Skocz do zawartości

Opłaty 2011


redfer

Rekomendowane odpowiedzi

Eeeeee coś Ci się pomieszało, a niby z jakiego powodu, jeśli w 2010 byłem członkiem PZW to mam czas na wniesienie opłaty członkowskiej do końca kwietnia 2011 niezależnie od okręg w jakim tego dokonam, a i legitymacji nie muszę wymieniać chyba, że skończy się w niej miejsce.

no to pewnie coś mi sie faktycznie pomieszało....już nie wiem jakim jestem "członkiem" i za co jest opłata :)) czy za członkostwo w PZW czy za członkostwo w kole

To ja w takim razie "spadam" do Krosna albo Przemyśla.....to gdzie można zrobić nowe opłaty ?...podobno u p. Zdzisia ?:)

Edytowane przez jaros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż nie wszystko mi się podoba co się dzieje w okręgu rzeszowskim,to jednak w nim pozostane. Moje wędkowanie w 99% ograniczy się do tych wód i przepisywanie się do innego okręgu nie poprawi jakści łowisk na których wędkuje. A władze mamy takie jakie sobie wybraliśmy.Gdy przyjdzie czas wyborów w kołach to idźcie koledzy na zebrania,zmieniajcie,

kandydujcie do władz kół,będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż nie wszystko mi się podoba co się dzieje w okręgu rzeszowskim,to jednak w nim pozostane. Moje wędkowanie w 99% ograniczy się do tych wód i przepisywanie się do innego okręgu nie poprawi jakści łowisk na których wędkuje. A władze mamy takie jakie sobie wybraliśmy.Gdy przyjdzie czas wyborów w kołach to idźcie koledzy na zebrania,zmieniajcie,

kandydujcie do władz kół,będzie lepiej.

Popieram.Mamy takie władze jakie wybrali przedstawiciele naszych kół:(.Czy ktoś przeniesie się do innego okręgu czy nie nic to nie zmieni, a tylko jak napisał Zbigniew powoduje obniżenie jakości naszych łowisk na których z racji odległości od miejsca zamieszkania spędzamy przeważającą ilość czasu.

Każda kadencja kiedyś się kończy:) i to od nas zależy jaka będzie przyszłość.

A tak reasumując jesteśmy dorośli i sami odpowiadamy za własne decyzje czy się to komuś podoba czy nie. Ja tak jak Zbigniew na następny rok Rzeszów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@redfer,@Zbigniew,z całym szacunkiem do Waszej "lokalnej lojalności" ale jest masa wędkarzy w naszym Okręgu,którzy wędkują nie tylko na naszych wodach i właśnie dla nich proponowana przez Was opcja jest NAJGORSZA Z MOŻLIWYCH!Każdy z nas w przeważającej części,chce uprawiać to hobby w jak najlepszych warunkach (łowiskach).Niestety ,Okręg rzeszowski posiada naprawdę niewiele łowisk a co najgorsze w tym wszystkim jeszcze się ich pozbywa.Kto czuje w sobie powołanie "społecznika" niech aktywnie działa w strukturach PZW ale śmiem twierdzić że większość takiego powołania nie czuje.To nasz Okręg ma nam zapewnić jak najlepsze warunki a nie odwrotnie.Dlaczego w innych okręgach opłata nizinna kształtuje się na poziomie 90-100 zł a u nas wy...li na 132 zł?Za jednym zamachem podnieśli nizinne i górskie o 62 zł:eek:.Wód przybyło?:mad:.Dla tego że wiedzą ,że jak co roku,cała "szara masa" przyjdzie do skarbników,popłacze po ujada i zapłaci!Dla tego dla mnie jak na razie najlepszą opcją jest przeniesienie się do Przemyśla (porozumienie z Krosnem i Tarnobrzegiem!) a u nas zrobienie dopłaty na nizinne.Żadnych sentymentów!Też potrafię liczyć a dalsze wspieranie finansowe czegoś co niewiele oferuje w zamian ,może jedynie jakieś "ochłapy" skończyło się!Moje fundusze też są ograniczone.

Każda kadencja kiedyś się kończy i to od nas zależy jaka będzie przyszłość.

A tak reasumując jesteśmy dorośli i sami odpowiadamy za własne decyzje czy się to komuś podoba czy nie.

W jakiej rzeczywistości ty żyjesz?Ważniejsze funkcje w organizacji są "dożywotnie" a śmiem twierdzić że niekiedy "dziedziczone".:D

