Skocz do zawartości

Opony letnie i zimowe


krs

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tak samo jestem zadowolony z Uniroyal Rainexpoert 3 na mokrym asfalcie auto trzyma się bardzo dobrze jak do tej pory na lepszych nie jeździłem. Na zimę już zakupiłem frigo 2 są to dobre oponki dają rade tańsze od innych zdecydowanie na pewno są lepsze też chętnie usłyszał bym inne propozycje Ja wybrałem tańszą dobrą oponę zastanawiałem się nad nokianami ale różnica w cenie była dość duża .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po wymianie opon, będzie to drugi sezon jak mój szmelcvagen toczył się będzie na Goodyear Ultra Grip 9.Moim zdaniem są to naprawdę dobre opony.Bardzo dobrze trzymają się asfaltu ,świetnie radzą sobie z breją pośniegową jak i na świeżym śniegu.Również komfort jazdy jest bez zastrzeżeń ponieważ są ciche.Wiadomo wyciszenie sharanów pozostawia duuużo do życzenia ale przynajmniej w tej kwestii nie dochodzą nam dodatkowe decybele.Polecam.

Stare opony letnie skończyły żywot na składziku zakładu wymiany opon .Kuszą mnie wspomniane Uniroyale RainExpert.I tu dylemat ...Czy szukać wyprzedaży (na pewno kilka zł w kieszeni) z tego roku czy zaczekać na numerek 2016?:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na Ultragripach7 ładnych parę lat, byłem zadowolony, obecnie muszę je wymienić, jako nowe było bardzo dobre po kilku latach wiadomo guma traci właściwości, nie jeździ się pewnie na mokrej nawierzchni i muszę pilnie coś kupić, kupiłbym Ultragripy 9 ale są z deka przydrogie jak na mój wóz który jest już nie pierwszej świeżości :D Może znowu zakupię Uniroyale np. MS Plus 77, zbierają dobre opinie, letnie są rewelacyjne może zimówki też takie będą, jeździ ktoś na zimowych Uniroyalach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że nie znam cen opon i ich nie sprawdzałem. Polecam oponę zimową"ULTRAGRIP ICE 2". Z pewnością sprosta wymaganiom nawet srogiej zimy. Ja osobiście musiałem iść na kompromis (ze względów ekonomicznych) i obecnie jeżdżę na oponkach wielosezonowych (letnio-zimowych) M+S FULDA TRAMP 4X4 YUKON. Sprawdzają się w terenie trudnym, błota, na śniegu i błotach pośniegowych jedynie na mokrej nawierzchni trzeba pamiętać by zachować odpowidni dystans od pojazdu z przodu podczas szybszej jazdy bo niema co liczyć na ABS. I drugi mankament to ze wzgl. na dużą rzeźbę jak dla mnie to są odrobinę za głośne (oczywiście w miarę wciskania pedału gazu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oponki zakupione i założone, zdecydowałem się ponownie na Uniroyal`e tym razem MS Plus 77. W porównaniu do letnich Rainexpert`ów mają mocniejsze boki, letnie są bardziej miękkie i wyglądają na delikatniejsze. Zimówki trafiły się produkcji francuskiej, letnie mam rumuńskie na które nie narzekam, są super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony zimowe powinny się nazywać śniegowe, bo tylko w takich warunkach lepiej sobie radzą. Na suchej nawierzchni mogą być nawet niebezpieczniejsze bo przy gwałtownym hamowaniu szybciej się topią. O wodzie nawet nie mówię bo zimówki są z zasady bardziej podatne na aquaplaning.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Panowie nadszedł czas zmiany opon na zimowe i ocena zużycia oponek letnich Uniroyal Rainexpoert 3 po pierwszym roku mogę ocenić że ubyło ok 50% bieżnika i jeszcze jeden sezon i po oponkach. Fakt jest że na mokrym nie miałem lepszych ale opona była oszczędzana i nie ruszałem z piskami według mnie zużycie jest nie wiarygodne. Zachwyt tą oponą mi minął i drugi raz bym nie kupił jak u was wygląda służycie tej gumy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejeździłem na letnich Rainexpertach 3 dokładnie pół roku, nie jestem akwizytorem i nie robię 300km dziennie, ale trochę się jeździ, codziennie mam też do przejechania niezbyt ciekawy odcinek drogi - kamienie, żwir itp. Jak na razie zużycia nie zaobserwowałem, specjalnie o nie dbam. Zobaczymy co z nich zostanie po przyszłym sezonie, bo pół roku to trochę mało na ocenę, na razie jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andrzejm jaki masz przebieg na tych oponach? w przybliżeniu.

Dużo nie jeżdżę mogłem zrobić z 7 tyś . Też jestem ciekawy czy te opony takie są czy moje auto tak tnie. Przyczepność na mokrym pomimo zużycia dalej świetna trudno wprowadzić w poślizg na mokrym asfalcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrd4 ze dwa tygodnie na kołach, bardzo dobrze się póki co spisują i na suchym i na mokrym, bardzo cichutka, zobaczymy jak się sprawdzi w warunkach typowo zimowych. Wcześniej miałem ultragripy 7 i jeśli chodzi o decybele to nokiany znacznie cichsze.

Edytowane przez lisses
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Całą zimę zastanawiałem się jakie letnie opony kupić i nie znalazłem nic tańszego o lepszych parametrach niż RainExpert 3. Kupiłem przez internet taniej o 80zł na komplecie niż w Handlopex-ie. Produkcja Republika Czeska, siódmy tydzień 2016 więc świeżutkie :D. Nie wszystkie sklepy internetowe podają datę produkcji opon, ten w którym kupowałem, podaje ale nie wszystkich opon niestety dlatego warto na to zwrócić uwagę. Mi szczególnie zależało na świeżych bo nie robię dużo kilometrów. Stare Dębica VIVO miały 11 lat (założone w fabryce), ciekawe czy Uniroyal-e tyle wytrzymają :D. Założyłem dziś letnie, może już nie sypnie śniegiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Najwyższy czas na zakup opon letnich do mojego Sharana, Jeżdżę sporo ok. 17-20 tyś /sezon ,autko też swoje waży .Zainteresowały mnie te 

http://www.opony.com/parametry-opony/nokian-line-195-65r15-95-h-xl#109332679

http://www.opony.com/parametry-opony/uniroyal-rainexpert-3-195-65r15-95-t-xl#109570998

Skłaniał bym się do tych pierwszych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.