Skocz do zawartości

Mój KILER roku 2015?


seba77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wiem, że pewnie nie każdy będzie chciał zdradzić swojego kilerka...U mnie w tym roku na kropka sprawdził się Leszkowy kropek(w ubiegłych latach szerszeń).Na szczupaczki i sandacze gumy mikado fishanter no i mamby z dragona:) Innych rybek specjalnie nie łowiłem więc nie będę się wypowiadał...Proszę o swoje sugestie nie tylko spinningowe...

Edytowane przez seba77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w sumie sam jestem ciekawy :D U mnie na kleniach rządziły mikro wobki Hand Made różnych strugaczy, głównie Dzięcioła. Okonie lubiły jaskółki phoenixa, ale ewidentnie najlepiej gryzły na Izi szajnery :D Na spławik znowu od tego roku na letnie miesiące pszenica stała się moją ulubiona przynętą na grube płocie, a i trafiały się fajne świnie i klenie. :) Szkoda, że nie mam zdjęć bo trafiały się naprawdę płocie po 35cm ale łowiłem głównie na wypuszczankę brodząc więc bałem się wyciągać telefon :)

Edytowane przez Kaskader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój killerek szczupakowo, okoniowo, sandaczowy to Keitech Easy Shiner 4", rozmiar ten szczególnie lubią większe okonie, na mniejsze wersje tej gumy nie miałem tyle okoni co na 4". W przyszłym sezonie sprawdzimy Canibala od SG, nie miałem jeszcze okazji na niego łowić a opinie ma dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na spławik znowu od tego roku na letnie miesiące pszenica stała się moją ulubiona przynętą na grube płocie, a i trafiały się fajne świnie i klenie. :) Szkoda, że nie mam zdjęć bo trafiały się naprawdę płocie po 35cm ale łowiłem głównie na wypuszczankę brodząc więc bałem się wyciągać telefon :)

Mozesz cos wiecej powiedziec jak przygotowujesz pszenice i jak nia necisz? Ja dawno, dawno temu w innym zyciu, gotowalem pszenice z czosnkiem. Necilem na Wisloku przez 3-4 dni a potem ciachalem ploc za plocia :)

1.Dragon Lunatic 6-7cm w kolorze naturalnym super na okonie i szczuapki a wieksza wersja na szczupaki

2. SG Cannibal fire tiger na okonie i szczupaki

3. Wisienka na klenia :) Lowie na przystawke. Dla mnie esencja lowienia kleni letnia pora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz cos wiecej powiedziec jak przygotowujesz pszenice i jak nia necisz?

pszenice na szybko wsypuję pół szklanki na półtora szklanki wody gotuję aż zakipi, tak z 5 minut, ściągam z gazu i pod przykrywką z godzinkę, później znowu zagotowuję, ściągam i po jakich 2 godzinkach powinny być popękane.

Najlepiej brały mi na pszenicę bez żadnych dodatków, dobrze też reagowały jak dodawałem kolendrę. a jeżeli chodzi o nęceni tooo,}

nie nęcę wcale :) ze względu, że co jakiś czas zmieniam miejsce:) czasem sypnę z 20 ziarenek jak stoję dłużej niż godzinkę.

Edytowane przez Kaskader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jeśli chodzi o łowienie letnich Kleni to numer jeden to...wiśnia na spławiku.Feeder to najczęściej pinka na która łowi sie praktycznie każda rybe spokojnego żeru.No a na spinning to najczęściej jaskółki Phoenix i Lunker City,Impacty oraz testowane dopiero jesienia Fish Fry 5,5cm z Mikado,na które bardzo dobrze brały Klenie.Na przynęty te łowiłem Okonie w większości,Klenie,Szczupaki,na Sanie przy zerowych braniach na woblery, skusiły też Pstraga wiec najczęściej po nie sięgam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Co prawda 2015 już za nami, ale... w ubiegłym sezonie uczyłem się obsługi przynęt gumowych bez akcji własnej (takich jak do dropshota) zbrojonych główkami jigowami i czeburaszkami. To moje przynęty roku (wymienienie konkretnych modeli nie ma specjalnie sensu, wielkości 4-8cm, naturalne kolory). Polecam! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.