Jump to content

Lewą czy prawą - ankieta :D


krs

Korbę kręcę ręką :  

56 members have voted

 1. 1. Korbę kręcę ręką :

  • Lewą
   53
  • Prawą
   2


Recommended Posts

Ja jestem praworęczny i kręcę prawą. Mój pierwszy młynek (produkcji ZSRR) był to typowy ruski okrąglak (czy ktoś jeszcze pamięta te wynalazki :rolleyes:) był przystosowany tylko na prawą rękę i tak mi zostało do dziś :)

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem praworęczny i kręcę prawą.

A ja też jestem praworęczny jednak w prawej ręce trzymam wędkę.:D Łatwiej chyba nauczyć się kręcić korbą lewą ręką niż nią operować kijem. Dochodzi jeszcze podbieranie ryby. Gdybym podbierał rybę mając dwie wolne ręce zawsze zrobił bym to prawą, kiedy jednak holując w prawej trzymam wędkę podbieranie lewa ręka nie stanowi żadnego problemu.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Niedwuznaczny temat wątku, Panowi którą ręka kręcicie korbę :D

czytając początek wątku, piłem sok i mało co się nie udusiłem bo zachciało mi się śmiać :D

lewa bo jestem leworęczny :P chociaż próbowałem prawa ale to już nie to samo :P:eek::)

Link to comment
Share on other sites

:D ja jestem praworęczny ale kręcę lewą,kręcę tak odkąd sięga moja ''wędkarska pamięć'':D.Poza tym wolałbym aby tak zostało gdyż od kilku lat zajmuje się wyłącznie spiningiem i nie wyobrażam sobie precyzyjnych rzutów pod krzaczka który wisi nad lustrem wody lewą ręką:eek:.Przyznam że kilkakrotnie się nad tym już zastanawiałem ale raczej już tak zostanie,nie miałbym odwagi ćwiczyć na moich przynętach :D
Link to comment
Share on other sites

Jestem praworęczny i kręce lewą.Mój syn jest leworęczny i kręci lewą. Kiedyś nawet proponowałem żeby przełożył korbkę na drugą stronę,to będzie mu łatwiej.Nawet nie

próbował,powiedział że tak jest dobrze.

Jak wiadomo multiki na rynek amerykański w większej części są praworęczne.Gdy oglądam film w którym wędkarz zarzuca prawą,następnie przekłada wędkę do lewej i zwija prawą ,to zastanawim się dlaczego tak sobie utrudniają życie.

Link to comment
Share on other sites

Też się nad tym zastanawiałem ale myślę że to kwestia przyzwyczajenia , ja osobiście kręce lewą ręką i wydaje mi się że miałbym problem z kręceniem prawą. Po prostu wydawałoby mi się to trochę trudne i dziwne:D

Link to comment
Share on other sites

Po wynikach ankiety nie dziwię się że zakup w tym kraju sensownego multiplikatora na prawą łapkę jest niemal niemożliwy bo niby kto miałby je kupować, ja i jeszcze 20 innych odmieńców :D ? Pozostaje tylko prywatny import z USA...

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem kręcenie młynkiem jest rzecza wtórną. Precyzja rzutu, zacięcia, reakcji określa podstawę, czyli którą ręką trzymamy wędkę. I to jest ważniejsze. A druga trafia na młynek. Zarzucam prawą - kręcę lewą.

Zgadzam się z przedmówcą... 'Ważniejsza' jest ręka dzierżąca wędkę - zarzucanie, zacięcie, podbijanie etc etc... Jak większość praworęcznych trzymam prawą, kręcę lewą;)

Link to comment
Share on other sites

Zasada jest prosta. Praworęczni kręcą lewą a leworęczni prawą. W praktyce bywa z tym różnie. U mnie było tak, że pierwszy kołowrotek, który miałem miał korbkę po lewej stronie a nie dało się jej przełożyć na drugą stronę. Teraz przy każdym rzucie muszę przekładać wędkę z ręki do ręki. Próbowałem swego czasu przejść na kręcenie prawą ręką ale kołowrotek zaczął się zacinać:D i wszystko zostało po staremu. Przy łowieniu boleni jest to trochę upierdliwe bo wiadomo dużo rzutów, ciężka przynęta a rzeka płytka i trochę przynęt w ten sposób niestety straciłem.

Link to comment
Share on other sites

Z ciekawości postanowiłem spróbować jak to jest kręcić prawą i trzymać lewą, z kręceniem nie miałem żadnych problemów, za to nie mogłem sobie poradzić z tym gdzie wsadzić dolnik żeby było mi chociaż trochę wygodnie. Kolega który jest moim sąsiadem w akademiku(oczywiście wędkarz) omal nie popłakał się ze śmiechu obserwując moje zmagania z przydługim w tej sytuacji dolnikiem pickera.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy