Skocz do zawartości

Składki Okręgowe i Porozumienia


rapala

Rekomendowane odpowiedzi

Piotrze dałeś link zarybienia praktycznie samego karpia w naszych okolicach przez pzw a ja wczoraj lukałem gdzie można zakupić narybek pstrąga klenia itp by samemu w puścić nawet za głupią stówe do naszych wód bo za niedługo nie będzie co łowić (może uda mi się akurat jakąś rybke złowić) ale co lepsze znalazłem jeśli czynie to samemu to działam niezgodnie z prawem smiech na sali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super plan, zarybić wody gatunkiem który się nie rozmnaża, dla czego karaś srebrzysty a nie złocisty rodzimy? Jest tam jakiś ichtiolog chciał bym usłyszeć np. odbudowaliśmy brzanę na Wisłoku, w latach poprzednich na tarliskach odnotowano ryb szt.0 po wpuszczeniu 1000 00 szt. narybku w trakcie 10 lat na stanowisku odnotowano 100 szt. tarlaków. Gospodarka ściśle komercyjna wpuszczą wyłowią i tak w kółko. Gdzie ta cała gospodarka rybacka!  Edukacja: nie  chce obrażać nikogo ale na tych zbiornikach to odbywają się zawody kto więcej wrzuci do wody, i ta cała prezentacja sprzętu to taki wyścig zbrojeń:D. Jedna wielka GŁUPOTA . Wszyscy skupiają się na tym że nie ma ryb, a mało na środowisku w którym ostatnio non stop zdychają ! Płace to ma być i ch....... tak postrzegam większości rozumowanie.

Edytowane przez Sasanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie raz pisałem na temat karpia którym jest zarybiany okręg rzeszów. To po prostu mięso wpuszczane do wody w jednym celu, zamknąć gęby dziadków i nakłonić ich do opłacenia składek na kolejny rok. Niestety interesy znacznej mniejszości nie są brane pod uwagę. Przecież my i tak zapłacimy, prawdziwi sympatycy wędkarstwa a nie mięsiarstwa. Dla wielu z nas samo przebywanie nad wodą jest relaksem więc jak tu nie płacić. Do tego dochodzi monopol okręgów. Przecież ja mieszkając 200m od wisłoka nie opłacę tylko krosna. Najgorsze jest w tym wszystkim że nie zanosi się na zmiany. Zarządy okręgów są jak bunkry, wpuszczają tylko tych których chcą wpuścić. Brak jakiej kolwiek możliwości ingerencji w decyzje okręgu nie mówiąc już o czymś choćby podobnym do demokracji. 

Czarno to wszystko widzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, HeadAche napisał:

 To po prostu mięso wpuszczane do wody w jednym celu, zamknąć gęby dziadków

Hmm,.. Dziadków mówisz. Z mojego doświadczenia to nie do końca z tymi "dziadkami" tak jest. Pamiętacie pewno awanturę na wyspach parę lat temu gdy ruszył exodus. Wszystkie gazety trąbiły wszem i wobec, że przyjechali emigranci  ze wschodu i wyjadają wszystkie ryby w rzekach. A przecież "dziadki" tam nie pojechały! Dziadki mają (jakie mają to mają, ale mają) renty, emerytury i w du.... maja harówkę na obczyźnie na stare lata. Po za tym jeszcze trzeba młodym wnuki bawić - bo jak nie dziadek z babcią to kto im w głowę wsadzi poszanowanie dla starszych.  Pojechali ludzie młodzi, a ryby łowili i kłusowali, że angole larum na cały kraj podnieśli. I podobnie jest u nas. Podam Wam przykład z tamtego roku. Nad wodą siedzi dwóch "dziadków - gumofilców", koło nich żony z dziećmi  - sielanka i piknik. Tłuką leszcze aż miło, a z kącików ust  ślina im wszystkim kapie bo dzieci z mamami sprawnie wszystko filetują (jak się później wydało). Na pytanie dlaczego biorą wszystko jak leci (oczywiście zgodnie z regulaminem, bo jak się okazało to strażnicy SSR z ościennej gminy) pada standardowa i oklepana odpowiedz - płacę  to mi wolno, a karta MUSI się wrócić. Po ich odjechaniu idziemy sprawdzić stanowisko a tam w krzakach flaki i kilka leszczy z ponadcinanymi głowami. Nie wiem do dziś dlaczego je uśmiercili i wyrzucili - czemu to miało służyć? Czy na złość? Tu tutaj  - te tak zwane  "dziadki" miały tak na oko 20-30 lat. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.02.2016 at 20:40, Piotr Rabczak napisał:

Ojcze przebacz im bo nie wiedzą co czynią....

A tak poważnie,to  typowe czyszczenie stawów. Czy ktoś pomyślał po co wrzuca kroczka suma do wisłoki? Kiedyś w okolicach Mielca pchano na siłę pstrąga, nawet był odcinek górski w okolicach Przecławia, ryba się nie utrzymywała bo to woda nizinna, to teraz myślą że zrobią nam Ebro.

Czy ktoś wie ilu było członków opłacających okręg Rzeszów w 2015r ?  Znając tą liczbę może byśmy ich tak rozliczyli chociaż w przybliżeniu? Ceny hurtowe ryb znam, wagę zarybień mamy. To byśmy przynajmniej wiedzieli jaki procent naszych składek idzie na zarybienia, a ile na ochronę wód ( czytaj w siną dal ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.01.2016 at 20:03, uchal napisał:

Panowie , opłacam składkę na okręg krośnieński , mieszkam w okolicy Jasła. Może zna ktoś przedstawiciela okregu rzeszowskiego , który zajmuje sie sprzedażą licencji na tenże okręg. Zależy mi na tym , zeby mieszkał gdzies przy trasie Jasło - Pilzno. Pozdrawiam.

Chciałem tylko przypomnieć pytanie. Nikt mi nie odpowiedział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.02.2016 at 22:51, Ochał napisał:

Siemano zapytaj Jurka Oklejewicza masz nr. 502500478 gosc jest chyba z Warzyc ale działa na Blazkowej a to juz Rzeszów

Wysłane z mojego 6036Y przy użyciu Tapatalka

Tu miałeś odpowiedź.

pozdr

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, miesiarz napisał:

 

Czy ktoś wie ilu było członków opłacających okręg Rzeszów w 2015r ?  Znając tą liczbę może byśmy ich tak rozliczyli chociaż w przybliżeniu? Ceny hurtowe ryb znam, wagę zarybień mamy. To byśmy przynajmniej wiedzieli jaki procent naszych składek idzie na zarybienia, a ile na ochronę wód ( czytaj w siną dal ).

W przybliżeniu 8-9 tyś. Trzeba by pogrzebać na stronie pzw, oni tam takie informacje czasem wrzucają.

Edytowane przez HeadAche
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 grudnia 2014 roku było. 8587 członków. W tym 626 członków uczestników.

31 grudnia 2015 roku było 8617 członków. W tym 735 członków uczestników.

Czyli ze składek na zagospodarowanie wód ściągnęli jakieś 1,3 mln złotych.

 

 

Edytowane przez domek1995
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, domek1995 napisał:

31 grudnia 2014 roku było. 8587 członków. W tym 626 członków uczestników.

31 grudnia 2015 roku było 8617 członków. W tym 735 członków uczestników.

Czyli ze składek na zagospodarowanie wód ściągnęli jakieś 1,3 mln złotych.

 

 

Na pewno do tej sumy trzeba jeszcze coś dodać, sąsiedzi też robią dopłaty na nasz okręg.

Jak uśpię dzieciaki to jakieś obliczenia zrobię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie mój okręg ale sytuacja w tym kraju jest na tyle poważna i niepokojąca, że łączę się w bólu z wami wszystkimi. Miałem okazję łowić na Wisłoku i naprawdę rzeka ma potencjał, brak zarybień gatunkami reofilnymi to powolna śmierć dla rzeki.