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@redfer,@Zbigniew,z całym szacunkiem do Waszej "lokalnej lojalności" ale jest masa wędkarzy w naszym Okręgu,którzy wędkują nie tylko na naszych wodach i właśnie dla nich proponowana przez Was opcja jest NAJGORSZA Z MOŻLIWYCH!Każdy z nas w przeważającej części,chce uprawiać to hobby w jak najlepszych warunkach (łowiskach).Niestety ,Okręg rzeszowski posiada naprawdę niewiele łowisk a co najgorsze w tym wszystkim jeszcze się ich pozbywa.Kto czuje w sobie powołanie "społecznika" niech aktywnie działa w strukturach PZW ale śmiem twierdzić że większość takiego powołania nie czuje.To nasz Okręg ma nam zapewnić jak najlepsze warunki a nie odwrotnie.Dlaczego w innych okręgach opłata nizinna kształtuje się na poziomie 90-100 zł a u nas wy...li na 132 zł?Za jednym zamachem podnieśli nizinne i górskie o 62 zł:eek:.Wód przybyło?:mad:.Dla tego że wiedzą ,że jak co roku,cała "szara masa" przyjdzie do skarbników,popłacze po ujada i zapłaci!Dla tego dla mnie jak na razie najlepszą opcją jest przeniesienie się do Przemyśla (porozumienie z Krosnem i Tarnobrzegiem!) a u nas zrobienie dopłaty na nizinne.Żadnych sentymentów!Też potrafię liczyć a dalsze wspieranie finansowe czegoś co niewiele oferuje w zamian ,może jedynie jakieś "ochłapy" skończyło się!Moje fundusze też są ograniczone.

W jakiej rzeczywistości ty żyjesz?Ważniejsze funkcje w organizacji są "dożywotnie" a śmiem twierdzić że niekiedy "dziedziczone".:D

Witam

Ja podałem wariant dla tych co głównie wędkują na wodach Rzeszowa.Natomiast jesli każdy będzie myślał w ten sposób że funkcje są "dożywotne" to tak będzie naprawdę bo nikt za nas tego nie zmieni.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikogo nie namawiam do pozostania w okręgu rzeszowskim, napisałem tylko że dla mnie oferta tego okręgu jest mimo wszystko najkorzystniejsza.Oczywiście jeżeli ktoś często wędkuje poza wodami okręgu, to niech sobie przeliczy koszty i podejmie właściwą decyzję.

A teraz na temat tych dożywotnich władz kół i okręgu.Będę pisał na podstawie doświadczeń z mojego koła nr.18 w Leżajsku.W kole jest około 500 członków a na zebrania sprawozdawczo-wyborcze przychodzi niecałe 10%.Także zbierając ekipę 25 wędkarzy którzy chcą radykalnie zmienić działanie koła (PZW), można przegłosować takie cuda o jakich nam się nie śniło.W ten sposub można pozmieniać władze w kole a co za tym idzie również i w okręgu, jeżeli w innych kołach też by tak zrobiono.Niestety większość tych "dobrych wędkarzy" ma to daleko w du..e i w tym czasie woli jechać na ryby czy pójść na piwo.Prawdopodobnie w innych kołach jest podobna sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@redfer ale tu myślenie z tym faktem nie ma nic wspólnego,ta jest!Popatrz w swoim kole jak długo niektórzy działcze zajmują swoje stanowiska.

No tak tylko ktoś ich wybierał.Jeśli chodzi o moje koło to prezes jest 2 kadencje i szkoda że łapie tylko na zbiornikach i interesują go tylko karpie.Mieliśmy kiedyś fajnego prezesa który naprawdę walczył o uatrakcyjnienie naszych łowisk np. o pstrągi ale w pojedynkę co mógł zrobić jeśli "leśne dziadki" z okręgu zawsze go przegłosowały:mad:.Dobrze że udało się chociaż wprowadzić górne wymiary na naszych łowiskach bo taka była uchwała koła i okręg musiał się zgodzić:D.

Ale trzeba myśleć pozytywnie i wierzyć że kiedyś będzie lepiej:rolleyes: ( tylko aby jak najszybciej )

Pozdrawiam i życzę wszystkim spokojnych i zdrowych świąt !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,zmieniła się składka na zbiorniki w okręgu tarnobrzeskim wynosi ona 160zł na wszystkie dołki miedzy innymi Wilcza Wola,Janów Lubelski,Szymanowice i kilka innych zbiorników.

Czy to info jest 100% pewne ?

Jest gdzieś info na necie ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dzwoniłem do dyrektora Figacza z tarnobrzeskiego okręgu i powiedział mi to co napisałem wyżej,myślę że jedna stawka na wszystkie zbiorniki jest korzystna dla nas tym bardziej że są to dość ciekawe łowiska.Pozdrawiam Piotrek.

Jeśli tak to dobra wiadomość.

Pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pebar

Wczoraj dzwoniłem do dyrektora Figacza z tarnobrzeskiego okręgu i powiedział mi to co napisałem wyżej,myślę że jedna stawka na wszystkie zbiorniki jest korzystna dla nas tym bardziej że są to dość ciekawe łowiska.Pozdrawiam Piotrek.

W takim razie ile wyniosą w tarnobrzeskim wszystkie opłaty łącznie z członkostwem?Pytam ponieważ zmieniam okręg i szukam najlepszego rozwiązania.I jeszcze odnośnie porozumień a w szczególności z Przemyślem.Na jakie wody jest ono zawarte?Czy obejmuje również zbiorniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie na stronie Pzw Tarnobrzeg nie ma umieszczonych opłat na 2011r ja nie zmieniam koła dopytywałem dyrektora głównie o zbiorniki jak chcesz wiedzieć coś więcej o pełnych opłatach to dzwoń do zarządów kół będziesz miał wiadomości z pierwszej ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ile wyniosą w tarnobrzeskim wszystkie opłaty łącznie z członkostwem?Pytam ponieważ zmieniam okręg i szukam najlepszego rozwiązania.I jeszcze odnośnie porozumień a w szczególności z Przemyślem.Na jakie wody jest ono zawarte?Czy obejmuje również zbiorniki?

