Jump to content

Mój KILER roku 2015?


seba77

Recommended Posts

Witam. Wiem, że pewnie nie każdy będzie chciał zdradzić swojego kilerka...U mnie w tym roku na kropka sprawdził się Leszkowy kropek(w ubiegłych latach szerszeń).Na szczupaczki i sandacze gumy mikado fishanter no i mamby z dragona:) Innych rybek specjalnie nie łowiłem więc nie będę się wypowiadał...Proszę o swoje sugestie nie tylko spinningowe...

Edited by seba77
Link to comment
Share on other sites

A w sumie sam jestem ciekawy :D U mnie na kleniach rządziły mikro wobki Hand Made różnych strugaczy, głównie Dzięcioła. Okonie lubiły jaskółki phoenixa, ale ewidentnie najlepiej gryzły na Izi szajnery :D Na spławik znowu od tego roku na letnie miesiące pszenica stała się moją ulubiona przynętą na grube płocie, a i trafiały się fajne świnie i klenie. :) Szkoda, że nie mam zdjęć bo trafiały się naprawdę płocie po 35cm ale łowiłem głównie na wypuszczankę brodząc więc bałem się wyciągać telefon :)

Edited by Kaskader
Link to comment
Share on other sites

2 najwieksze kropki wyciagniete na strzeble Tomka woblery TG, ktorego nikomu chyba nie trzeba przedstawiac...na klenie Rapala count down 5cm blake...a na szczuple i okonie cannibal od savage gear w kolejnosci fluo glow, firetiger,clown,perch i black and white :D:cool::beer:

Link to comment
Share on other sites

Mój killer na szczupaki to również Savage Cannibal, dragony lunatici i mamby też ok. Jeśli chodzi o pstrągi to Leszkowe woblerki w różnych odmianach, a pod koniec roku prym wiódł wśród okoni, zwykły żółty paproszek.

Link to comment
Share on other sites

Mój killerek szczupakowo, okoniowo, sandaczowy to Keitech Easy Shiner 4", rozmiar ten szczególnie lubią większe okonie, na mniejsze wersje tej gumy nie miałem tyle okoni co na 4". W przyszłym sezonie sprawdzimy Canibala od SG, nie miałem jeszcze okazji na niego łowić a opinie ma dobre.

Link to comment
Share on other sites

Na spławik znowu od tego roku na letnie miesiące pszenica stała się moją ulubiona przynętą na grube płocie, a i trafiały się fajne świnie i klenie. :) Szkoda, że nie mam zdjęć bo trafiały się naprawdę płocie po 35cm ale łowiłem głównie na wypuszczankę brodząc więc bałem się wyciągać telefon :)

Mozesz cos wiecej powiedziec jak przygotowujesz pszenice i jak nia necisz? Ja dawno, dawno temu w innym zyciu, gotowalem pszenice z czosnkiem. Necilem na Wisloku przez 3-4 dni a potem ciachalem ploc za plocia :)

1.Dragon Lunatic 6-7cm w kolorze naturalnym super na okonie i szczuapki a wieksza wersja na szczupaki

2. SG Cannibal fire tiger na okonie i szczupaki

3. Wisienka na klenia :) Lowie na przystawke. Dla mnie esencja lowienia kleni letnia pora.

Link to comment
Share on other sites

Mozesz cos wiecej powiedziec jak przygotowujesz pszenice i jak nia necisz?

pszenice na szybko wsypuję pół szklanki na półtora szklanki wody gotuję aż zakipi, tak z 5 minut, ściągam z gazu i pod przykrywką z godzinkę, później znowu zagotowuję, ściągam i po jakich 2 godzinkach powinny być popękane.

Najlepiej brały mi na pszenicę bez żadnych dodatków, dobrze też reagowały jak dodawałem kolendrę. a jeżeli chodzi o nęceni tooo,}

nie nęcę wcale :) ze względu, że co jakiś czas zmieniam miejsce:) czasem sypnę z 20 ziarenek jak stoję dłużej niż godzinkę.

Edited by Kaskader
Link to comment
Share on other sites

Dla mnie jeśli chodzi o łowienie letnich Kleni to numer jeden to...wiśnia na spławiku.Feeder to najczęściej pinka na która łowi sie praktycznie każda rybe spokojnego żeru.No a na spinning to najczęściej jaskółki Phoenix i Lunker City,Impacty oraz testowane dopiero jesienia Fish Fry 5,5cm z Mikado,na które bardzo dobrze brały Klenie.Na przynęty te łowiłem Okonie w większości,Klenie,Szczupaki,na Sanie przy zerowych braniach na woblery, skusiły też Pstraga wiec najczęściej po nie sięgam.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kiler do połowy marca 2015

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Wiosna i lato bywało rożnie w zależności od dnia i łowiska, kilerów było kilku:

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Cel : pstrąg potokowy

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Co prawda 2015 już za nami, ale... w ubiegłym sezonie uczyłem się obsługi przynęt gumowych bez akcji własnej (takich jak do dropshota) zbrojonych główkami jigowami i czeburaszkami. To moje przynęty roku (wymienienie konkretnych modeli nie ma specjalnie sensu, wielkości 4-8cm, naturalne kolory). Polecam! 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy