Skocz do zawartości

Składki Okręgowe i Porozumienia


rapala

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po rozmowie tel. ze skarbnikiem. Jutro jadę opłacić składkę na 2016r cena za całość wraz z opłatą górską 301zł.

Jutro będą już pozwolenia na Krosno. Jeżeli ktoś chętny to mam wolne miejsce w mojej wyścigówce.Wyjazd koło południa.

tel.501 232 920.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja z takim pytaniem.

Jakiś czas temu bywałem w Markuszowej i Wysokiej Strzyżowskiej przepływa tam Wislok i do niego wpadają tam mniejsze ciurki i stąd pytanko czy mogę tam łowić na zasadzie jakichś porozumień czy muszę wnieść jakieś dopłaty? Zapomniałem dodać że jestem z okręgu Krosno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To jak teraz opłacę Rzeszów ,to jeśli chcę łowić na danych rzekach.To ile muszę jeszcze zapłacić? Interesują mnie taki reki jak:

-San w Okr.Przemyśl i Krosno

-Wisła Tarnów i Tarnobrzeg

-Dunajec też Tarnowski.

Może mi ktoś to jaśniej wytłumaczyć ?? Ile za dany okręg mam zapłacić?

A z kim mamy porozumienie :)

Bo w tym roku chcę jak najwięcej czasu spędzić na rybkach,

ad.1 W zależności czy wody nizinne czy górskie obu okręgów.Jeżeli nizinne - 150zł ,jeżeli górskie (w tym nizinne) 210zł

ad.2 O.tarnobrzeski ,nie płacisz nic ponieważ jest porozumienie na rzeki (musisz wybrać zezwolenie + rejestr)

ad.3 O .tarnowski dopłata 80zł ...ale tutaj musisz jeszcze dopytać

http://www.pzw.org.pl/rzeszow/wiadomosci/124048/60/porozumienia_miedzyokregowe_na_2016_r

Byłem dzisiaj zapłacić kartę ,przy okazji podjechałem na Akacjową celem zrobienia dopłat na PR i TB ...Znaczków na TB jeszcze nie ma ,mają dowieźć dzisiaj albo jutro :D ,znaczków PR w ogóle nie będą mieli bo...Uprzejma pani nie była w stanie podać racjonalnego powodu:D

To tak informacyjnie ,gdyby ktoś z Was wybierał się na ul. Akacjową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisłok wraz dopływami aż do wylotu Stobnicy to wodą Krosna, tak że możesz wędkować, ale nie spodziewał bym się na tych siurkach czegoś szczególnego no może klenika.

Czyli mogę?

Właśnie kleni się spodziewam:).W tamtym roku właśnie pracowałem w Wysokiej i tam kolo składu budowlanego, gość ma zwiry piaski itd w tym małym siurku na skórkę od chleba taki starszy dziadzio ciągnął ładne sztuki i tak planuje je ze smuzakami odwiedzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.1 W zależności czy wody nizinne czy górskie obu okręgów.Jeżeli nizinne - 150zł ,jeżeli górskie (w tym nizinne) 210zł

ad.2 O.tarnobrzeski ,nie płacisz nic ponieważ jest porozumienie na rzeki (musisz wybrać zezwolenie + rejestr)

ad.3 O .tarnowski dopłata 80zł ...ale tutaj musisz jeszcze dopytać

http://www.pzw.org.pl/rzeszow/wiadomosci/124048/60/porozumienia_miedzyokregowe_na_2016_r

Byłem dzisiaj zapłacić kartę ,przy okazji podjechałem na Akacjową celem zrobienia dopłat na PR i TB ...Znaczków na TB jeszcze nie ma ,mają dowieźć dzisiaj albo jutro :D ,znaczków PR w ogóle nie będą mieli bo...Uprzejma pani nie była w stanie podać racjonalnego powodu:D

To tak informacyjnie ,gdyby ktoś z Was wybierał się na ul. Akacjową.

Wydaje mi się, że żeby łowić na Sanie w okręgu przemyskim i krośnieńskim kolega musi opłacić składki w obydwu okręgach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga:) . Chcąc korzystać z porozumienia między tymi okręgami (RK ,RP) ,trzeba wykupić "członkowskie" w jednym z nich,tracąc tym samym "porozumienia" jakie zawarł np. o .rzeszowski...Coroczny dylemat większości z nas.Chcąc łowić na większości wód naszego województwa trzeba sobie przygotować sporą sumkę:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okręgi umawiają się na poszczególne wody i tak opłacając Rzeszów przynajmniej tak było można było wędkować do samego Jasła.

Jak wygląda sprawa w odwrotnej kolejności z wędkarzami np z Krosna?Czy granica jest miejsce gdzie wpada Jodłówka do Wisłoki czy też dalej poniżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem Was dlaczego o takie rzeczy jak porozumienia, obręby czy inne opłaty pytacie tutaj. Przecież to wszystko jest na oficjalnych stronach okręgów w zakładkach, trzeba tylko czytać uważnie

( wszelkie błędy interpretując na swoją korzyść:D). No chyba, że w ten sposób wyrażacie swoja niechęć do PZW.

Ale dobra troszkę podpowiem:cool: wędkarze z okręgu Krosno łowią do potoku Jodłowa a z okręgu Przemyśl tylko do m. Bukowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie banalne pytanie.

Czy musze robic jakies dodatkowe oplaty w okregu Krosno jak chce lowic ze srodkow plywajacych?

Tak pytam bo jak chcialem na zalewie Roznowskim polowic z lodki to musialem 30 zyla zaplacic jednrazowo i moglem lowic przez caly rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie banalne pytanie.

Czy musze robic jakies dodatkowe oplaty w okregu Krosno jak chce lowic ze srodkow plywajacych?

Tak pytam bo jak chcialem na zalewie Roznowskim polowic z lodki to musialem 30 zyla zaplacic jednrazowo i moglem lowic przez caly rok.

No niestety ale w okręgu Nowy Sącz panowie zasiadający w zarządzie mają właśnie takie ciekawe pomysły na wyciągnięcie dodatkowych kilku zeta właśnie z kieszenie jednej grupy wędkarzy tj. dodatkowa opłata za spininng przy połowie główek czy też właśnie połów ze środków pływających. W sumie po za tymi dwoma zapisami dodatkowych opłat brak :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z wniesieniem opłat,sprawdziłem jakie zmiany na nas czekają w nowym sezonie,albo pomyłka albo skrócono okres ochronny brzanie do 30 kwietnia.

Z informacji uzyskanych od skarbnika zmianie ulega też wędkowanie żony i dzieci,nie mogą wędkować jak do tej pory,muszą wyrobić kartę wędkarską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.