Wracając jednak do tematu. Przecież jakiekolwiek wyliczenia bez znajomości konkretnych danych to tylko wyssane z palca kwoty. Nie wiemy ilu członków zapłaciło składkę pełną, ilu skorzystało z różnych ulg z racji wieku czy zasług dla PZW itd, itp. To samo tyczy się wędkarzy z innych okręgów robiących dopłaty np. jedynie na rzeki lub zbiorniki. Może ma ktoś dostęp do takich danych i wyłoży wszystko w miarę realnie. Tak jak nie lubię organizacji jaką jest PZW tak samo jestem przeciwny takim wyliczankom na podstawie jakiś tam założeń opierających się jedynie na liczbie członków okręgu. Niemniej jestem ciekawy waszych rozważań i z chęcią podyskutuje jak odmienić sytuację kiedy to obcy gatunek jest  pierwszoplanowym gatunkiem w zarybieniach przez co cierpią nasze rodzime gatunki ryb.

Edytowane przez MilanND
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, szuwar7 napisał:

Wczoraj byłem opłacić kartę u pana Gruszki w sklepie Gazos.Dowiedziałem się od niego że Rzeszów zerwał porozumienie z Tarnobrzegiem.Poszło jak zwykle o kasę,bo wielu wędkarzy pouciekało do koła Tarnobrzeg bo tam taniej.

   Witam, mam rozumieć, że zaszły zmiany w tym porozumieniu międzyokręgowym Rzeszów-Tarnobrzeg.


6. Tarnobrzeg - Porozumienie na zasadach wzajemności (wody nizinne i górskie) z wyłączeniem zbiorników. Na zbiornikach wodnych wędkowanie dla wędkarzy jest dozwolone po wniesieniu przez nich dodatkowej składki ulgowej - okręgowej;

Okręg Rzeszów udostępnia zbiorniki po wniesieniu składki ulgowej - okręgowej w wysokości 90 zł.

Okręg Tarnobrzeg udostępnia zbiorniki „wydzielone" po wniesieniu składki ulgowej - okręgowej w wysokości  120 zł.

 Z wnoszenia dodatkowych składek okręgowych zwolnieni są członkowie umawiających się Okręgów odznaczeni odznaką

PZW „Złotą z wieńcami".

Obowiązuje zezwolenie wydane przez uprawnionego do rybactwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, szuwar7 napisał:

Wczoraj byłem opłacić karte....

Jesteś pewien tej informacji??

W zeszłym tygodniu płaciłem i wybrałem dodatkowo rejestr tarnobrzeski, bo kolega namawia mnie na wypad nad Łęg. Nikt nic nie mówił o zerwaniu porozumienia, a płaciłem wyjątkowo w rzeszowskim PZW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się nasz skarbnik z Mielca zagalopował oto cytat ze strony PZW Rzeszów odnośnie porozumień na 2016 rok;

6. Tarnobrzeg - Porozumienie na zasadach wzajemności (wody nizinne i górskie) z wyłączeniem zbiorników. Na zbiornikach wodnych wędkowanie dla wędkarzy jest dozwolone po wniesieniu przez nich dodatkowej składki ulgowej - okręgowej;

Okręg Rzeszów udostępnia zbiorniki po wniesieniu składki ulgowej - okręgowej w wysokości 90 zł.

Okręg Tarnobrzeg udostępnia zbiorniki „wydzielone" po wniesieniu składki ulgowej - okręgowej w wysokości  120 zł.

 Z wnoszenia dodatkowych składek okręgowych zwolnieni są członkowie  odznaczeni odznaką

PZW „Złotą z wieńcami"

 

 

Z tego wnioskuje że porozumienie Tarnobrzeg -  Rzeszów na rzeki chyba jest.

Chyba że ja coś żle rozumuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.