Skocz do zawartości

Kijek na pasiaki.


jogirobert

Rekomendowane odpowiedzi

Ten LRF to typowa wklejaneczka przyjemnie sie trzyma w lapkach akcja tak jak pisał Pablo jakos mało okoniowa jak dla mnie. Raz nIe lubię wklejanek, dwa lubie szybsze kije i sztytowa akcje. Jeśli masz całkowicie odmienne preferencje kijek wart zainteresowania. Jak na moje wędkowanie to jedynie pod microjiga widziałbym tą wedeczke, do gumki i wobka jak dla mnie zbyt miękka jednak to tylko i wyłącznie moje indywidualne upodobania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem LRF 5-12 i złamałem go po godzinie łowienia łowiąc główką 3g + 5cm kopytko. Oddałem go do sklepu w ten sam dzień. Po około roku odkupiłem od kumpla ten sam model i przeciążałem go do nawet 20gr w celu testu :D i jemu się nic nie stało. W tym który złamałem blank wyglądał jak ucięty nożem. od strony kręgosłupa był tak jakby grubszy, natomiast po przeciwnej stronie blank miał grubość kartki papieru..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...

Posiada ktoś wędkę DAM EFFZETT Microflex o cw. 1-7 gr.?

Możecie coś o niej powiedzieć ? Jakich przynęt głównie na niej używacie, jak się zachowuje podczas holu ryby, ugięcie, trzymanie ryby, jak daleko posyła małe przynęty ?

Jaka długość będzie lepsza na okonia z brzegu w przypadku tego modelu ? Do wyboru 1,9 i 2,3m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam microflexa 230/7g od wrzesnia 2016.Łowiłem nim najwięcej na dolnym Sanie głownie nieduże klenie i okonie. Lubie tym kijem łowić,okoń 30cm potrafi tą wędkę nieźle wygiąć.Da radę też trochę większym rybom,Posiadałem prabelum SG do 7g i zdecydowanie wolę microflexa.

Nie wiem co to jest "Shadow spin"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Zbigniew napisał:

Posiadam microflexa 230/7g od wrzesnia 2016.Łowiłem nim najwięcej na dolnym Sanie głownie nieduże klenie i okonie. Lubie tym kijem łowić,okoń 30cm potrafi tą wędkę nieźle wygiąć.Da radę też trochę większym rybom,Posiadałem prabelum SG do 7g i zdecydowanie wolę microflexa.

Nie wiem co to jest "Shadow spin"

Shadow spin to tez Dam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bongo napisał:

LRF to wklejka, a Perch Specjal podobno sztywny, zaniżone ma cw a w rękach miałem w sklepie uchwyt niezbyt fajny.... 

Może ktoś jeszcze o Microflex'ie coś powie ? 

Uważam że wędka jest dobrze opisana i myślę że 7g to  maksimum dla tego kija. Obsłuży małe woblerki ,niewielki gumy i obrotówki max nr 2. W czasie holu pracuje bardziej w części środkowej. Robi wrażenie bardzo delikatnej . W połączeniu z cienka plecionką powstaje fajny zestaw do łowienia małych i średnich ryb.

Każdemu pasuje coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lowie fenwick do 5g kijek na okonia jest ok do bardzo lekkiego łowienia. Pełna parabola od samego początku holu. Ale polecilbym jeszcze streeto były w karinie na warszawskiej machales nim i bardzo mi się podobał leciutki szybki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Piotr Rabczak napisał:

Mikado Nihonto UL Perch 220/8, waga 91 gram, zaczynam drugi sezon z tym kijkiem, jestem bardzo zadowolony. Daje też radę większym przyłowom.

Łowisz tym z łódki czy z brzegu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście ostatnia na Rybomani w Poznaniu ''wymacałem''  nowość na 2017 KONGER DYNAMIX Jig 212cm i 3-14g długość transportowa 103cm oczywiście w dwu składzie jak dla mnie kij idealny na łódkę.

Ps.na obecną chwilę nic nie ma w necie o tym kijaszku, kto ciekaw to mają być w tym tygodniu na WARSZAWSKIEJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kongery  miały być, ale nie ma. Jedyny egzemplarz jest już u mnie w domu.

Faktycznie mega szpada, na początku myślałem że jest bez wklejki -tak pięknie i równo się gnie. Myślę ze tak od 3g + guma w górę będzie super.I to za te pieniądze ,..

Bardzo ładnie zrobiony-pianka + korek, uchwyt oryginał fuji dps, przelotki fuji. Gdybym nie miał już 5 kii pod okonia ... pewnie bym go zostawił dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.