. Sandacz nie pamiętam ale chyba w głównym jest 45cm ?

Kolego radze Ci dobrze poczytać na stronie okręgu Okręg PZW Rzeszów także te poprawki powinni mieć skarbnicy kół lub w okręgu można pobrać, przy drukowaniu wynikły jakieś błędy i zostały dodrukowane te korekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli opłacaliście Rzeszów do 2014 roku i należeliście jako członkowie. W roku 2015 zmieniliście okręg i automatycznie członkostwo to :

Nie możecie korzystać w 2015 z porozumień w kwestii wyjaśnienia.

Cały czas po głowie chodziła mi myśl, że zamieszanie z tymi porozumieniami to jakaś ściemia. Rzeszów jako Okręg to bida z nydzą i wstyd do niego należeć. Dlatego wszyscy uciekają gdzie mogą i nie ma co się temu dziwić. Ta informacja o korzystaniu z porozumień jest pełna niedomówień i cały czas ją odbierałem jako strach na wróble. Dlatego jako wszechmogący moderator postanowiłem na swój koszt zadzwonić do Okręgu. Sympatyczna Pani wytłumaczyła mi, że jak np: zmienię w tym roku Okręg Rzeszów na Zamość czy Lublin, a te Okręgi w ramach wzajemności z Okręgiem Rzeszów udostępniają sobie wody płynące nizinne bez dodatkowych opłat, to mogę wędkować na wodach nizinnych Rzeszowa za free. Natomiast jeżeli poszedłbym do Tarnobrzega, a Tarnobrzeg ma zniżkę 50% na zbiorniki Okręgu Rzeszów, to musiałbym mimo to zapłacić pełną kwotę. To obostrzenie dotyczy tylko przypadków, gdy trzeba za coś dopłacać. Po szybkim przestudiowaniu porozumień Rzeszowa można stwierdzić, że ma to na celu ochronę karpia na zbiornikach Okręgu Rzeszów. A że zostało to napisane totalnie bełkotliwie, uważam że celowo, ludzie mogą bać się zmienić Okręg na LEPSZY:D Także @obroncomrówek, nie zostaniesz kłusownikiem.

PS. Dzwoniłem tylko do Okręgu Rzeszów, więc jak jakaś inna Pani odbierze telefon i powie na odwrót. Pretensje proszę kierować do siebie, że wcześniej nie opuściło się tego bajzlu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, że jak zmieniłem członkostwo na Tarnobrzeg i dopłaciłem 90 na zbiorniki Rzeszów. To niby mam dopłacić jeszcze 90 ....? Przecież to jest jakiś wałek!!! Tyle, że ja zmieniłem członkostwo z Przemyśla na Tarnobrzeg....to mnie pewnie ten wałek nie dotyczy...uf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.