Skocz do zawartości

Domowe wyroby


ryba7

Rekomendowane odpowiedzi

Jasne Gabryś, też lubię swojskie, dobrej jakości wyroby, a cena musi być odpowiednia, a jeśli jak pisze "kafel" waga ok. 2,5 kg, to wychodzi podobnie jak u mnie, natomiast tak jak pisałem, kupuję w małym sklepiku na wsi i ponad 15zł/kg, trochę mnie zdziwiło (po marketowych cenach), ale ta skórka (chleb na kapuście) robi robotę :cool:. To, że warto jest bezdyskusyjne, ale zapytać zawsze warto, teraz wiem, że za ten chlebek to raczej normalna cena (myślałem, że przepłacam), dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spinn - dzięki za link, chlebek ziołowy trzeba przetestować, a wędlinki wyglądają bosko - zdecydowanie temat do przetestowania.

Gabryś, toż to bochenek dla kierowcy TIRa ;), faktycznie na tydzień dla rodzinki. Możesz mi podpowiedzieć, mniej więcej na którym stoisku jest osiągalny (żonka wybiera się na PTHW po jajka i jakieś inne cuda, więc podrzucę jej temat, tylko nie chce, żeby pół dnia krążyła)? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wjeżdżasz od strony Trembeckiego, pod mostem Mazowieckiego, to zaraz po przekroczeniu bramy PTHW po lewej masz duże zadaszenie gdzie zawsze są kwiaty od prywatnych dostawców sprzedawane z samochodów i placu. I chłopaki z chlebem stoją tam na rogu takim białym dostawczakiem z naklejoną reklama na bokach . znaczyłem na czerwono na obrazku poniżej :)

Najbardziej  klasyczny jest chyba pszenno - żytni duży okrągły (i ma chyba  4kg) , ale jest tez cały pszenny też duzy , jest tez z ziołami, z ziarnami, jest z marchewką (ale to już mniejsze z foremki).

I koniecznie trzeba zwrócić uwagę żeby nie był przypalony na węgiel :) a czasem im się takie trafiają :)

Chleb.png

20180324_073749.jpg

Edytowane przez Gabriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Marek, patrząc na pojemność kieliszka i zawartość butelek, to obawiam się że nawet do rozpoczęcie sezonu na Zamojszczyźnie nie starczy, a co dopiero u nas :)

Musisz mnie zabrać na jakieś okoliczne siurki, a ja cie poratuje moim domowym % żebyś na początek sezonu miał co do piersiówki wlać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Zależy kto co lubi.

Trzeba zacząć od zakwasu 

Dalej

chleb żytni czy pszenno żytni

Żytni np. http://www.podkarpackiesmaki.pl/pl/przepisy-i-kulinarne-lokale/wyroby-piekarnicze-i-cukiernicze/art18,chleb-zytni-z-koszykow-pieczony-na-watrze.html

dodać można  słonecznik, kminek, pestki dyni itd.

JA preferuję pszenno żytni mąka żytnia z pszenną 50/50

Piekę w zwykłym piekarniku. Do zakwasu dodaję wspomniane mąki + preferowane dodatki.

Po wyrobieniu ciasta daję do formy ceramicznej bądź blaszanej, piekarnik 40 min  temp 30 st. przykryte ściereczką. Dalej 180 stopni w termoobiegu na około  80 min.

Temat fajny polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 9 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.