Skocz do zawartości

Wędka na sandacza


Wilu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Mam dylemat co do zakupu kija typowo na sandacza. Będę łowił w szczególności na wisłoku w Rzeszowie (zalew i poniżej).

Myślałem nad zakupem Mikado Inazuma Flash Zander 229, cw 22. Tylko czy kij nie będzie za sztywny na tę żekę? Łowienie z opadu, ale również woblery. Doradźcie coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specem nie jestem, inni pewnie Ci lepiej doradzą, ale kijek wydaje mi się za krótki jak na łowienie z brzegu.

Jak dla mnie CW 22 nawet jak zawyżymy będzie za małe moje rippery ważą czasami po 15g bez uzbrojenia, koguty po 20-30g.

Kij na sandacza musi być sztywny - twardy pysk wymaga dobrego zacięcia

Edytowane przez patryn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zdecydować w takim razie czy wygoda i kij pod jeno konkretne łowisko, czy coś bardziej uniwersalnego.

Poczekaj na opinię kolegów z forum na pewno coś Ci doradzą.

Ja np. abstra***ąc od wszelkich wklejanek, blanków, kompozytów jak już nic nie pomaga i zero brań wyciągam starą 20 letnią wędkę z włókna szklanego, do tego kołowrotek karpiowy i przeczesuje dno za zębatymi, - taki zestawem to kowadło z dna podniesiesz tylko, ze żadnego brania nie poczujesz - tylko przypadkowe zacięcia jak sandacz złapie przynętę w tępo jej prowadzenia- ale takie łowienie to żadna przyjemność tylko poprawienie sobie ego , że jednak udało się coś złapać jak u innych pusto - więc nie polecam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam właśnie taki model Inazumy, 2,29 do 22g, i wydaje mi się że na rzekę jak Wisłok będzie ok, tak samo jak na łódkę na jakiś zaporowy zbiornik. Zaczynam nim łowić dopiero, nie jest znów taki sztywny,ale można go trochę przeciążyć nawet do 30gr. Do tej pory siadło mi na niego tylko kilka Pstrągów i Okoni, do których jest może ciut za sztywny, ale pod Sandacza będzie ok. A do gum do 15gr będzie się łowiło komfortowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamierzasz łowić również na woblery (polecam nocne łowienie) to sugeruję dłuższy kij.

Nie znam Twojego łowiska ale na rzece na opasce postawiony wobler wzdłuż brzegu skusił już nie jednego sandacza. Szczególnie w nocy sandacze można powiedzieć, że prawie wyłażą na brzeg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy 15g to nie za ciężko jak na płytki wisłok.

Ostatnio łowiłem właśnie wolberem przy pasie brzegowym i to tam wyciągałem sandacze. Łowiłem na kij zupełnie nie do tego, Savage Parabellum CC 210 cw 0-7. Brania praktycznie nie było czuć do momentu zacięcia, dlatego szukam czegoś co będzie dobre na tą rzekę + odczuje na nim delikatne brania sandacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.