Skocz do zawartości

Stobnica


henrik22

Rekomendowane odpowiedzi

No to teraz zakręciliście temat Panowie???

Z tego co mi wiadomo to odc. od źródeł do granicy z pow. strzyżowskim tj . 800 poniżej drugiego mostu to odc. nizinny, który widnieje w wykazie wód nizinnych Okręgu Krosno a poniżej do ujścia to odc. górski.

Tylko teraz nie jestem pewny czy Krosno ma porozumienie na wody górskie Stobnicy czy nie?

Doczytałem, że ten odc. nizinny figuruje również w wykazie wód nizinnych rzeszowskich.

Tylko teraz pytanie? Czy mając opłacone składki w Krośnie mogę łowić w Lutczy np?

Z opisu wynika, że takowe porozumienie jest ale hologram zezwolenia przyklejony mam tylko przy wodach nizinnych.

Niezły bur....el w tych papirkach, może mnie ktoś oświeci?

...Okręg PZW w Krośnie - porozumienie na wody górskie i nizinne

Porozumienie zawarte z PZW Okręgiem Krosno na wody obwodów rybackich: Wisłok 2, Wisłoka 2 (użytkownik rybacki PZW Okręg Krosno), Stobnica 1 (użytkownik rybacki PZW Okręg w Rzeszowie). Wymienione powyżej wody udostępnione do wędkowania na zasadach wzajemności dla Członków umawiających się okręgów na podstawie wniesionych w macierzystym okręgu składek na ochronę i zagospodarowanie wód z uwzględnieniem ich charakteru ( wody nizinne lub górskie). Wędkarzy umawiających się okręgów obowiązuje zezwolenie wydane przez uprawnionego do rybactwa....

Jestem prawie pewien, że Stobnica 1 to kraina pstrąga i lipienia.

Edytowane przez lisses
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krosno ma porozumienie z Rzeszowem tylko na wody nizinne dlatego nie możesz wedkować bez opłaty. Przynajmniej tak by na to wychodziło. Ostatnio byłem w okręgu Rzeszów i mówili że Stobnica jest cała ich także już sam nie wiem jak to jest, ponieważ powyżej Domaradza należała do Krosna kiedyś. Ja takowego problemu nie mam mam opłaconą kartę na Krosno i Rzeszów :), ale za rok przenoszę się do okręgu Krosno.

Edytowane przez ciopson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem, ale wychodzi na to że są tu jakieś błędy w tych całych wykazach i porozumieniach.

Więc zostaje odcinek nizinny do łowienia, trzeba będzie to odbić sobie na innych rzeczkach, no chyba że się mylę. Zadzwonię pewnie do okręgu zapytać.

Trochę to porozumienie nie za bardzo, Krosno udostępnia kawał Wisłoka i Wisłoki a Rzeszów w zamian nizinny od. Stobnicy i zalew Blizne. Nic z tego nie rozumiem.

Mam wrażenie że porozumienie w zeszłym roku obejmowało odc. górski Stobnicy.

Pkt 3.3, a w sumie to chyba powinno być 3.1 ale jest 3.3

http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/45/wiadomosci/58271/pliki/zezwolenie__poprawione.pdf

Może ktoś to przeczytać i wypowiedzieć się?

Edytowane przez lisses
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozmowie telefonicznej z pracownikiem O. Rzeszów, potwierdziłem moje racje tj. O. Krosno ma porozumienie z O. Rzeszów (wody nizinne i górskie rzeki Stobnica + zalew Blizne). Jeśli ktoś ma zapłacone składki górskie w Krośnie może łowić na całej długości rzeki.

Kolejna rzecz to prawda cała Stobnica jest pod zarządem O. Rzeszów a nie jak myślałem, że nizinny odc. to Krosno. Pasowało by zadzwonić do Krosna i zapytać dlaczego Stobnica figuruje w wykazie wód nizinnych O. Krosno? (w zeszłym roku robiłem wpisy w krośnieńskim rejestrze z przekonaniem, że to woda O. K. a tu zonk)

Odnośnie zezwolenia to skarbnik pewnie dał mi zezwolenie na wody nizinne a powinien był dać na górskie, moje niedopatrzenie.

No to chyba wszystko jasne w temacie w końcu. Wszystkie informacje łącznie z granicą wód górskich potwierdzone przez PZW Rzeszów. Pan nawet mówił że w tym roku tabliczkę graniczną postawią:D:beer:

Czyli można walić do Lutczy, tylko czasu brak:(

To faktycznie ciekawostka bo ja cały czas myślę,że rzeczona granica znajduje się na moście powyżej Domaradza:)

Ciekawostka potwierdzona:D:beer:

Edytowane przez lisses
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu się mylisz kolego, hologram mam przyklejony przy wodach nizinnych a to jest jednoznaczne że nie posiadam fizycznie zezwolenia na wody górskie O. Rzeszów. Mam nadzieje, ze to tylko pomyłka.

Jest tylko jeden rejestr i zezwolenie, oraz jedna skladka na wszystkie wody Rzeszowa.Widocznie ten co wklejał zrobił zonka.

Pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, lisses to gdzie jest w końcu ta mityczna już prawie granica:D i kto komu piwo stawia?Proponuje :ja Tobie jedno,Ty mi dwa,póżniej ja Tobie trzy a Ty ...i tak dalej.Kto przegra, ten i tak wygra:)Miejsce akcji Kalinka w Domaradzu,a póżniej na pstrągi nieważne-górskie czy nizinne byle by duże:)

Jedno jest pewne: b...el jest niesamowity.Ja dzwoniłem dziś do Krosna w sprawie Wisłoka(na pozwoleniu rzeszowskim jest, że od zapory w Besku jest nizinny).Tam jedna miła pani potwierdziła, że cała Stobnica jest rzeszowska.Gdy powiedziałam jej, że mają błąd na stronie to przełączyła mnie a tam inny miły pan(który nie bardzo wiedział gdzie jest Domaradz)na moje pytanie; czy jako wędkarz okręgu rzeszowskiego mogę łowić powyżej Bzianki (na pozwoleniu jest, że mogę) odpowiedział, że nie bo to woda górska.Pytam więc; jeżeli Wy możecie na górskiej Stobnicy, to czy my... "to my możemy na górskiej?":eek: z nieukrywanym zdziwieniem przerwał mi bardzo miły pan:confused:

Mówię Wam Pany - NIEPOROZUMIENIE:D

Edytowane przez arek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W informatorze okręgu Rzeszów piszą tak;Wody Krainy Pstrąga i Lipienia.

Stobnica 1 od mostu drogowego 800 metrów przed miejscowością Domaradż w kierunku Lutczy do ujścia do Wisłoka.

Stobnica 1 wody nizinne od żródeł do mostu drogowego 800 metrów przed miejscowością Domaradz w kierunku Lutczy.

Podobnie jest z Wisłokiem ;mieszkając i płacąc kartę we Frysztaku , gdyby nie porozumienie niemożna by było łowić bo Wisłok do Strzyżowa podlega pod Krosno:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie opłata rzeszowska jest ujednolicona, czyli dotyczy i wód nizinnych i górskich. Wg. mnie jak najbardziej możesz łowić do zapory w Besku z tym, że musisz posiadać zezwolenie na górskie O. Krosno.

Jeśli chodzi o tą magiczną granicę to jest administracyjna granica między powiatem Brzozowskim a Strzyżowskim która znajduje się dokładnie 800 m poniżej Mostu.

Odnośnie Kalinki to kiedyś tam pijałem, teraz chyba nazwa się zmieniła, ale browar :beer:zawsze można wypić a pstrąga jak najbardziej złowić:D.

To że bur.....el niesamowity jest nie ulega wątpliwości, szczególnie w naszym Okręgu.

W Rzeszowie jakoś po ludzku podchodzą do informacji bynajmniej takie wrażenie odniosłem.

Podobnie jest z Wisłokiem ;mieszkając i płacąc kartę we Frysztaku , gdyby nie porozumienie niemożna by było łowić bo Wisłok do Strzyżowa podlega pod Krosno:confused:

We Frysztaku tzn. O. Rzeszów? Jeśli Rzeszów to tylko do zapory w Besku, a Krosno od źródeł do ujścia rzeki Stobnica. Jeśli chodzi o Wisłok to wszystko jasne;) Odnośnie Stobnicy to chyba poprostu jest tylko obręb Stobnica 1 jako cały odc. rzeki.

W załączeni zamieszczam lokalizację magicznej granicy, lokalizację którą należy przyjąć orientacyjnie dopóki nie stanie tam tabliczka, w sumie obiecana w tym roku przez Pana z Z. O. Rzeszów;)

Jeśli gdzieś popełniłem błąd, to proszę o sprostowanie. Straszny mętlik :D

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez lisses
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę duże zainteresowanie Stobnicą wczoraj 4 godziny na odcinku Żyznów - Godowa bez brania ale tego się spodziewałem niski stan wody i cały czas płynie woda pośniegowa a to na tą uroczą rzeczkę bardzo zle wpływa na brania , z mojego doświadczenia wynika że trzeba poczekać aż pokarzą się pod powierzchnia pierwsze rybki i pierwsze pąki na drzewach a co za tym idzie i owady , wtedy klenie gryza aż miło a są piękne kabany powyżej 50 cm .pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę duże zainteresowanie Stobnicą

Ja bym się tym tak bardzo nie martwił.Poczekaj aż pokrzywy i chaszcze urosną na chłopa, wówczas możesz tam spotkać tylko mnie i może dwóch , trzech takich zapaleńców. Tak jest na wszystkich takich małych rzeczkach. I w ten sposób te małe rzeczki się bronią, inaczej zostały by zadeptane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.