Skocz do zawartości

Rzeka Wisłoka


LukaszZ

Rekomendowane odpowiedzi

Łowiąc na spina były rybki ale nie w takich wielkościach,uważałem że nie ma większych ryb dużo.Wisłok bije Wisłokę na głowę jeśli chodzi o rybę.

Na Wisłoce byłem tylko z 3 razy i już dwie 50-tki siadły i parę fajnych kleni.

Przepływanka to nie siedzenie w miejscu i łowienie stacjonarne.Trzeba szukać i przewidywać stanowisk ryb aktywnie brodząc.Warto zmienić metodę i odkryć rzekę na nowo:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nic nie dziwi!!!Wlatach 90-tych wyłapywali masowo certe z Wisłoki i wywozili do Wisłoka na Rzeszów.Więc nie ma się co dziwić że bije na głowe Wisłok naszą kochaną rzeke.Zarząd główny w Rzeszowie ,to trzeba dbać o wyborców kosztem innych.To samo co w naszej polityce głópota i propaganda:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj od 13-24.00 strasznie słabo może kilka płotek jak kciuk i tyle. W górnym odcinku zaraz za zaporą, tam już nic nie ma . A to wszystko przez te jeb!@#$ odłowy kontrolowane. Wszystkie ryby Świnka, Brzana, Kleń, Leszcza wywieźli na Wisłok.Psuć jedna a robić drugą,to jest chore bo szkoda było np:5 tys/zł na zakupienie w hodowli tych ryb. Gdzie te czasy 2007-2008 -2009 to pamiętam jak dziś jak na feedera brały Leszcze Świnie Certy a już nie mówię o Brzanach.Już nie wrócą te czasy.

Edytowane przez emil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy te wahania dobowe wody w Wisłoce mają wpływ na żerowanie oraz aktywność ryb????:rolleyes:Zbiornik w Mokrzcu i jego mała Elektrownia spuszcza cyklicznie wodę co związane jest zapewne z energią pozyskiwaną przez nią i tak nie dość że nie ma tam przepławki to jeszcze te cykliczne wahania stanu wody to tak jak migrena u ludzi związana se skokami ciśnienia....może jest coś w tym???Zagłębiał się ktoś w ten temat.

Przykład stacja Mielec podwyższony stan wody od godziny powiedzmy 4 rano do 8,potem spadek wody do powiedzmy godziny 21 nawet o 10-15 cm. Potem do 2 spokój i znowu 4 rano wzrost wody i tak w kółko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Pozdrawiam.Wspomnę że w zlewni nie występują opady deszczu.A powyżej Mokrzca woda prawie nie waha się tak radykalnie 1-3cm doba!!!!!?

Edytowane przez RICARDO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy te wahania dobowe wody w Wisłoce mają wpływ na żerowanie oraz aktywność ryb????:rolleyes:Zbiornik w Mokrzcu i jego mała Elektrownia spuszcza cyklicznie wodę co związane jest zapewne z energią pozyskiwaną przez nią i tak nie dość że nie ma tam przepławki to jeszcze te cykliczne wahania stanu wody to tak jak migrena u ludzi związana se skokami ciśnienia....może jest coś w tym???Zagłębiał się ktoś w ten temat.

Przykład stacja Mielec podwyższony stan wody od godziny powiedzmy 4 rano do 8,potem spadek wody do powiedzmy godziny 21 nawet o 10-15 cm. Potem do 2 spokój i znowu 4 rano wzrost wody i tak w kółko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Pozdrawiam.Wspomnę że w zlewni nie występują opady deszczu.A powyżej Mokrzca woda prawie nie waha się tak radykalnie 1-3cm doba!!!!!?

Ja to samo pisałem kilka dni temu,od nie dawna tak się zaczęło. Bo w tamtym roku był spokój dwa lata do tyłu też teraz coś modzą.

Nie wiem może by coś zaczął działać w tej sprawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to samo pisałem kilka dni temu,od nie dawna tak się zaczęło. Bo w tamtym roku był spokój dwa lata do tyłu też teraz coś modzą.

Nie wiem może by coś zaczął działać w tej sprawie?

Czyli nie tylko ja i Ty, inni też widzą ten stan rzeczy;) Ciekawe jak i kto tym rządzi i czy w ogóle sobie tak mogą wodę na własne potrzeby przywłaszczać bo chyba czerpią z tego profity.Nieprawdaż:cool:

Edytowane przez RICARDO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tama w Mokrzccu , spowodowała stopniowy zanik w Wisłoce poniżej Pilzna brzany i świnki, za to otrzymaliśmy suma(szkodnika) !

Zwolennicy tamy mówili, że rybostan się poprawi, a wokół zalewu powstaną ośrodki wypoczynkowe, przystanie, agroturystyka w okolicy i inne tego typu przybytki!!! Minęło chyba 10 lat(lub więcej) i co???????????

Co do regulacji wody przez zaporę, to w tym roku przez to , jak i przez prawie non stop brudną wodę (Kruszgeo kopie ciągle na zalewie) kleń tarł się jeszcze w tym tygodniu! Przypuszczam, że inna ryba też mogła mieć problem z tarłem w tym roku!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ta sprawa jest do załatwienia przez zarząd PZW Rzeszów, ale oni nawet na maile nie odpowiadają, bo mają Wisłokę w d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje coś języka zaciągnąć w tej sprawie,jak coś będę wiedział to napiszę.Może uda nam się coś zdziałać ,razem w tej sprawie o ile ludzie będą chętni.

Co do tego heretyka,tak mowie na Suma jest go sporo w Wisłoce .:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest Wisłoka jest niepotrzebna wiadomo dlaczego:mad::o Ale odłowy owszem nagminnie!!!!!!!!!!!:(Więc trzeba coś dygnąć w tej sprawie aby nie trwać w milczeniu.Przepławka w Mokrzcu rzecz priorytetowa bo w Dębicy przy dużej wodzie rybka da radę się przemieścić choć ostatnie bezśnieżne zimy i niskie stany wody z wiosny ograniczają migrację ryb w dolnej i środkowej Wisłoce.I oczywiście stoją w Mokrzcu!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.