Skocz do zawartości

Brzana na spinning


rafaello

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym założyć nowy temat związany z połowem brzany na spining,przyłów czy regularne polowy.

Ja osobiście łowię na paprocha i uważam że to bardzo dobra technika połowu brzany,nawet w upalne południe..

Proszę o wyrażanie opinii na w/w temat oraz prezentację przynęt,teraz w zimowe wieczory można trochę wymienić się informacjami o Królowej podkarpacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początek tego filmu Strasznie ciekawy zwłaszcza pierwsze 40sek ,gdzie gość mówi że trzeba prowadzić przynętę jak najniżej i jak najwolniej ,przy czym gość trzyma kija w górze i kręci kołowrotkiem jak ja podczas polowania na bolenia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początek tego filmu Strasznie ciekawy zwłaszcza pierwsze 40sek ,gdzie gość mówi że trzeba prowadzić przynętę jak najniżej i jak najwolniej ,przy czym gość trzyma kija w górze i kręci kołowrotkiem jak ja podczas polowania na bolenia ...

Woblerek jaki stosuje "rafaello" przy swojej wielkości ma dość duży ster. Sądząc w/g. tego schodzi podczas pracy na jakieś 1m.-1,5m. Jak widać na filmiku woda pod mostem gdzie łowi nie jest zbyt głęboka (przebija nasłonecznione dno) więc może nie chcąc zaczepiać przy każdym obrotem korbki o dno prowadzi wobka nad samym dnem od czasu do czasu stawiając go na chwilę. Stąd może takie właśnie ustawienie kija podczas śmigania. Co do szybkości prowadzenia, to wszystko zależy od przekładni kołowrotka. Łowca wyrobił sobie taką "technikę" widać jak na tą wodę skuteczną. No ale skoro stoi ławica brzan, to i efekty muszą być współmierne do ilości ryb na łowisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero od zeszłego roku łowię brzany na spinning ale potwierdzę to co mądrzy w tym temacie mi mówili:

Latem, jak ciepło to wobler w rynnie jest niezastąpiony. Jesienią, jak chłodniej - guma na spokojnej wodzie zdecydowanie lepsza. Latem wcześnie rano albo w nocy nieduży woblerek płytko schodzący, na płytkiej wodzie w sąsiedztwie rynny też potrafi skusić.

Pora dnia bliżej nie określona - łowiłem wcześnie rano jak i w samo południe przy 30st w cieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 lata później...
  • 2 tygodnie później...

Ja pare dni temu wybralem sie na pstragi na pod Londynska rzeczke. Niestety zaden sie nie pojawli ale za to naogldalem sie brzan jak nigdy w zyciu! Pierwsza i najwieksza to chyba co najmniej z 80cm miala :eek: Bez kitu. Moglem sobie ja ogladac przed dluzsza chwile bo jakos sie nie bala. Niestety nie chciala w paprocha uderzyc. Moze dobrze bo sprzet chyba by tej proby nie wytrzymal. Gadalem z miejcowymi gruniciarzami ale w Ukeju brzan na spina sie nie lowi wiec mi nic mi nie podpowiedzieli. Niestety z tym lowiskiem problem jest taki, ze brzegi sa bardzo wysokie i nawet 2 m podbierak byl w kilku wypadkch za krotki. Do tego okolica jest okropna. Brod, smrod i smieci :( i nie moge pojac skad te brzany jak rakiety?

 

A wy chlopaki mozecie pochwalic sie brzanami z Wisloka? :) Ja swoja pierwsza do tej pory pamietam. Prawie mi wciagla wedka do wody. Na haczyku zolty serek. Siedzialem w krzakach na pradach wyzej Boguchwaly. To byly czasy :)

Edytowane przez Jaś _Wędrowniczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 lata później...

Dzisiaj woda przymącona po ostatnich deszczach , ale za to ryby większe. Dwie sztuki w granicy 70cm. Na fotografiach tylko pierwsza z ryb w różnych ujęciach.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.