Skocz do zawartości

Glinianka w Woli Mieleckiej


geo

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dwa dni temu na tym zbiorniku, moim celem były wzdręgi na muchę, niestety nie chciały współpracować:(tylko jedna dała się przechytrzyć, ale za to ku mojemu zdziwieniu złowiłem kilka małych boleni:eek: na schuara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Ja też byłem dzis między 12-16 i nie mogę powiedzieć że nie brały, malutkie bo malutkie ale pare ulkejek i płotek na spławik na pinke, i 3 leszczyki takie po12 cm na grunt na białego a koledzy ze mną mieli podobnie. Falki denerwowaly bo wiaterek za silny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Jeśli by ktoś był zainteresowany przedstawię niestety nie forum a osobiście,zapraszam do mnie.Jedna z linii brzegowych należy do mnie.Jeśli chodzi o moją stronę dbam tylko o to by nikt nie zostawiał śmieci.

Grzesiu kusisz propozycją linii brzegowej - myśle, ze warto wpaść z grillem i kiełbaską - może zimnym :beer:

tylko te biedne burze :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karpie tam już były 20 lat temu wycierały się same potem liny. Zbiornik nie był jeszcze całkowicie zalany. Szczupaki i cała reszta pojawiły się trochę później. Rybka na pewno jest i to różna ale sam większej nie złowiłem i nie znam osoby, której by się to udało. Miejsce trudne, jak napisał Geo dno dosyć zróżnicowane ale jest spokojnie i ładnie zwłaszcza przy zachodzie słońca. A tak przy okazji dbajmy o czystość tego miejsca bo z tym bywa różnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karpie tam już były 20 lat temu wycierały się same potem liny. Zbiornik nie był jeszcze całkowicie zalany. Szczupaki i cała reszta pojawiły się trochę później. Rybka na pewno jest i to różna ale sam większej nie złowiłem i nie znam osoby, której by się to udało. Miejsce trudne, jak napisał Geo dno dosyć zróżnicowane ale jest spokojnie i ładnie zwłaszcza przy zachodzie słońca. A tak przy okazji dbajmy o czystość tego miejsca bo z tym bywa różnie!

Pamiętam czasy (jakieś 20 lat wstecz) kiedy glinianka zaczęła nabierać wody, a tym samym rozmachu.Na myśli mam zarybienia przez ludzi z cegielni.Później toczyło się to swoim życiem.Woda na wiosnę się podnosiła i zalewała malownicze oczka, o promieniu czasami 4-5 metrów.W oczkach dno było zarośnięte moczarka a woda miała akwaryjne temperatury.Było tysiące małych karpików,niestety dużo nie przezywało pierwszej zimy.okonie szczupce płocie przypływały z pobliskiego kanału. Wpuśćliliśmy tam metrowego szczupaka,kilka sumów,masę leszczy i innych znad Wisły z wysychających dołków wiślanych.Jak jest teraz??Na pewno lepiej niż na nie jednym łowisku PZW!.Oby tylko kiedyś nie trafiło to w ich ręce.Pomimo presji wędkarzy zazwyczaj bez kart i tak zbiornik sobie radzi.Z batem można połowic od uklejki po ładne leszczyki.Są tam amury,karpie oczywiście w niedużych ilościach;).Widywałem ładne szczupaki i inne gatunki ryb.Po ostatnim zalaniu przez Wisłokę pojawił się kleń,boleń,jaź. NAJWAŻNIEJSZE CO DO POŁOWÓW,ZBIORNIK JEST TRUDNY TECHNICZNIE;)

Co do czystości to powiem jedną ciekawostkę .Jak na tą presję na tym zbiorniku,jestem mega zaskoczony że tych śmieci jest i tak nie dużo!!!!!:DLudziska potrafią składać je w jednym miejscu i często zrobić palenisko na którym to ktoś zawsze spali.Polecam na relaks bo jak kolega @apleszka pisze jest spokój i fajny zachód słońca nad pobliskim lasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Podejrzewałem co jest problemem.Może automatycznie takie osoby powinny być usuwane z forum?

Regulamin jest jasny.Więc osoba uczestnicząca w "forumowym życiu" powinna się podporządkowywać pewnym wymaganiom.Jeżeli nie jest zdolna to dziękujemy w 3 prostych krokach;

-przywitanie,

-złamanie regulaminy w sposób drastyczny,

-wyjazd z forum.

Jestem świadomy tego że są to osoby które etykę wędkarska,limity,przepisy itp rzeczy maja za nic.Są to niestety minusy forum,oczywiście nie tylko naszego-każdego.Internet daję świadomość bezkarności.Lecz na litość boską jak gość wystawia fotki totalnej rzeźni to chyba sprawa jest oczywista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również kiedyś dałem ciała na jednym z forów co wynikało z nieznajomości regulaminu- dostałem wtedy ostrzeżenie. Nauczyło mnie to że za każdym razem gdy ma się styczność z nowym ,,forum'' najlepiej zacząć od przestudiowania regulaminów oraz panujących zasad czy też obyczajów . Tyle odemnie poza tematem :cool

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

dziś o 12 bylem na chwilkę na gliniance testować nowe blachy i podjechało terenowe auto na rejestracjach TSA wypadło 3 facetów w gajerach i kulturalnie i milo zagadali do mnie czy są tu ryby itp. oczywiscie mowie ze są tyle ze nikt o to nie dba nie zarybia taka gadka szmatka i mówią ze sa z jakiegoś magistratu-urzędu czy coś nie znam sie na tym :D i przyjechali z rzeczoznawcą bo teren idzie na sprzedaż, pytam czy będzie tu łowisko czy coś innego, mówią ze plany są zrobienia tu jakiegoś ośrodka i ze jak najbardziej zostanie łowisko ale bez szczegółów opowiadali mieli plany terenu znali głębokości robili dożo fotek obeszli całość dookoła i :eek:pytali czy to prawda ze jest tu zatopiona koparka :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.