Skocz do zawartości

Rzeka Wisłoka


LukaszZ

Rekomendowane odpowiedzi

Nie miałem miarki ale przyłożyłem rybkę do wędki i tak między 55 a 60 cm jak wędke w domu zmierzyłem.

No to fajna rybka ale raczej nie rekordowa. Rekord polski to 62 cm o ile dobrze pamietam. Chyba ze była dobrze utuczona to może wagowo. Zdjecia nie dodasz bo regulamin zabrania publikacji zdjęć ryb w okresie ochronnym. Szybko takiej nie złowisz o ile kiedykolwiek jeszcze Ci sie to uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawości zapytam kiedy ostatnio była zarybiana wisłoka w okolicach mielca ?

i jaki wpływ na to maja wędkarze nie można jasno ustalić ile % ryb ma iśc na jaki zbiornik

bo zarybianie karpiem który sie nie rozmnaża stawów w rzemieniu dla mięsiarstwa które to wyłowi w ciągu 2 miesięcy to gorzej niż pieniądze wyrzucone w błoto pzw powinno dbać o środowisko a nie robić ze wszystkich zbiorników stawy hodowlane .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to o zarabianiu rzek decyduje ichtiolog , a żeby o nie zadbać jako wędkarze glosowalismy na zebraniu za zakazem zabierania drapieznika na odcinku miejskim .

ale czy do drapieznika beda sie wliczac klenie i jazie ? nie ma sie co oszukiwac nad wisłoka praktycznie nie ma drapieżników jest jeszcze garstka boleni i niedobitki szczupaków i podobno troche suma ale czy ktos sie bedzie przejmował tym zakazem jedynie duze zarybienia moga poprawic stan rzeczy ale tylko zarybianie dobrane pod charakter łowiska czyli głownie klen jaz brzana bolen sandacz a nie szczupak i karas .

Bo nie rozumiem jak mozna wpuscic 900kg karpia na 3 w rzemieniu a wisłoki nie zarybic zupełnie .Z tego co zauwazylem w lecie czasami na łowisku no kill w rzemieniu nie mozna znalezc miejsca a 3,4,5 sa nie obstawione praktycznie w ogole wiec widac ze sporo wedkarzy popiera zasade złów i wypuśc a zbiorniki sa robione pod emerytów którzy żadne rybie nie przepuszcza pzw to chyba nie organizacja charytatywna dbajaca o % zapełnienia lodówki .Środowisko w koncu pożyczylismy od przyszłych pokoleń

w ogole gdzie mozna sie dowiedziec ile ryb i gdzie zostały wpuszczone z naszego koło chyba nie jest to tajemnica esli regularnie opłacam składki

Edytowane przez jacob1993
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był to bodajże okoń szczupak bolen sandacz. Klen chyba nie jest zbyt atrakcyjny kulinarnie. Koledzy chcieli też na stawie nr 3 zrobić ostoje dla drapieżników , jednak tam jest inny problem. Pzw chce zrezygnować z tego zbiornika bo są za drogie w dzierzawie . Namawiam na uczeszczanie na zebrania zamiast robić wyrzuty na forum , na zebraniu można coś zmienić , na forum nie. Wedkuje od roku i zdziwiła mnie frekfencja , w innych organizacjach jest dużo wyższa na tego typu spotkaniach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same kontrole by dużo dały bo zabieranie ryb to dla osób z karta nawet ale od wielkiego swieta chodza na ryby to nic zlego i ok mają prawo jesli oplacaja karty ale mi i tak by bylo szkoda zabrać nawet jednej ryby z wisłoki bo wiem ze jest ich mało a mam blisko i fajnie by bylo czesciej cos tam łapać i sie tym cieszyć ale odcinek no kill od progu po koniec opaski na moście na Tarnów bylo by super jeszcze jak by tam pstrąg byl...ehhhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.