Skocz do zawartości

Wiosenny zlot PSW Babica 2015.


geo

Rekomendowane odpowiedzi

Kroku, a gdzie będzie Gochu z Mapetem na „metodę” łowił? Na pustych stawach u Bielaka na wlocie do Leska? A reszta chłopaków? Gruntowców? Spławikowców?

Nie wszyscy łowimy jed(y)ną słuszną metodą – na muchę - i trzeba znaleźć jakiś kompromis.

A szybciej chyba Ty weźmiesz do ręki spinning jak gruntowiec muchówkę.

Ale taki Górny Wisłok – gruntowcy i spławikowcy i pływający spinningiści mają zbiornik i cofkę, brodzący spinningiści maja cofkę, Wisłok powyżej cofki i poniżej mostu w Rymanowie, a maszkarze No kill i rzekę powyżej cofki.

DO tego osoby towarzyszące mają Przełom Wisłoka w Rudawce, wodospad w Wisłoczku, stary młyn wodny w Rymanowie, oba Uzdrowiska.

Miejsca na biwakowanie sporo, okolica ciekawa, każdy ma jednakowo daleko, a ostatecznie jak ktoś nastawia się na łowienie – to z rana może i na San górski jechać, a przyjechać w południe na biesiadowanie.

No i jakaś komercja w okolicy z grubym karpiem jest jak się nie mylę, i smacznego tęczaka w okolicy na grilla można dostać bez problemu.

A jak nie to może San i stawy w Hłomczy (popraw mnie jak się mylę co do miejscowości)

No chyba że w tym roku spotkamy się gdzieś na dalekim wschodzie (nowe komercyjne, atrakcyjne głownie drapieżnikowe łowisko, San, itd.) albo dalekim zachodzie/południowym zachodzie – Wisłoka.

Albo na północy … w Leżajsku na Sanie… u Oktawiana w ogródku :D, na Florydzie czy jeszcze jakimś innym bajorku.

Podkarpacie ma z 400 km z północy na południe, z 200 w poprzek. Zawsze ktoś będzie miał dalej, ktoś bliżej, komuś metoda łowienia nie będzie pasować, ktoś będzie na swojej wodzie, a ktoś nie pojedzie bo nie będzie miał jak.

Ot cały urok zlotów ….

Z czasem pewnie wytypowane zostaną z 2-3 miejsca, i w konkursie wyłoniony zostanie zwycięzca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że Besko jak najbardziej się nadaje. Zbiórka i cała "właściwa integracja" np. przy woprówce. Dlaczego? Dużo miejsca, można zwodować pływadełka, jak również łowić z brzegu a i miejsce na ogień jest. Spining i mucha jak najbardziej poniżej i powyżej zalewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba dopiero poniżej mostu można, a jak powyżej zbiornika to nie wiem.

ps. tutaj masz link - poniżej mostu w Besku przynęty roślinne, powyżej tylko sztuczne.

No i masz jeszcze krótki kawałek z przepływem poniżej mostu w Pastwiskach - to jest formalnie już zbiornik Sieniawa.

pozdro,

LJ

Edytowane przez LuJu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszku a ja dzoniłem do mojego szamana w Utha i mi powiedział że może być różnie z pogodą.Tak cy owak w Besku będzie debeściarsko i ja to wiem chociaż nigdy na zlocie nie byłem ale na 10-siąte pisze się na 100%.Trochę trza jeszcze poczekać ale co zrobić jak jest tak daleko .

Pozdrawiam wszystkich naszych forumowiczy.

PS.

Tęsknota za krajem daje czasami popalić że he i dla Wszyskich:beer::beer::beer::beer::beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że Besko jak najbardziej się nadaje. Zbiórka i cała "właściwa integracja" np. przy woprówce. Dlaczego? Dużo miejsca...

Więcej miejsca i dogodnych stanowisk dla metod innych niż spining i do rozbicia obozu na ,,płaskim,, będzie koło kościółka.Jest tam dogodny parking,który pomieści ok.20 samochodów,do wody i zwodowania łódek kapinkę dalej niż z woprówki,ale przy tylu osobach nie będzie to stanowiło problemu;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej miejsca i dogodnych stanowisk dla metod innych niż spining i do rozbicia obozu na ,,płaskim,, będzie koło kościółka ...

Masz rację, jak będzie ok. 20-30 chłopa, na woprówce może być ciasno i jeszcze te wszechobecne tony śmieci pozostawione przez turystów.:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nocleg? Ale to chyba jednodniowy zlot:D Ta agroturystyka jest tuż opok woprówki jakby co. Myślę, że lepiej będzie mimo wszystko nad zalewem, koledzy którzy będą chcieli łowić stacjonarnie to raczej tylko na zalewie a kto będzie miał ochotę na spining czy muchę może te kilka km. podjechać wyżej czy niżej zapory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Wisła. Zrobimy najazd na miejscówki Grzegorza i spłoszymy mu trochę tych boleni?

Wierzę w możliwości organizacyjne Grześka i jego kolegów, wiec o przygotowanie miejsca zlotu jestem spokojny.

W maju może uda się nam jakiegoś bolka trafić. Oczywiście Grześ ma zakaz połowu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzystko zależy od stanu Wisły. Myślę że uniwersalnym miejscem mógł by być kanał połaniecki ze względu na to że przy podwyższonym stanie śmiało można tam wędkować, a i ryba cofa się do kanału. Dodatkowym atutem jest też nowy most na Wiśle tuż przy elektrowni. Myślę że w końcu uda mi się pojawić na tym zlocie. Takiej okazji było by żal opuścić, jeżeli oczywiście padnie na Wisłę.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze będę za Wisłą i oczywiście że się podzielę Leszku boleniami z tobą .Pod warunkiem że pójdziemy w przeciwnym kierunku;).

Natomiast chcę powiedzieć kilka ważnych rzeczy.O ile woda będzie dostępna, a wątpię by trafić na wiosnę, na dobrą klarowność i poziom Wisły. To na pewno nie będzie można dojechać w wiele miejsc z powodu podmokłych łąk i dróg.

Następnym problemem jest wąski zakres poławianych gatunków jeśli chodzi o kwiecień/maj.

Nad Wisłą pewnie lepiej byłoby się zastanowić w okresie urodzin PSW. Będzie można wtedy podnęcić za brzaną czy leszczem.Poszukać suma itp rzeczy. Miejsce wybierzemy takie by każdy miał dostęp do każdej ryby oraz techniki połowu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.