Skocz do zawartości

Nad Stawami. Siedliska


Matew

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...

Bardzo fajne łowisko, sporo ryby różnych gatunków białorybu jak i drapieżników. Ale chyba największą atrakcją są właśnie jesiotry. Mój rekord na tym łowisku to 119cm

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez papltr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Jesiotry już nie biorą tam tak ochoczo jak po wpuszczeniu. Na początku w dwóch złapaliśmy 6 sztuk w 1 dniu a na jesień żadnego w trzech. 

Zbiornik zrobił się tak popularny, że na weekendy konieczne są telefoniczne rezerwacje miejscówek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. Zainteresowałem się tym łowiskiem po obejrzeniu odcinka programu Bitwa na Ryby. Czy mógłby ktoś doradzić w wyborze stanowiska na tym łowisku? Można łapać bez wywózki i echo? Jakie przynęty sprawdzają się najlepiej? Planuję uderzyć na nockę i będę wdzięczny za porady i wskazówki osób, które tam łowią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Byłem tam dwa razy w tamtym roku, także po kolei:

Stanowiska:
Polecam nr 9. Masz tam możliwość łowienia przy wyspie jak i na głębszej wodzie. Dobre miejsce to też ten przesmyk, gdzie jest połączenie z mniejszym zbiorniczkiem. Ryby po wypoczęciu wypływają tamtędy na żer. 

Rybostan:
Sporo karpii (głównie małych, ale są i fajne byczki), sporo jesiotrów. Amury są, ale bardzo ciężko je złowić. Oprócz tego wszelkiej maści białoryb.

Technika łowienia:
Bez wywózki spokojnie można mieć bardzo dobre wyniki, ale polecam czymś donęcać, żeby ściągnąć rybę w łowisko. Ja tam stosowałem duże kulki, żeby w miarę możliwości ograniczyć brania młodzieży karpiowej. Jak masz pontonik to wtedy możesz sobie poszaleć. Właściciel ma mapkę głębokości łowiska więc echo nie jest potrzebne. 
Bardzo dobre wyniki są też na method feeder, głównie na pellet (najbardziej sprawdzał się bananowy i czosnkowy).

W tym roku wybieram się tam znowu, na dwie doby w lipcu. Dam znać jak wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tak jak wyżej obiecywałem, zdaję relację. Generalnie mimo iż okazu nie udało się wyciągnąć, to wyprawę uważam za udaną, bo miałem kontakt z fajną rybą, ale dała radę się uwolnić podczas holu :)
Wydaje mi się, że trochę już rozpracowałem to łowisko i mam takie obserwacje:
Jest tam ogromna liczba małych karpii (takie 1-3 kg), średnich leszcze i spasionych karasi. Nazywam to sobie "piranią" :D Zauważyłem, że trzeba zakładać naprawdę konkretne kulki (20 mm to minium), najlepiej od razu dwie i muszą być bardzo twarde. Jeżeli będziemy zakładać mniejsze, to rośnie prawdopodobieństwo brania mniejszych osobników. Jeżeli będziemy zakładać kulki miękkie, to nawet jeżeli nie weźmie na nie karp, to inne ryby skutecznie je rozpracują i będziemy mieli zestaw z pustym włosem.

Łowiliśmy z wywózki i z rzutu na różnych odległościach od brzegu. 

Wydaje mi się, że trzeba bardzo solidnie nęcić, żeby duży karp/jesiotr zdążył znaleźć nasze miejsce, nim drobnica wszystko wyżre. 
Jak pojadę następnym razem, to na jeden zestaw sypnę z 2-3 kg kuku, z 1 - 2 kg pelletu i 1 - 2 kg dużych i średnich kulek. Na włos założę 2x 24mm, koniecznie twarde.
I z takim zestawem nastawiam się na ryby powyżej 10 kg, których tam nie brakuje, ale przegrywają w walce o pokarm z piranią.
Co innego jeżeli ktoś chce po prostu dużo połowić i liczy czasem na bonus w postaci większej rybki.
Wtedy polecam łowić niedaleko od brzegu (20 - 30 m). Wstępnie trzeba sobie donęcić kukurydzą i pelletem, a łowić trzeba na metodę. Polecam malutki pellecik na gumeczce (pellet 3-4 mm). Dodatkowo donęcanie co rzut z procy (kuku/pellet). Takim sposobem brania są praktycznie non stop. W ten sposób głównie łowi się karpie (średnia 2-5 kg), leszcze i karasie. Jako bonus siadały jesiotry (największy 7 kg) i fajny karaś (2,5 kg).
Polecam posiedzieć minium 2 doby, jedna doba to loteria.

Edytowane przez tomashoov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@hybel78 na Czarną do P Jeziorka to ja jeździłem jeszcze w 2013 roku kiedy mało kto o niej wiedział;) chyba tylko miejscowi i znajomi znajomych. Wtedy jesiotra nie było tam aż tyle jak teraz i trzeba się było napracować żeby go złowić;) nie raz stara szkoła wędkarstwa dawał w dupe młodym kiedy zwykły zestaw z koszykiem zanętowym na rurce antysplątaniowej z mięchem na haku dawał jesiotra, a metoda przynosiła tylko karpie. A poza tym to fajnie miejsce żeby wyskoczyć ze znajomymi, zapalić grilla i połowić ryby bez większego wysiłku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, GrenĐi napisał:

Piękne jaśki @Siksa. Wątróbka, lencz, białe, czerwone?:P

Tam nie wolno łowić na lencz czy wątróbkę. Jesiotry brały na pelet o smaku czerwonego robaka, dambelsa od ringersa i jakiś pelet o pikantnym ostrym zapachu. Do tego złowiliśmy ok 100 karpi w przedziale 2-7kg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Rybki dopisują rewelacyjnie. Około 10 Karpi ~ 5kg, z 15 leszczy, kleń, kilka płoci, kilka karasi 30-40cm  i oczywiście jesiotry. Niestety dwa wygrały walkę przez rozprostowanie haczyka po około 25-30 minutach holu ale wrażenia niesamowite. Polecam wszystkim :beer:

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.