Skocz do zawartości

Lewą czy prawą - ankieta :D


krs

Korbę kręcę ręką :  

56 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Korbę kręcę ręką :

    • Lewą
      53
    • Prawą
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem praworęczny i kręcę prawą.

A ja też jestem praworęczny jednak w prawej ręce trzymam wędkę.:D Łatwiej chyba nauczyć się kręcić korbą lewą ręką niż nią operować kijem. Dochodzi jeszcze podbieranie ryby. Gdybym podbierał rybę mając dwie wolne ręce zawsze zrobił bym to prawą, kiedy jednak holując w prawej trzymam wędkę podbieranie lewa ręka nie stanowi żadnego problemu.:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D ja jestem praworęczny ale kręcę lewą,kręcę tak odkąd sięga moja ''wędkarska pamięć'':D.Poza tym wolałbym aby tak zostało gdyż od kilku lat zajmuje się wyłącznie spiningiem i nie wyobrażam sobie precyzyjnych rzutów pod krzaczka który wisi nad lustrem wody lewą ręką:eek:.Przyznam że kilkakrotnie się nad tym już zastanawiałem ale raczej już tak zostanie,nie miałbym odwagi ćwiczyć na moich przynętach :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem praworęczny i kręce lewą.Mój syn jest leworęczny i kręci lewą. Kiedyś nawet proponowałem żeby przełożył korbkę na drugą stronę,to będzie mu łatwiej.Nawet nie

próbował,powiedział że tak jest dobrze.

Jak wiadomo multiki na rynek amerykański w większej części są praworęczne.Gdy oglądam film w którym wędkarz zarzuca prawą,następnie przekłada wędkę do lewej i zwija prawą ,to zastanawim się dlaczego tak sobie utrudniają życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kręcenie młynkiem jest rzecza wtórną. Precyzja rzutu, zacięcia, reakcji określa podstawę, czyli którą ręką trzymamy wędkę. I to jest ważniejsze. A druga trafia na młynek. Zarzucam prawą - kręcę lewą.

Zgadzam się z przedmówcą... 'Ważniejsza' jest ręka dzierżąca wędkę - zarzucanie, zacięcie, podbijanie etc etc... Jak większość praworęcznych trzymam prawą, kręcę lewą;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest prosta. Praworęczni kręcą lewą a leworęczni prawą. W praktyce bywa z tym różnie. U mnie było tak, że pierwszy kołowrotek, który miałem miał korbkę po lewej stronie a nie dało się jej przełożyć na drugą stronę. Teraz przy każdym rzucie muszę przekładać wędkę z ręki do ręki. Próbowałem swego czasu przejść na kręcenie prawą ręką ale kołowrotek zaczął się zacinać:D i wszystko zostało po staremu. Przy łowieniu boleni jest to trochę upierdliwe bo wiadomo dużo rzutów, ciężka przynęta a rzeka płytka i trochę przynęt w ten sposób niestety straciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości postanowiłem spróbować jak to jest kręcić prawą i trzymać lewą, z kręceniem nie miałem żadnych problemów, za to nie mogłem sobie poradzić z tym gdzie wsadzić dolnik żeby było mi chociaż trochę wygodnie. Kolega który jest moim sąsiadem w akademiku(oczywiście wędkarz) omal nie popłakał się ze śmiechu obserwując moje zmagania z przydługim w tej sytuacji dolnikiem pickera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.