Na 2011 Tarnobrzeg wszystkie wody 200zł.Jesli chodzi o porozumienie z Przemyslem to w2010 trzeba było doplacić coś okolo 30 zl

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@beret,odłóż na bok sentymenty! Na Akacjowej jakoś sentymentu nie czują względem swoich członków,ustalając składki.Będziesz chciał wędkować w rzeszowskim to zrobisz sobie dopłatę.Tak czy inaczej,bajorka będą chcieli utrzymać bo inaczej popłyną tylko pytanie jakim kosztem?Na sto procent,kosztem członków, ale jeżeli ktoś choć trochę myśli to na pewno nie da się rżnąć w d...ę:mad:.Z dość pewnych źródeł wiem że tego roku "jedynka" straciła ponad 60 członków a przyjęto coś około 50-ciu dusz:D(prawdopodobnie w większości to poniżej 16 lat),tylko tak dalej:D.

A co do imprez to zapewniam Cię że organizowane przez PSW niczym nie ustępują tym organizowanym przez koło,zapytaj @Sikse to Ci powie:D.

Rapala nie mam sentymentów do Akacjowej,a do kolegów z koła za to co robią by w mojej okolicy wędkarstwo się rozwijało.Gdybym miał chais by opłacić sobie dwa okręgi (wody) to wiele bym się nie zastanawiał.O moim podejściu do zbiorników o.Rzeszów wypowiadałem się nie raz i moje zdanie się nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@beret bardzo dobrze Cię rozumiem ja wekuję od 28 lat,jestem członkiem O.rzeszowskiego ale łowię także na wodach przemyskich i tarnobrzeskich.Do zmiany członkostwa zmusił mnie tego roku nasz "kochany" okręg brakiem porozumień z ościennymi okręgami!Jakoś inne okręgi potrafią się dogadać między sobą aby ich członkowie byli zadowoleni,tylko nie nasz!Dobrze to rozumiem że ktoś może nie mieć kasy na opłaty kilku składek okręgowych ale od tego są właśnie porozumienia.Rzeszów,odkąd pamiętam, zawsze miał z tym problemy i nie wierzę że zawsze to przez "innych",przecież korzyści są dwustronne.No tak ale przecież mamy porozumienie ze Ścianą Wschodnią!Tak że po robocie w autobusik i na kilka godzin do Białegostoku na rybki:D.Nikogo nie namawiam do zmiany okręgu jeżeli większość czasu wędkuje u nas bo to z czysto logicznego punktu nie ma najmniejszego sensu.Czy u nas opłatę czy gdzie indziej dopłatę zabuli 132 za nizinne i 172 za górskie.Ja przenosząc się do Przemyśla też zapłacę te 132 zł dopłaty do naszych nizinny ponieważ też tu wędkuję ale Krosno (prawdopodobnie też Tarnobrzeg) "nizinne" mam za darmo w ramach porozumienia przemysko-krośnieńskiego i ot mi właśnie chodzi!;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chlopy poco tu sie sprzeczac i tak cza oplacic karte czy to bedzie rzeszow czy tarnobrzeg ja i tak place co roku 300 zl a czy ruznica 20 czy 50 czy 100 zl to jeden h j boi tak wiecej przejerzdze iprzepije chyba ze ktos sie liczy z groszem to niech w domu siedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kreator, zgadza się, że kartę i tak trzeba zapłacić.Jeżeli chodzi o mnie zapłacę ile będę musiał bo nie zamierzam kryć się po krzakach. Wszystko zniosę ale nie to , że Okręg Rzeszów robi ze mnie frajera. Co mają mi do zaproponowania za kasę, którą wpłacam-kilka "kaczych dołków" obleganych przez łowców mięsiarzy?Wisłok,Strug itp to inna sprawa. Dlatego płacąc składki w Przemyślu czuję się o.k bo to co mi oferują za moje pieniądze jest uczciwsze niż w O.Rzeszów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w koncu ile cza bedzie za wszystko zazplacic w Rzeszowie ?:(

Według moich obliczeń przedstawia się to następująco.

Składka członkowska pełna - 62 zł

Składka na wody nizinne Okręgu 132 zł (w tym masz już gratis wszystkie bajorka w okręgu:D:D)

Razem wychodzi 194 zł, a jak chcesz mieć opłacone wody górskie, to musisz doliczyć jeszcze 40 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według moich obliczeń przedstawia się to następująco.

Składka członkowska pełna - 62 zł

Składka na wody nizinne Okręgu 132 zł (w tym masz już gratis wszystkie bajorka w okręgu:D:D)

Razem wychodzi 194 zł, a jak chcesz mieć opłacone wody górskie, to musisz doliczyć jeszcze 40 zł.

Ok. Dzieki. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.