Skocz do zawartości

PRZYWITAJ SIĘ


krs

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Serdecznie witam :) Jest mi niezmiernie miło, że moge dołączyć do tak zacnego grona ! Na imie mi Arek. Moja przygoda z wedkarstwem zaczęła się 15 lat temu. Wtedy to jako maluch, który ledwie trzymał bambusowy drąg w ręku złowiłem swe pierwsze ryby. Pierwszy był okoń a później płotki i kiełbie :) Wędkarstwem zaraził mnie mój kuzyn. Od tamtej pory tak połknąłem haczyk wędkarstwa, że nie potrafie się od niego uwolnić !

Uwielbiam przyrode ! Najbardziej urzekło mnie wędkarstwo rzeczne. Najczęściej można mnie spotkać nad Wisłokiem na odcinku Budziwój/Babica później na Sanie w Lesku oraz okolicach Wybrzeża a także nad rzeczką strug od mostu w Tyczynie w górę rzeki :) Jeśli chodzi o "bajorka" łowie na nich tylko wtedy kiedy rzeka pokazuje swe humory i nie daje sobie połowić :P Wtedy można mnie spotkać na Lipiu, kiedyś na stawach w Tyczynie kiedy była jeszcze jakaś ryba (dopóki jej nie wyłowili i nie zjedli :P). Odwiedzam też czasami łowisko komercyjne w Budach Głogowskich. Czasami stawy w Głogowie ale bardzo rzadko. Ulubiona metoda połowu ryb ? Uwielbiam gruntówke a najbardziej feedera :) kolejny jest spinning, który pochłania ostatnimi czasy niemal każdą wolną chwile (coś czuje, że przyszły rok będzie rokiem spinningu :)) wędkuje też na spławik ale tylko na zarośniętych zbiornikach i bardzo rzadko. Co jeszcze moge dodać mam niesamowite szczęście do łapania kleszczy :P w tym roku pobiłem swój rekord hehe naszczęscie bez jakichś większych problemów. Wiem, że sie rospisałem ale bardzo lubie rozmawiać ! Mógłbym gadać i gadać ! A potem na uczelnie zaspany :P Lubie pomagać więc w razie jakichs pytań prosze pisać śmiało :) Służe pomocą w dziedzinie medycyny i zoologiiii !

Jeszcze raz serdecznie witam i mam nadzieje, że współpraca będzie się kleiła bajecznie oraz, że będe mógł wziąć udział w stworzeniu SERWISU JAKIEGO JESZCZE NIE BYŁO ! Pozdrawiam panie i panów. Połamania na rybce i do zobaczenia nad wodą jak i na forum ! Bless :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i pozdrawiam. Nazywam się Paweł Krzyśko i chcę się przywitać.

Trochę o mnie :-)

Do wędkowania wciągnął mnie mój wujek, przyjeżdzał do mnie do pod rzeszowskiej wioski i zabierał mnie na weekend na rybki. Było to jeszcze w "zerówce". Jeździliśmy do jego rodziny nad Wisłok, do Wiśniowej koło Frysztaka. Tam złowiłem swojego pierwszego klenia, swoją pierwszą brzanę, tam pierwszy raz wpadłem do wody w gumiaczkach. Dla mnie te wyjazdy to było coś wspaniałego, nie mogłem się ich doczekać.

Po przeprowadzce do Rzeszowa, zamieszkałem nad Zalewem. Było to w drugiej klasie podstawówki. Zaczął się nowy rozdział w moim wędkowaniu, nowa woda, nowi kumple. Pomału dorabiałem się nowego sprzętu, szło na to całe moje kieszonkowe. Białe robaki kupowaliśmy w rzeźni na wiaderka (raz płukałem je w wannie i niewiem dlaczego zaczęły z niej uciekać, rozbiegły się po całej łazience). Codziennie drałowaliśmy na rowerach po kilkanaście kilometrów, aby dojechać nad wypatrzone miejsce.

W ósmej klasie podstawówki odkryłem San, było to podczas mojej pierwszej wyprawy pod namioty. Inna woda, inne możliwości. Z roku na rok nabierałem nowych doświadczeń. Poprzez masowe kupowanie prasy wędkarskiej poznawałem nowe metody, przynęty itd.

Obecnie jestem nałogowcem i chyba jestem chory, o rybach myśle częściej niż o seksie. Wszystko jest podporządkowane łowieniu ryb: nauka, praca, dom, nawet narzeczoną namówiłem na łowienie ryb.

Jeżeli chodzi o moje wyniki wędkarskie, to zbytnio nie mam się czym pochwalić. Złapałem wprawdzie kilka ładnych leszczy, kilka szczupaków, sandaczy, parę ładnych brzan, kleni, świnek. Preferuję jednak lekkie łowienie: D.S., lekki spining, spławiczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.