Skocz do zawartości

Opłaty 2011


redfer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Opłaciłem dzisiaj nizinne na okręg rzeszowski - kosztowało mnie to 194 złote + 11 złotych fundusz koła ("Jedynka").

Co do wspominanych w poprzednich postach zezwoleń oraz nowych regulaminów, to wszystko jeszcze jest w drukarni - do 20 stycznia br. możemy więc łowić bez rejestrów (zapewnienie prezesa, że straż nie bedzie za to dawać do tego czasu mandatów) ale później ci, którzy wcześniej opłacili składkę muszą zaopatrzyć się w takowe dokumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... do 20 stycznia br. możemy więc łowić bez rejestrów (zapewnienie prezesa, że straż nie bedzie za to dawać do tego czasu mandatów) ...

Dla wiedzy kolegów WAŻNA INFORMACJA - obowiązek wydawania tych „pozwoleń” narzuca Ustawa z dnia 18 kwietnia 1985 r. o Rybactwie Śródlądowym i Ustawa z dnia 24 września 2010 r. o zmianie Ustawy o Rybactwie Śródlądowym z datą obowiązywania 27.11.2010. O ile już nabyte uprawnienia na rok 2010 nie powinny być utracone (i nie były), to już po 31.12.2010 PZW zezwalając na wędkowanie po tym terminie bez „pozwolenia” łamie prawo, a wraz z PZW łamią prawo wędkujący wędkarze ... jak trafi się kontrola z PSR to może być różnie jako, że Urzędnik Państwowy nie może brać udziału w łamaniu prawa i przymykać oko na takie zachowanie.

FRAGMENTY USTAWY: „ust. 2. Amatorski potów ryb może uprawiać osoba posiadająca dokument uprawniający do takiego połowu, zwany dalej ,,kartą wędkarską" lub ,,kartą łowiectwa podwodnego", a jeżeli połów ryb odbywa się w wodach uprawnionego do rybactwa - posiadająca ponadto jego zezwolenie.

ust. 2a. Posiadanie zezwolenia, o którym mowa w ust. 2, potwierdza dokument wydawany przez uprawnionego do rybactwa w obwodzie rybackim określający podstawowe warunki uprawiania amatorskiego połowu ryb ustalone przez uprawnionego do rybactwa wynikające z potrzeby prowadzenia racjonalnej gospodarki rybackiej w tym obwodzie rybackim, uwzględniającej

w szczególności wymiary gospodarcze, limity połowu, czas, miejsce i technikę połowu ryb. Zezwolenie może także wprowadzać warunek prowadzenia rejestru amatorskiego połowu ryb,

a w przypadku wprowadzenia tego warunku, określać sposób prowadzenia tego rejestru.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A skąd taka kwota ? Ja płaciłem 194 zł bez górskich.

Pozdrawiam

P.S.Może te 10zł różnicy to fundusz koła ? ale to ustalają sami wędkarze na zebraniach.

Pozdrawiam

Nie wiem z skąd taka kwota ja nie płaciłem tylko byłem dziś zapytać w jednym ze sklepów wędkarskich w Dębicy i taką odpowiedz usłyszałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam trochę inne pytanie odnośnie opłat. jako ze jestem jeszcze "młody" to przysługują mi ulgi ponieważ jestem jeszcze uczniem. dokładniej robię studium ( szkoła policealna) ale mniejsza już z tym przejdę do mojego problemu: szkołę kończę w czerwcu a ważność legitymacji do 30 września. i tutaj nasuwa się pytanie jak mam zrobić opłaty? płacić pełna składkę ? czy ulgowa i wtedy przysługuje mi łowienie tylko do końca ważności legitymacji ? czy będę mógł do końca sezonu łowić na opłatach ulgowych:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej ponawiam pytanie....Czy zmieniając koło nie należy wnieść nowej opłaty członkowskiej ?

Legitymacja członkowska jest wydana dla konkretnego koła, zmieniająć je wyrabiamy nową legitymacje , czyli nowe członkowstwo + 25 zł. + 5 zł. legitymacja ? W końcu wszystkie znaczki są w legitymacji członkowskiej a nie w karcie wędkarskiej ?

Pozdrowienia dla wszystkich forumowiczów i zyczenia ...TAKIEJ RYBY ! w 2011 r

Ja chyba wybiorę Przemyskie...jakoś tam najwięcej przebywam.tylko dlaczego za Wisłok mam płacić 132 zł ?!.dziadki z Akacjowej zrobili Prima Aprilis coś wcześnie w tym roku !

Edytowane przez jaros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę, wspomniana przez ciebie opłata członkowska nie dotyczy danego koła/okręgu a raczej przynależność do PZW jako całej organizacji. Z tego względu opłatę członkowską wnosi się wtedy, gdy nie było się lub przestało się być członkiem PZW (np. wstępując do PZW po zdanym egzaminie lub po 30 kwietnia, jeśli nie opłaciło się do wtedy składki na dany rok).

Co do samej kwestii zmiany przynależność do okręgu PZW, to nie ma potrzeby wymiany legitymacji - początkowe strony tejże zawierają wolne miejsce na wpisanie zmiany przynależności do okręgu/koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę, wspomniana przez ciebie opłata członkowska nie dotyczy danego koła/okręgu a raczej przynależność do PZW jako całej organizacji. Z tego względu opłatę członkowską wnosi się wtedy, gdy nie było się lub przestało się być członkiem PZW (np. wstępując do PZW po zdanym egzaminie lub po 30 kwietnia, jeśli nie opłaciło się do wtedy składki na dany rok).

Co do samej kwestii zmiany przynależność do okręgu PZW, to nie ma potrzeby wymiany legitymacji - początkowe strony tejże zawierają wolne miejsce na wpisanie zmiany przynależności do okręgu/koła.

Stawiam na twoje twierdzenie. Miałem oczka w 2005 i 2007 roku w opłatach i za każdym razem potem płaciłem 25 pln wpisowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niedowiarek dalej drązy...:)

Legitymacja jest wydana z konkretnego koła....rzeszowskiego. Zmieniająć przynalezność , zmieniamy członkostwo czyli koło. Stara legitymacja idzie do kosza... W to miejsce jest wypisywana nowa z członkostwem w nowym kole czyli wnosimy opłatę za nowe członkostwo

Dzieki Dzach....jedyny co popiera moje rozumowanie. Żyje juz trochę na tym świecie i chyba interpretuję dobrze przepisy ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło wędkarskie jest lokalną jednostką reprezentującą okręg PZW na którego terenie się znajduje. Stawki opłat za wędkowanie ustala ZG PZW (składka członkowska) oraz właściwy okręg (składki okręgowe). Te dwa "znaczki" są wymagane dla każdego wędkarza w strukturach PZW. Koła mogą jedynie do tych dwóch opłat dołożyć opłatę obejmującą wyłącznie jego członków (tzw. fundusz koła), która zależnie od uchwały danego koła służy na jego konkretne cele (dodatkowe zarybienia, budowa stanicy wędkarskiej, wsparcie dla SSRyb, itp.).

Zgodnie z powyższym:

- zmiana koła w obrębie tego samego okręgu nie pociągnie za sobą żadnych zmian, poza ewentualną różnicą wynikającą z różnych składek na fundusz danego koła;

- zmiana koła oraz okręgu spowoduje, że najprawdopodobniej zmieni się wysokość składki okręgowej i/lub funduszu koła;

Opłatę członkowską wnosi każdy, kto płaci składkę po 30 kwietnia danego roku (patrz statut PZW) bądź po raz pierwszy wchodzi w struktury PZW. Dzieje się tak dlatego, że składka członkowska odnosi się do ogólnej przynależności do PZW, a nie jak sugerujesz - przynależności do konkretnego okręgu. Co do samej legitymacji, to konieczność jej wymiany nie wynika raczej ze względu na zmianę przynależności do danego okręgu PZW a raczej np. dlatego, że brak w niej miejsca na znaczki. W niektórych okręgach dostaniesz ją za darmo, w innych być może za opłatą.

Sam przenosiłem się z koła w Brzozowie (okręg Krosno) do koła w Rzeszowie. Zmiana była bezbolesna i oprócz wniesienia opłat właściwych dla ZO PZW Rzeszów, wypełnić musiałem swoją kartę ewidencyjną. O ile się nie mylę, mój obecny okręg powiadomić miał Krosno, że zmieniłem przynależność. W tym roku również wymienić musiałem legitymację (10 lat przynależności i brakło miejsca) za co nie poniosłem żadnych dodatkowych kosztów.

PS. Szczegóły co do opłat i zmiany przynależności najlepiej wytłumaczą w okręgu do którego zamierzasz się przenieść - z przyjemnością powitają każdą nową osobę:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisze Mr. R płacąc składkę Członkowską w pierwszej kolejności deklarujemy przynależność do PZW. O przynależności do koła i okręgu w praktyce decyduje "miejsce” opłacania tejże składki członkowskiej (konkretne koło). Mr. R tak zwana opłata okręgowa jest wymagana tylko w przypadku łowienia na wodach danego okręgu i nie określa w żaden sposób przynależności do struktur okręgowych. Można być członkiem PZW z przynależnością do np. okręgu Rzeszów (opłacona składka członkowska w jednym z kół „rzeszowskich”), a łowić tylko na j. Solińskim i mieć opłatę okręgową na wody nizinne w okręgu Krosno. Zmiana barw klubowych na inny okręg nie pociąga za sobą konieczności opłaty wpisowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co dają porozumienia międzyokręgowe? Jestem z Okręgu TBG i chciałbym połowić na zbiornikach Okręgu Rzeszowskim. Czy muszę wnosić jakąś dodatkową opłatę aby połowić na zbiornikach? Z góry dzięki za odpowiedź.

ps. swoją drogą to jest Wielki bajzer z tymi porozumieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zacząłem narzekać na okręg Krosno,że podnieśli dniówkę na górskich o 50%( z 20 na 30 zł), a tu nagle na stronie naszego okręgu widzę::eek:

Składki 1- dniowe

Wszystkie wody Okręgu

32,00

Wszystkie wody nizinne Okręgu.

22,00

Biorąc pod uwagę atrakcyjność wód, ciągle wychodzi na to że w Krośnie jest super tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zacząłem narzekać na okręg Krosno,że podnieśli dniówkę na górskich o 50%( z 20 na 30 zł), a tu nagle na stronie naszego okręgu widzę::eek:

Składki 1- dniowe

Wszystkie wody Okręgu

32,00

Wszystkie wody nizinne Okręgu.

22,00

Biorąc pod uwagę atrakcyjność wód, ciągle wychodzi na to że w Krośnie jest super tanio.

Jutro pewnie się załamię jak usłyszę ile Okręg TBG chce za wody górskie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zacząłem narzekać na okręg Krosno,że podnieśli dniówkę na górskich o 50%( z 20 na 30 zł), a tu nagle na stronie naszego okręgu widzę::eek:

Składki 1- dniowe

Wszystkie wody Okręgu

32,00

Wszystkie wody nizinne Okręgu.

22,00

Biorąc pod uwagę atrakcyjność wód, ciągle wychodzi na to że w Krośnie jest super tanio.

Nie tylko na górskie podnieśli ale i nizinne poszły u nich o te 50%,jednak i tak taniej niż w Rz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.