Jump to content

Stary Wisłok


muniek126

Recommended Posts

Witam.

Mam pytanko czy ktoś łowił w meandrach Starego Wisłoka i czy wogóle tam coś jest?

Przeglądałem trochę zdjęć i zauważyłem iż miejscami to spore rozlewiska tylko pytanie jak głębokie i czy coś tam żyje poza żabami. Byłbym wdzięczny za każdą informację.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Żołwia widziałem w niedzielę na stawku w Boguchwale, zasuwał do wody aż miło. Myślałem, że są tam jakieś rybki ale woda kompletnie martwa i bardzo czysta, pewnie zostało jej tam z 0.5. Szkoda takiego miejsca. W domu przestudiwałem literaturę i okazało się, że to prawdziwy żółw błotny, nie jakiś uciekinier z hodowli. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Panowie wiem że nie w temacie ale czy ma ktoś informacje o stawach w Zarzeczu które znajdują sie lub znajdowały kilkadziesiąt metrów od Wisłoka. Nie byłem już tam kilka dobrych lat, pamiętam że były tam ładne karasie,liny,szczupaki. Czy ktoś wie jak sytuacja wygląda teraz ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Kilka ładnych lat temu było zatrzęsienie karasia okolice Woli Małej koło Łańcuta. Niestety potem wszystko pozdychało. Pamiętam jak na wiosnę po mroźnej zimie pełno tego pływało na powierzchni. Teraz nic tam nie ma, ale w tym roku miłe zaskoczenie, na Krzemienicy blisko MOPU (autostrada) są tam całkiem ładne zakola jeszcze pełne wody, na spinning padło kilka szczupaczków od 30 do 50cm. Bardzo dużo zaczepów, łowienie finezyjne ale zabawa super, wszystko wróciło do wody.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Byłem tam zobaczyć z dwa lata temu w okolicach strażowa o ile to ta sama woda to zarosniete to strasznie. Polazilem chwile , coś tam oczkowało pod drugim brzegiem, widzialem też kilka okoni. Myśle ze tam coś może czasem siedzieć.

Link to comment
Share on other sites

Hmmm a to ciekawe, w sumie w tym roku sezon zacznę dosyć późno, przez co pewnie nie będę robił opłat PZW, miałem skupić się na komercjach wszelakich ale teraz na pewno odwiedzę starorzecza. A pytanie do forumowiczów , znacie jeszcze jakieś zbiorniki nie podlegające dyrektywie PZW w okolicach Rzeszowa?   

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy